Teatro aikštėje – neeilinis sujudimas: kaip šiemet atrodys eglutė?

Iš Dituvos sodų į senamiestį darbininkai vilkiku atgabeno žmonių dovanotą vienuolikos metrų aukščio žaliaskarę, kurią padovanojo klaipėdiečiai Igoris ir Svetlana Stepanovai. Jau po savaitės pagrindinė miesto puošmena bus įžiebta.

Teatro aikštėje pakvipo Kalėdomis. Penktadienio vidurdienį čia atkeliavo vienuolikos metrų aukščio, 1,3 tonos sverianti sidabrinė eglė. Ją užaugino klaipėdiečių Stepanovų šeima, Dituvoje turinti vasarnamį.

Penktadienį kirtimo procesą Krašto gatvėje stebėjo ir eglę išlydėjo ne tik jos šeimininkai. Atsisveikinti atskubėjo ir kiti vietos gyventojai.

Igoris ir Svetlana Stepanovai pasakojo, jog prieš dešimtmetį Dituvos sodų bendrijoje įsigijo sodo namelį kartu su jau paaugusia eglute, papuošta kalėdine girlianda. Būtent eglutė tąkart ir patraukė sklypo ieškojusios poros dėmesį. Šeimos vaikai ir anūkai užauginti, kartu su eglute atšvęstos ne vienos Kalėdos, todėl Svetlana ir Igoris nusprendė, kad atėjo laikas ją neatlygintinai padovanoti miestui, juolab kad suvešėjusi ši jau stokojo erdvės.

„Kaip kiekvienas muzikantas ar rašytojas jaučiasi laimingas atiduodamas savo kūrinį kitiems, taip ir mes esame be galo laimingi dovanodami eglutę miestui“, – sakė Svetlana.

Padėkoti medelį dovanojusiems klaipėdiečiams ir pakviesti juos į eglutės įžiebimo šventę atvyko Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Jis Stepanovų šeimai įteikė mažą eglutės sodinuką.

Eglutės pjovimo darbus, kurie truko apie pusvalandį, atliko ir jos pervežimą koordinavo bendrovės „Klaipėdos želdiniai“ darbuotojai. Jie pasirūpins ir eglutės augimo vietos sutvarkymu.

Pasak kalėdinių renginių organizatorės viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovės Dalios Grikšaitės, nepaisant žvarbaus vėjo, procesas vyko greitai ir sklandžiai.

Teatro aikštėje medis saugiai įtvirtintas, girliandomis visą artėjančią savaitę jį puoš bendrovės „Gatvių apšvietimas“ darbuotojai.

Kaip ir ankstesniais metais, Teatro aikštėje pastatyta eglutė bus padabinta tik šviečiančiomis, smulkiomis girliandomis ir visus džiugins iki Trijų karalių.

Miestui eglė dovanojama jau ketvirtą kartą. Šiųmetė žaliaskarė išrinkta iš dvylikos konkuravusių pretendenčių.

Kalėdoms intensyviai ruošiasi ir Palanga. Kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo didžiosioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.

Palangos eglė bus įžiebta gruodžio 6-ąją, gruodžio 7-ąją į Kalėdų eglės įžiebimo šventę pakvies Šventoji.

Tiesa, pirmieji kalėdiniai renginiai Palangoje prasidės jau šį šeštadienį 10 val. – duris Kurhauze atvers Dovanų meistarnė, kurioje laukiami visi, norintieji savo rankomis sukurti mielas smulkmenas, kuriomis per Kalėdas bus galima pradžiuginti artimuosius ar bičiulius. O norintieji sukurti Advento vainiką tą pačią dieną 14 val. laukiami Gintaro muziejuje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vinis

Vinis portretas
Ir atvešim 1981 m. gimimo benkartą - rezultatą to muitininko vojažų paauglystėj - uždėsim kleptomanų kepurę su skambaliukais ir paleisim rinkt duoklę iš naujųjų klaipėdiečių - štai ir vėl bus kitų metų bambalius už ką pirkt

Nuspręsta

Nuspręsta portretas
Pernykščius jolkininkus atiduosim MD - ten sutvarkys otkatų klausimą ir tada mūsų Teatro aikštė taps neprilygstama - eglę puošim otkatiniais muitininkų sukauptais doleriais ir kad per daug nedominuotų žalia spalva - kabinsim pablizgintų dūdų puokštes. Pūsti į dūdas nebereikės - pijokai atleidžiami nuo visuomeninių darbų, veiklų, rūpesčių... nustebinsim visus - kleptomano muitininko babkytės ir dudytės - ko ne stebuklų eglė bus?

istorija yra svarbi - biografijos teisingos irgi reikalingos

istorija yra svarbi - biografijos teisingos irgi reikalingos portretas
o kaip "garbingais" piliečiais buvo pristatyti pernykščiai eglutininkai? gražu buvo: dar nuo 15 m. amželio mergas kaime prievartavusysis staiga tampa "sponsoriumi" ir dailiai pozuoja fotoobjektyvui... įdomu. stebuklingas virsmas? ir muitinėj dar sukiojas? kaip taip galima? kleptomanas patologinis - ir prie muitinės darbų? juk daugiau nei nesaugu --- ką dabar už otkatus praleidinėja - benkartines mergas iš Kionigsbergo ar naujos kartos narkotikus? o gal tradiciškai - vogtas auto iš amerikų... gražu. iškreiptų vfeidrodžių karalystėje riebūs prievartautojai solidžiai stoviniuoja Klaipėdos centre --- taip buvo. o dabar?
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių