Teismas leido parduoti „Nidos pušyno“ turtą Neringoje

Teismas leido su verslininku Vladimiru Romanovu sietai bendrovei "Nidos pušynas" parduoti priklausantį turtą Neringoje, siekiant atsiskaityti su Šiaulių banku ir išvengti bankroto.

Klaipėdos apygardos teismas trečiadienį panaikino Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimą taikyti laikinąsias apsaugos priemones - sustabdyti turto "Nidos pušyno" pardavimą, BNS pranešė teismo atstovė Rasa Romanovienė.

Laikinąsias apsaugos priemones Klaipėdos miesto apylinkės teismas buvo pritaikęs "Nidos pušyno" akcininkės Olgos Gončaruk, kuri siekia atšaukti akcininkų sprendimą dėl turto pardavimo, prašymu.

"Klaipėdos apygardos teismas nustatė, kad O.Gončaruk prašė panaikinti akcininkų susirinkimo nutarimą (dėl turto pardavimo - BNS) ne dėl procedūrinių pažeidimų, o dėl priimtų sprendimų turinio. Praėjusių metų spalio 21 dienos akcininkų susirinkimo protokolas patvirtina, kad priimtų sprendimų turinys pasikeitė. Todėl apeliacinės instancijos teismo vertinimu, ieškovė preliminariai nepagrindė ieškinio reikalavimų, ir tai sudaro pagrindą atmesti jos prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo", - BNS sakė R.Romanovienė.

O.Gončaruk teismo prašė panaikinti praėjusių metų liepos 30 dienos "Nidos pušyno" akcininkų susirinkimo sprendimą, kuriuo nutarta parduoti bendrovei priklausantį turtą, taip išvengiant bankroto.

Teismo vertintu praėjusių metų spalio 21 dienos akcininkų susirinkimo protokolu nuspręsta papildyti liepos protokolą ir numatyti, kad bendrovės turtas bus parduodamas už 7 mln. litų ir nustatyti, jog pirkėjas turės perimti pardavimo kainą atitinkančios apimties "Nidos pušyno" įsiskolinimą "Šiaulių bankui" pagal 2012 metais sudarytą kredito sutartį. "Nidos pušynas" iš Šiaulių banko yra gavęs 26 mln. litų dydžio paskolą.

Registrų centrui 2013 metų birželį pateiktais duomenimis, "Nidos pušyno" akcininkai buvo "Energolinija" (30,44 proc.), "Optimalus turto valdymas" (22,67 proc.), "Asocijuoto turto valdymas" (18,44 proc.), O. Gončaruk (9,96 proc.), "Domus altera" (8,94 proc.), Viktorija Gončaruk (5,92 proc.), Antanas Noreika (1,79 proc.), Algima Noreikienė (1,23 proc.) ir Birutė Kumpanienė (0,61 proc.).

"Optimalus turto valdymas", "Asocijuoto turto valdymas" ir O.Gončaruk taip pat yra Ūkio banko investicinės grupės akcininkai. "Domus altera" yra su buvusiu Ūkio banko savininku V.Romanovu susijusios įmonės "Turtvalda" akcininkė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių