Pereiti į pagrindinį turinį

Termometrai toliau neduoda ramybės

2019-03-15 03:00

Senais gyvsidabrio termometrais atsikratyti norintys gyventojai vaistinėse to padaryti negali. Anot specialistų, šias pavojingas medicinines priemones reikėtų palikti didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėse, kurių Klaipėdoje yra trys.

Dilema: gyvsidabrio termometrą turi kone kiekviena šeima, tačiau nedaugelis žino, kaip tinkamai su juo elgtis.
Dilema: gyvsidabrio termometrą turi kone kiekviena šeima, tačiau nedaugelis žino, kaip tinkamai su juo elgtis. / Vytauto Petriko nuotr.

Namuose užsilikusį ir nebeveikiantį gyvsidabrio termometrą į vaistinę nunešusi klaipėdietė nustebo išgirdusi, kad čia priduoti jo negalės.

"Vaistininkė liepė nešti į gaisrinę, bet gaisrinėje irgi nepriima. Tai kur jį dėti, negi į šiukšliadėžę išmesti?" – pyktelėjo moteris.

Pavojingoms medicininėms atliekoms nei vaistinės, nei komunalinių atliekų konteineriai – ne vieta.

Gyvsidabrio termometrus žmonės gali priduoti stambiagabaričių atliekų aikštelėse.

Tai kur jį dėti, negi į šiukšliadėžę išmesti?

Klaipėdoje jų yra trys: Plieno g. 13, Tilžės g. 66A ir Šiaurės pr. 30.

Tai patvirtino ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) Atliekų tvarkymo skyriaus apskaitininkė-kontrolierė Aušra Meiženytė.

"Gyventojai nemokamai gali palikti aikštelėse, taip pat pavojingas atliekas priima įmonė "Toksika", – patarė KRATC atstovė.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vedėjas Stanislovas Kučinskas aiškino, kad, sudužus gyvsidabrio termometrui, pirmiausia reikėtų surinkti gyvsidabrį, o nemokantiesiems to padaryti – skubiai skambinti trumpuoju pagalbos numeriu 112.

Atvykę ugniagesiai profesionaliai surinks gyvsidabrį ir nurodys, kaip toliau elgtis.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atstovė spaudai Aistė Tautvydienė dienraščiui yra sakiusi, kad vaistininkai neprivalo priimti gyvsidabrio termometrų, nes gyvsidabris yra priskiriamas pavojingoms cheminėms medžiagoms.

Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse priimamos šios pavojingos atliekos: išlydžio lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio (termometrai), akumuliatoriai, švirkštas, aerozolio flakonai, dažų ir lakų atliekos ir jomis užterštos pakuotės, tepaluoti skudurai, drabužiai, pakuotės, kuriose yra pavojingų cheminių medžiagų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų