Pereiti į pagrindinį turinį

Turgui – netikėtas pelnas

2014-08-18 02:00

Senojoje Klaipėdos turgavietėje automobilį galima pasistatyti kelis kartus pigiau nei bet kurioje senamiesčio vietoje. Tuo nepatenkinti tik gretimų namų gyventojai ir statybininkai, kurie norėtų čia įvažiuoti veltui.

Konkurencija: vienoje aikštelėje valanda stovėjimo kainuoja tris litus, kitoje dvi valandos – litą. Konkurencija: vienoje aikštelėje valanda stovėjimo kainuoja tris litus, kitoje dvi valandos – litą.

Senojoje Klaipėdos turgavietėje automobilį galima pasistatyti kelis kartus pigiau nei bet kurioje senamiesčio vietoje. Tuo nepatenkinti tik gretimų namų gyventojai ir statybininkai, kurie norėtų čia įvažiuoti veltui.

Šešiskart mažesnis mokestis

Į Senosios turgavietės aikštę už prekybos eilių jau kuris laikas nebegalima įvažiuoti nuo Pilies gatvės pusės. Užtat šią vietą nesunku pasiekti įvažiuojant nuo Galinio Pylimo gatvės.

Žmonės retai palieka automobilius prie šios gatvės esančioje aikštelėje, nes valandos stovos mokestis čia yra trys litai.

Tuo metu prie įvažos į turgų užkardą kilnojanti darbuotoja už dviejų valandų mašinos stovėjimą Turgaus aikštėje ima vos litą.

Mokėti čia galima tik grynaisiais, telefonu atsiskaityti neįmanoma.

Apie tokį kainų skirtumą vairuotojus informuoja stendas prie užkardo kilnotojos būdelės.

Ši situacija čia atvažiuojančių klaipėdiečių visai nepiktina, nes vos kelias minutes tetrunkantis apsipirkimas nepabrangsta trimis litais.

"Yra didelis skirtumas, kiek mokėti. Už litą gali nusipirkti tik saujelę krapų, o, va, už tris jau ir bulvių ne vienas kilogramas išeina, ir vaisių kokių nors. Aš labai džiaugiuosi, kad atsirado galimybė mašiną turguje laikyti dvi valandas ir mokėti tik litą", – aiškino į Senąjį turgų apsipirkti atvažiavusi klaipėdietė Genovaitė.

Pigiausiai senamiestyje

Bendrovės "Senasis turgus" direktorius Arvydas Gaudiešius patikino, kad tokie pasikeitimai atsirado po to, kai kovo viduryje buvo uždarytas eismas Pilies tiltu.

"Tai buvo miesto tarybos sprendimas. Pokyčiai įvyko uždarius tiltą, tikslių datų negaliu pasakyti. Aikštelė, kurioje mokama tik litą už dvi valandas, prasiplėtė, o vieta, kur mokami pinigai, metant monetas į vadinamuosius parkomatus, sumažėjo. Dar nebuvo atvejo, kad automobiliams mūsų aikštelėje trūktų vietos. Padarėme, kad būtų patogu pirkėjams. Tokio mokesčio, kokį įvedėme mes, nėra visame senamiestyje", – gyrėsi A.Gaudiešius.

Turgaus direktorius tikino, kad pirkėjų patogumui pardavėjai nupirktą didesnį kiekį prekių net nuneša į automobilį.

Pasak jo, kadangi bendrovė "Senasis turgus" priklauso savivaldybei, už automobilių statymą sumokami pinigai taip pat byra į savivaldybės kišenę.

Vieno lito kaina už stovėjimą turgavietės aikštelėje buvo patvirtinta bendrovės "Senasis turgus" valdyboje.

"Pats įtikinėjau, kad tokia kaina yra labai naudinga. Gyvenimas patvirtino mano teiginį: "Mažiau yra daugiau". Tai yra mokame mažesnę kainą, tačiau surenkame didesnę pinigų sumą", – paaiškino A.Gaudiešius.

Pakeitė net darbuotojus

Ne vienas klaipėdietis yra pasakojęs, kad sumokėjęs menką mokestį kvituko negavo.

Turgavietės direktorius kategoriškai paneigė, esą kartais už sumokėtą litą vairuotojai negauna kvito.

"Tai yra absoliučiai neteisinga informacija. To negali būti. Mums pavyko sutvarkyti reikalus taip, kad mokama būtų įvažiuojant. Pakeitėme net darbuotojus. Kol stovėjimas aikštelėje kainavo du litus, dažnai vairuotojai prašydavo leisti įvažiuoti už litą. Dabar šitas būdas jau pamirštas. Neretai tikriname stovinčius automobilius, ar yra matomoje vietoje padėti kvitai. Jei būsite jį pametę, teks mokėti dar kartą, – tvirtino A.Gaudiešius. – Po dviejų valandų "įsijungia" raudonosios zonos tarifas, tai yra valanda stovėjimo jau kainuoja tris litus. Mūsų tikslas turėti ne stovėjimo aikštelę, o dažno mašinų pasikeitimo vietą".

Tiesa, neįgaliesiems ir tiems, kurie turi savivaldybės leidimą 200 metrų atstumu nuo namų statyti savo mašinas, galioja tos pačios taisyklės, kaip ir visame mieste.

Dar neseniai tai pačiai prie užkardo dirbančiai moteriai buvo galima sumokėti penkis litus už visos dienos stovėjimą turgaus aikštėje.

A.Gaudiešiaus tvirtinimu, tokio tarifo nebėra. Jis aiškino, kad neretai pasitelkia viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" kontrolierius, kurie patikrina, ar sumokėtas stovėjimo mokestis.

Esama ir tokių, kurie nemoka net to menko mokesčio. Du automobiliai stovi aikštėje jau ne vieną dieną, o jų savininkų rasti nesiseka.

Konkurencijos neįžvelgė

Miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus teigia, kad maža turgaus aikštės mokesčio kaina miesto pajamų už automobilių statymą centrinėje Klaipėdos dalyje nesumažino.

Taip yra todėl, kad įrengta didelė aikštelė, priskirta mėlynajai zonai Pilies gatvėje 4. Čia už keturių valandų stovėjimą mokamas dviejų litų mokestis.
Savivaldybės darbuotojas tikino, kad tai tapo puikia alternatyva.

"Manau, čia nėra jokios konkurencijos. Mes norime, kad ir turgui būtų gerai. Patys matome, kad ta aikštelė nėra labai reprezentatyvi. Norėjome, kad turgus būtų gražesnis, todėl šiek tiek "pasislinkome". Norime, kad miestui būtų gražiau ir geriau. Pagaliau, žmonės turi pasirinkimą, kur palikti mašiną", – tikino R.Mockus.

Litų prašo ir iš statybininkų

Tiesa, naujoji tvarka patinka ne visiems. Aplink Turgaus aikštę vyksta statybos, be to, viena senamiesčio gatvė yra rekonstruojama ir šią vasarą ja važiuoti negalima.
Todėl statybininkai reiškia pretenzijas turgaus administracijai, nes negali privažiuoti prie statomų objektų.

"Mes jiems sakome: jūs darote biznį – statote, pardavinėjate butus, o norite naudotis turgaus aikšte. Mes neprieštaraujame, bet tegu jie sumoka. Panašiai elgiasi ir gyventojai. Ar mūsų rūpestis, kad kažkur vyksta statybos ir jie nori laikyti mašinas turgaus teritorijoje? Remontai yra laikini, jie pasibaigs, baigsis ir nepatogumai", – komentavo A.Gaudiešius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra