Uostamiesčio daugiabučių kiemuose – anarchija

Kai kurie uostamiesčio daugiabučių namų kiemai virsta stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėmis, mat neatsakingi gyventojai nusidėvėjusių, nereikalingų baldų ir buitinės technikos išgabenti nesivargina. Neretai daiktus tiesiog išmeta dūlėti šalia kiemuose pastatytų konteinerių.

Kieme – senienų rojus

Klaipėdiečiai piktinasi įžūliu kaimynų elgesiu ir baiminasi, jog kiemai netrukus virs sąvartynu.

"Prie Tilžės gatvės 23-io namo įrengti šiukšlių konteineriai. Jais naudojasi Tilžės  ir Kooperacijos gatvėse esančių daugiabučių gyventojai. Šalia konteinerių nuolat paliekama stambiųjų atliekų – kėdžių, stalų, sofų ir kitų baldų. Jų susikaupė didžiulė krūva. Būtų galima net sendaikčių kiemelį atidaryti", – piktinosi viena miestietė.

Klaipėdiečių manymu, problemą išspręsti padėtų ženklai, draudžiantys šalia konteinerių palikti stambiąsias atliekas.

"Ant ženklų taip pat turėtų būti nurodyti stambiųjų atliekų surinkimo aikštelių adresai", – teigė moteris.

Šiukšlės – gyventojams nė motais?

Pasak Klaipėdos savivaldybės Administracinių nusižengimų tyrimo poskyrio vyriausiosios specialistės Daivos Breivės, stambių gabaritų atliekų išvežimu turėtų rūpintis jų savininkai, mat atliekų surinkimo įmonės atsakingos tik už konteineriuose nugulusių atliekų išvežimą.

"Atliekų vežėjai privalo išgabenti konteinerių turinį bei surinkti 3 metrų spinduliu aplink juos iškritusias smulkias buitines atliekas. Pagal nuostatas už didelių gabaritų atliekų išvežimą taikomas papildomas mokestis. Jis siekia tik kelis eurus. Visa informacija nurodyta kartu su gyventojams pateikiamomis sąskaitomis už atliekų tvarkymą", – pasakojo D.Breivė.

Siekiant išspręsti opią problemą, kai kurios atliekų tvarkymo įmonės savo iniciatyva šalia konteinerių įrengia informacines lenteles.

"Informacija žmonėms prieinama, tačiau trūksta pačių daugiabučių gyventojų supratingumo ir atsakomybės", – kalbėjo vyriausioji specialistė.

Baudos – iki 600 eurų

D.Breivė prisiminė ne vieną atvejį, kai žmonės į konteinerius sukišdavo net sofas-lovas.

"Klaipėdiečiai į buitinių atliekų konteinerius išmeta ir baldus. Kartais konteineriuose atsiduria išardytos sofos-lovos. Toks žmonių elgesys iš tiesų sunkiai paaiškinamas. Žinome ne vieną atvejį, kai stambiąsias atliekas gyventojai sumeta į priekabą ir veža iškratyti ne į atliekų surinkimo aikšteles, o išmeta šalia konteinerių", – tikino vyriausioji specialistė.

Neretai apie nusižengusius asmenis praneša pažeidimą pastebėję kaimynai.

Nustačius asmens tapatybę taikoma atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodeksą.

Už stambių gabaritų atliekų palikimą kiemuose skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 600 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lina.

Lina. portretas
Siuksles is konteinriu aplink kieiviena diena drasko ir tikrina bomzai ir paliekami atviri su isdraskytais maiseliais, o toliau darbuojasi zuvedros ir varnos.Siuksles ir plastikinai maiseliai skraido nesiojami vejo toli..Be to siuksles metamos is pravaziuojanciu masinu vakarais, net padangos.Televizorius isveza nemokamai susiradus internete tel. numeri.

Tikrai

Tikrai portretas
Nėra problemos, tik 30 € mikestis už seno daikto išvežimą. Ne tiek dažnai perkami stambūs daiktai. O kad rašo apie aikštelės, kur priima , tai juos su žiburiu nerasite. Šiaurės prospekte net žinant, gali pro šalį pravažiuoti. O kur konkrečiai kutur randasi , tik adresai , kodėl nesimato ne vieno reklaminio ženklo, kaip dabar visur pristate prieš rinkimus.

stai

stai portretas
Durniu laivas; kitose salyse yra kitokia tvarka visus nereikalingus daiktus, kuriuos zmones ismeta prie savo namu, surenka tam tikromis paskirtomis dienomis, o cia amziais neturi lesu, neturi transporto, negali nupirkti degalu, vienu zodziu betvarke, maziau vokit
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių