Uostamiesčio statistika optimizmo nekelia

Praėjusių metų uostamiesčio statistika nenuteikia pozityviai. Susitraukė gimusių vaikų ir užregistruotų santuokų skaičius, daugėjo mirusiųjų. Neramina ir tai, kad mirtingumas lenkia gimstamumą.

Skyrėsi rečiau

Praėjusiais metais uostamiestyje suskaičiuoti 2 244 naujagimiai. Tai, palyginti su užpernai, – 104 mažiau.

Rečiau klaipėdiečiai prisiekė ir amžiną meilę. Praėjusiais metais užregistruota 1 261 santuoka – 27 mažiau nei 2015-aisiais.

Susitraukė ir ištuokų skaičius. Praėjusiais metais jų būta 599 – 36 mažiau nei užpernai.

"Visada smagu, kai ištuokų suskaičiuojama mažiau, tačiau šį kartą nelabai yra kuo džiaugtis. Juk santuokų ir gimimų taip pat užregistruota mažiau", – tvirtino Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė.

Praėjusiais metais užregistruotos 2 276 mirtys. Tai 50 daugiau nei 2015-aisiais. Specialistus neramina ir tai, kad mirčių pernai būta 32 daugiau nei gimimų.

Suteikė išskirtinius vardus

G.Misevičienė atkreipė dėmesį, kad populiariausi vardai pastaraisiais metais nelabai keičiasi.

Dažniausia mergaitės buvo pavadintos Sofijomis, Amelijomis, Emilijomis, Gabrielėmis, Austėjomis, Liepomis. Populiariausi berniukų vardai – Herkus, Domantas, Jonas, Matas, Danielius, Dominykas, Lukas, Emilis.

"Pastaruosius ketverius metus populiariausių vardų penketukai, dešimtukai mažai keičiasi. Nėra ir taip, kad į priekį išsiveržtų kuris nors naujas vardas. Tėvai dažniausiai renkasi sau patinkančius vardus ir nekreipia dėmesio, ar jie populiarūs, ar ne", – komentavo vedėja.

Praėjusiais metais netrūko ir įdomių vardų, kurie patraukė dėmesį.

Tarp tokių – Akasija, Agelija, Amina, Atėja, Aglaja, Anrika, Brunė, Deina, Delija, Džeiviana, Elėja, Elpida, Emerita, Unė, Leisanda.

Retesni berniukai vardai – Airis, Arielis, Daimondas, Girius, Itanas, Gilardas, Midas, Natas, Setas, Marselis, Maidas, Ragnaras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kam gimdyt elementu niekas nenori moket.O vaiko pinigai is valdzios ubagiski.Vaikai ir nori skaniai pavalgyt ne tik kopusto lapa grauzt. Kaip galvoja Maldeikiene.

Anonimas

Anonimas portretas
2016 ir susituokėm ir vaikas atsirado, bet kas iš to kad niekas to netik neskatina bet ir pofik visiem :D motinystės išmokos apkarpytos, maisto kainos kosminės, pampersai, rūbai kosmosas... norėčiau kad politikai pabandytų paskaičiuotų vieno vaiko krepšelį, ko reikia susipirkti ir pamatytų kokios sumos gaunasi :) rūbai kainuoja kaip suaugusio žmogaus, o juos išauga per vieną savaitę

akivaizdu

akivaizdu portretas
Klaipėda nuvaryta iki tiek, kad joje jau nesinori nei gyventi, nei čia gimdyti vaikų.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių