Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiesčio plaukikai kovoja dėl išlikimo

2013-03-14 17:54
Uostamiesčio plaukikai         kovoja dėl išlikimo
Uostamiesčio plaukikai kovoja dėl išlikimo / Vytauto Petriko nuotr.

Finišo tiesiąją greitai pasieksianti siūloma uostamiesčio sporto reforma kaitina aistras. Jos įtraukė ne tik trenerius, jų auklėtinius, bet ir tėvus bei buvusius sportininkus.

Surinko 900 parašų

Klaipėdos sporto centro „Gintaras“ kai kurių sporto šakų treneriams – neramios dienos. Baiminamasi, kad dėl planuojamos sporto reformos mieste gali būti atsisakyta vienos pagrindinių povandeninio sporto šakų – plaukimo su plaukmenimis.

Sunerimę dėl ateities baseiną lankančių vaikų tėvai pradėjo rinkti parašus. Savo buvusius trenerius palaiko dabartiniai ir buvusieji sporto centro auklėtiniai, taip pat prisidedantys prie parašų rinkimo.

Prašymą nepanaikinti šios sporto šakos pasirašė per 900 klaipėdiečių.

Jaunųjų sportininkų tėvai svarsto, kad galbūt plaukimo su plaukmenimis norima atsisakyti, nes ši šaka nėra olimpinė. O valdžios prioritetas dabar – ugdyti tik naujas meilutytes.

Klubas – ne išeitis

Šiuo metu plaukti su plaukmenimis baseine moko du treneriai. Viena jų – nusipelniusi Lietuvos trenerė Felicija Vaitkutė pasigenda tikslesnės informacijos dėl gresiančių pokyčių.

Trenerė pastebi, kad į klasikinį plaukimą vaikai priimami tik iki 9 metų, o jie turi galimybę mokyti ir vyresnius vaikus. Į šią sporto šaką taip pat patenka tie, kurie netinkami klasikiniam plaukimui.

F.Vaitkutė akcentavo, kad pirmiausia visi vaikai išmokomi plaukti, o tik vėliau jie užsideda plaukmenis. Per pastarąjį dešimtmetį abu treneriai plaukti išmokė per 890 vaikų.

Vien per praėjusius metus abu treneriai Pasaulio taurės finalinėse varžybose ir Lietuvos plaukimo su plaukmenimis čempionate nuskynė nemažai laurų ir užėmė gana aukštas prizines vietas.

Tad F.Vaitkutei nesuprantamas noras atsisakyti šios sporto šakos ir siūlymas įkurti privatų klubą. Pasak trenerės, ši sporto šaka yra pernelyg brangi. Tad abejojama, ar tėvai pajėgtų tiek mokėti.

Juo labiau kad jau dabar tėvai patys vaikams perka reikalingą inventorių, moka už važiavimą į varžybas, nors jaunieji sportininkai garsina Klaipėdos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Valdžia turėtų rūpintis vaikų užimtumu ir jų sveikata, o ne stengtis šią šaką nupjauti“, – piktinosi trenerė.

Šiuo metu plaukimo su plaukmenimis treniruotes lanko apie 70 vaikų. Tiek pat jų laukia eilėje, tikėdamiesi, kad baseine atsiras laisvų vietų.

Laukia pasiūlymų

Kaip paaiškino Klaipėdos savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Mantas Bagočius, Sporto tarybai pavesta apsispręsti, kiek ir kokių sporto šakų, finansuojamų iš miesto biudžeto, turėtų mažėti.

Parengtas projektas bus pristatytas miesto politikams, kurie priims galutinį sprendimą.

Pasak M.Bagočiaus, parenkant sporto šakas, turėtų būti atsižvelgiama į vaikų ir trenerių skaičių, finansavimą, prioritetą ir pan. Sporto taryba taip pat pateiks duomenis, kurių sporto šakų išlaikymas miestui kainuoja brangiausiai.

Vedėjo paaiškinimu, iš biudžeto finansuoti atsisakomų sporto šakų treneriai galės įkurti savo klubą ir konkuruoti su biudžetinėmis įstaigomis mokinio krepšelio principu. Savivaldybė pagal galimybes stengsis šią veiklą iš dalies finansuoti.

Verdiktas – kitą savaitę

Sporto tarybos vadovas Salvijus Paškauskas teigė, kad kol kas anksti kalbėti apie konkrečias sporto šakas, kurioms gresia minėtos permainos. Darbo grupės rengiami pasiūlymai turėtų būti pristatyti kitos savaitės pradžioje.

Pasak jo, Sporto taryba yra kaip patariamasis balsas – ji pateiks skaičiais argumentuotą savo nuomonę.

S.Paškauskas įsitikinęs, kad nerimas tarp sporto bendruomenės narių kyla dėl paskalų. Nors būtent patys biudžetinių sporto įstaigų vadovai atidžiau turėtų peržiūrėti savo ūkį ir apsispręsti dėl trenerių, sporto šakų skaičiaus, nes jie geriausiai žino situaciją.

„Dabar tik laukiama ir žiūrima, kas bus. Iš to gimsta paskalos“, – įstaigų vadovų pasyvumu stebėjosi Sporto tarybos vadovas.

Nors S.Paškauskas nebuvo linkęs kalbėti apie konkrečias sporto šakas, kurių norima atsisakyti, tačiau paminėjo, kad būtų visiška nesąmonė iš biudžeto išlaikyti sporto šakas, kur tėra vienas ar du treneriai.

Tad atsirenkant sporto šakas prioritetas bus teikiamas atsižvelgiant į vaikų užimtumą, vieno sportuojančio vaiko kainą, trenerių ir auklėtinių santykį, rezultatus.

Tačiau tuoj pat S.Paškauskas ramino, kad plaukikams su plaukmenimis nėra ko nerimauti. Jis žinąs apie šių sportininkų pasiekimus, masiškumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra