Norintieji laikyti teorijos bei vairavimo egzaminus "Regitros" Klaipėdos filiale laukia nemažose eilėse. Šiuo metu laisvų vietų galima rasti tik pirmosios rugsėjo savaitės pabaigoje. Specialistų teigimu, toks pagyvėjimas jaučiamas kiekvieną vasarą.
Registruojasi daugiau
Uostamiesčio gyventojai, besitikintys, kad paskutinėmis vasaros dienomis dar spės gauti vairuotojo pažymėjimą, viltis gali palaidoti.
Tiek teorijos, tiek vairavimo egzaminų laikai jau rezervuoti iki rugsėjo pirmosios savaitės pabaigos.
Egzaminuotojai tikina, kad toks laikančiųjų antplūdis pastebimas kiekvieną vasarą, be to, būsimiesiems vairuotojams niekas nekliudo išbandymui registruotis dar nebaigus mokslų vairavimo mokykloje.
Norinčiųjų įgyti vairuotojo pažymėjimą antplūdį lemia tai, jog vasarą padaugėja jaunuolių, kuriems sukanka 18 metų. Šiltuoju metų sezonu taip pat sugrįžta daugiau emigravusių klaipėdiečių, kurie nusprendžia susitvarkyti dokumentus.
Didesnį laikančiųjų teorijos egzaminą skaičių lemia ir nuo šių metų liepos įsigalioję Lietuvos automobilių saugaus eismo keliais įstatymo pakeitimai, kur numatoma, kad egzaminą laikyti gali žmonės, kuriems sukako 17 metų ir jie dar nėra išklausę vairavimo kursų.
Šiemet reikalingus egzaminus jau išlaikė ir teisę vairuoti įgijo 3 300 klaipėdiečių, o praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – šimtu mažiau.
Ištįso eilės
"Šiuo metu užsiregistravus reikia palaukti apie porą savaičių, vidutiniškai – apie 10 dienų. Bet nemanau, kad tai yra labai daug. Juk kalbame apie dokumentą, kuris išduodamas dešimčiai metų, ir egzaminą, kuris yra pakankamai atsakingas", – pastebėjo valstybinės įmonės "Regitra" Klaipėdos filialo viršininkas Saulius Budinas.
Pašnekovo teigimu, artimiausiu metu neplanuojama keisti egzaminų organizavimo tvarkos. Viena tokio sprendimo priežasčių – siekiama, jog egzaminų laikymas būsimiesiems vairuotojams netaptų loterija, kai laimė bandoma kas kelias dienas.
Pašnekovo teigimu, įgyti teisę vairuoti norintis žmogus turėtų būti reikiamus dalykus išmokęs tvirtai.
Šiuo metu vidutiniškai dešimt dienų tenka laukti tiek teorijos, tiek praktinio egzamino.
Vis dėlto uoliausiems išimčių daroma – tie, kurie pirmą kartą išlaikė teorijos egzaminą, praktinį gali laikyti jau per pirmąsias septynias dienas.
Asmenims, kurie per pirmą bandymą teorijos egzamino neįveikė – mėginti dar kartą leidžiama ne anksčiau kaip po savaitės.
S.Budinas informavo, kad šiuo metu pastebimas išlaikančiųjų egzaminus skaičiaus mažėjimas.
Praėjusiais metais teorijos egzaminas sėkmingas buvo maždaug 60 proc. būsimųjų vairuotojų, o šiemet – 54 proc.
Praktikos egzaminą šiemet išlaiko 2 proc. daugiau klaipėdiečių.
Laiko "gyvomis" sąlygomis
"Regitros" Klaipėdos padalinio vadovas informavo, jog nuo šių metų liepos netrūksta pokyčių ir egzaminavimo tvarkoje.
Anksčiau, kai būsimasis vairuotojas susikirsdavo dar stovėjimo aikštelėje, egzaminas buvo sustabdomas ir bėdžius kulniuodavo mokytis toliau.
Šiemet, net ir neįveikus pirmojo egzamino etapo ir konstatavus faktą, jog egzaminas neišlaikytas, žmogus gali tęsti kelionę, kuri jam tampa galimybe įgyti įgūdžių gatvėje.
Be to, nuo šiol klaipėdiečiai automobilio statymo įgūdžius egzaminuotojui rodo ne šalia egzaminavimo įstaigos įrengtoje aikštelėje, o tikroje.
Vairuoti užsigeidęs klaipėdietis, nepažeisdamas Kelių eismo taisyklių, automobilį turi pastatyti kad ir prekybos centro aikštelėje.
"Ši naujiena galbūt ir atrodo bauginamai, tačiau pačiam egzaminuojamajam yra lengviau. Jis gali pasirinkti, kaip ir kur pastatyti automobilį", – paaiškino S.Budinas.
Pašnekovo teigimu, ši praktika atkeliavo iš užsienio šalių. Taip klaipėdiečiai skatinami priimti sprendimus realioje situacijoje ir išvengti galimų padarinių, nes šalia vis dar sėdi vairavimo specialistas, kuris gali pagelbėti sudėtingesnėje situacijoje.
Naujausi komentarai