Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiesčio teisėjui - grėsmė netekti darbo

2013-05-23 13:36
Uostamiesčio teisėjui - grėsmė netekti darbo
Uostamiesčio teisėjui - grėsmė netekti darbo / Vytauto Petriko nuotr.

Po pasisėdėjimo viename Vilniaus senamiesčio restoranų bei jame kilusio incidento Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjui Dariui Kurpavičiui gresia galimybė prarasti darbą.

Spręs neliečiamybės klausimą

Praėjusią savaitę D.Kurpavičius buvo iškviestas į apklausą viename Vilniaus policijos komisariatų.

Čia pabendravęs su tyrėjais, teisėjas sužinojo, kad pareigūnai konstatavo, jog jis įvykdė smulkų chuliganizmą, jam buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.

Kol kas teisėjas turi teisinę neliečiamybę.

„Kadangi už tokį pažeidimą įstatymas numato ir arešto bausmę, Seimas turės spręsti, ar atimti iš D.Kurpavičiaus neliečiamybę“, – paaiškino teisėjų tarybos narys, Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Zigmas Pocius.

Jeigu įstatymų leidėjai nuspręs, kad teisėjas turi būti baudžiamas administracine tvarka, kaip ir bet kuris kitas Lietuvos pilietis, sostinės teismas nagrinės bylą.

Gresia bauda arba areštas

Už smulkų chuliganizmą numatoma bauda nuo 100 iki 300 litų arba administracinis areštas iki 30 parų.

Įstatyme teigiama, kad nedidelis chuliganizmas yra necenzūriniai žodžiai ar gestai viešose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ir kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį.

Laisvė žmogui už tokį nusižengimą atimama tik tada, kai jis elgiasi piktybiškai ir būna ne kartą anksčiau baustas už analogiškus veiksmus.

Tad mažai tikėtina, kad teisėjui būtų taikomas areštas.

Kolegos spręs etikos klausimą

Nubaudus teisėją už chuliganizmą, teisėjų savivaldos organai arba Prezidentė gali inicijuoti jam drausmės bylą. Jas nagrinėja Teisėjų garbės teismas.

Už kelių eismo taisyklių pažeidimus nubaustų teisėjų Lietuvoje yra ne vienas. Jeigu fiksuojamas menkas nusižengimas, dėl to teisėjai dažniausiai savo posto nepraranda.

Kaip kolegos Teisėjų garbės teisme įvertins D.Kurpavičiaus elgesį, ar nuspręs, kad jis pažemino teisėjo vardą, dabar galima tik spėlioti.

Garbės teismas gali skirti įvairias nuobaudas – nuo pastabos, papeikimo iki siūlymo atleisti iš darbo.

Jeigu Prezidentė mano, kad kuris nors teisėjas savo veiksmais pažeidė nepriekaištingos reputacijos principus, gali tiesiogiai kreiptis į Teisėjų tarybą prašydama atleisti asmenį iš teisėjo pareigų.

„Kiek pamenu, pastaruoju metu būtent Prezidentė inicijavo ne vieno teisėjo atleidimą iš darbo. Beje, ten buvo rimtesni nusižengimai“, – prisiminė Z.Pocius.

Restorane pasigedo striukės

„Klaipėda“ jau rašė, kad šių metų balandžio viduryje D.Kurpavičius Vilniuje susitiko su bendramoksliais ir linksminosi sostinės senamiesčio restorane.

Kilus nesusipratimui dėl neva dingusios striukės, buvo kviečiama policija. Vėliau paaiškėjo, jog striukė buvo perkabinta į kitą vietą, o įkaušusiems teisininkams pasirodė, kad ji buvo pavogta.

Pareigūnai į komisariatą išsivežė ne vienus metus Klaipėdoje dirbusį, dabar Vilniaus miesto apygardos prokuratūros prokurorą Audrių Pėstininką. Šis į alkoholio matuoklį įpūtė 3,02 promilės.

D.Kurpavičius vėliau aiškino, kad jis į policiją važiavo savo noru lydėdamas draugą. Pareigūnai esą jam pretenzijų neturėję.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų