Uostamiesčio vaikų ligoninėje – nauja operacinė

Artėjančią rudens pradžią Klaipėdos vaikų ligoninė pasitinka atsinaujinusi. Trečiadienį įstaigoje duris atvėrė moderni operacinė, paliatyvios slaugos palata ir stomatologijos kabinetas.

Lėšos – ir ligoninės

Pernai sausį, prasidėjusios rekonstrukcijos metu, Europos Sąjungos lėšomis buvo atliktas dienos chirurgijos operacinio bloko ir paliatyvios pagalbos palatos kapitalinis remontas bei nupirkta visa reikiama moderni medicininė įranga.

Bendra projekto vertė siekė 938 tūkst. Lt. Planuojama, kad per vienerius metus 1 200 mažųjų pacientų bus suteiktos kokybiškos dienos chirurgijos paslaugos.

Tačiau prieš beveik metus pradėta rekonstrukcija nevyko taip, kaip buvo planuota.

Kaip teigė Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė, operacinė buvo modernizuota Europos Sąjungos lėšomis, o stomatologinį kabinetą ligoninei teko įsirengti už savo pinigus.

„Atsitiko taip, kad Sveikatos apsaugos ministerija dienos operacinių bloko ir paliatyvios pagalbos palatos atnaujinimo projektus sujungė į vieną. Dėl šios priežasties buvo „nurėžta“ apie 800 tūkst. Lt. Nuolat stigo lėšų. Koridorių ir kai kurias patalpas remontuoti turėjome patys, pasirūpinome ir ventiliacijos įregimu “, – sakė vyriausioji gydytoja.

Įranga nauja

Pasak jos, į operacinę perkėlus stomatologinį kabinetą, visos dienos chirurgijos paslaugos, atsidūrė viename bloke.

Dabar Klaipės vaikų ligoninės dienos chirurgijos operacinių bloke bus atliekamos ausų, nosies, gerklės ligų, gydomų chirurginiu būdu, operacijos. Vienu metu paslaugas bus galima teikti dviem vaikams. Bloke tam skirtos dvi operacinės.

K.Bobianskienė džiaugėsi, kad modernizuotose patalpose nėra nė vieno anksčiau naudoto daikto: jose nuo instrumentų iki aparatūros viskas yra nauja.

Klaipėdos vaikų ligoninės specialistai džiaugiasi ir moderniu stomatologijos kabinetu. Anot jų, tokios įrangos gali pavydėti ir privačios įstaigos.

Operacinių bloke įrengtame stomatologijos kabinete bus atliekamos įvairios dantų gydymo procedūros, naudojant bendrą nejautrą.

„Dažniausiai tokia paslauga teigiama neįgaliems vaikučiams, kurių dantukais dėl negalios negalima pasirūpinti, taikant vietinę anestezę. Į stomatologo kėdę galės sėsti ir sveiki mažieji. Pasitaiko, kad vaikai nenustygsta vietoje, nepražioja burnyčių. Taigi, šis kabinetas tarnaus visiems norintiems“, – kalbėjo ligoninės darbuotojai.

Sąlygos globoti vaikus

Kalbėdama apie paliatyvios slaugos palatą, K.Bobianskienė patikino, kad sąlygos mamoms globoti itin sunkiai sergančius ligoniukus atnaujintoje patalpoje sudarytos idealios.

Čia įrengtos dvi lovos, nupirkta mikrobangų krosnelė, šaldytuvas.

„Nors palata visiškai nauja bei moderni, norime, kad ji, kaip įmanoma dažniau, būtų tuščia“, – sakė vyriausioji gydytoja.

Klaipėdos vaikų ligoninės Otorinolaringologijos skyrius vedėja Vaidilutė Kanopkienė teigė, kad paliatyvios pagalbos palata skirta tėvams, norintiems slaugyti atžalas, kurių sveikatos būklė itin prasta.

„Čia apsistoja beviltiški neurologiniai ligoniai, neįgalieji, mažieji, kamuojami smegenų auglio, vaikučiai su apsigimimais. Neretai šioje palatoje mažieji praleidžia savo paskutiniąsias dienas. Namuose likti jie negali, nes ten nėra tinkamos medicininės priežiūros“, – sakė V.Knopkienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių