Uostamiestyje – Laivų parado nuotaikos: rikuojasi laivai, šėlsta uosto vilkikai

Vienuoliktasis Laivų paradas miestiečiams tikrai įsimins. Šventė švęsta rudenį, laikantis daugybės suvaržymų, tačiau renginių išsiilgę miestiečiai džiaugėsi įspūdingu reginiu.

Įprastai gegužę vykstantis Klaipėdos laivų paradas šiemet dėl koronaviruso pandemijos perkeltas į rugsėjį. Šventės organizatoriai išvakarėse tikino, jog ir krante, ir jūroje žmonės palydės vasarą.

Gegužę vykstantis renginys yra skiriamas navigacijos sezono pradžiai, tad šiais metais Laivų paradas simbolizavo ir išplaukiančių laivų ruošimąsi kitų metų sezonui.

Ankstyvą šeštadienio rytą miestiečiai buvo kviečiami į mėgėjiškos žūklės varžybas Dangėje, prie Jono kalnelio.

Vidurdienį upę okupavo pramogų mėgėjai. Čia vyko baidarių ir kanojų irklavimo estafetės. Klaipėdiečiai buvo mokomi irstytis turistinėmis dvivietėmis baidarėmis, irklentėmis, net padangomis.

Siautulys vandenyje buvo numatytas visam šeštadieniui. Mokymai ir rungtynės vyko tiek Dangės upėje, tiek Jono kalnelio užutėkyje.

Tarp Biržos ir Pilies tiltų rungėsi vikingų valtys, vyko katamaranų kovos.

Pramoga: uosto vilkikų šokis akvatorijoje prikaustė žiūrovų dėmesį. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Smiltynėje, prie paminklo "Albatrosas", priesaikas davė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

Į Kruizinių laivų terminalą susirinkę miestiečiai mojo ne tik jau tolstančiai vasarai, bet ir gausiam būriui vandenyje šėlusių laivų.

Besileidžiant saulei, uosto akvatoriją užliejo laivų žibintų šviesos ir sirenų garsai. Uosto vilkikų "Towmar Baltic" šokis prikaustė žiūrovų dėmesį.

Į vasaros palydas išsirikiavo virtinė didelių ir mažų laivų, pasipuošusių įvairiomis dekoracijomis.

Laivų įgulos siuntė krante esantiesiems linkėjimus, mojavo ir džiūgavo – vasarišką vakarą uostamiestis atsisveikino su laivybos sezonu.

Šviesos: šiltą šeštadienio vakarą dangų nušvietęs fejerverkas tapo renginio kulminacija. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Vasaros palydų renginiai uostamiestyje vyko visą šeštadienį. Laukdami vakaro kulminacijos, kai Dangės upėje išsirikiuos Laivų parado dalyviai, miestiečiai pramogavo, ieškojo dovanų artimiesiems.

Prekybininkai siūlė įvairiausių gardumynų – šakočių, saldumynų, ūkininkų produkcijos.

Čia pat buvo galima paragauti karštų patiekalų. Dangės krantinėse kvepėjo šašlykais, įvairiais kitais patiekalais. Svečiams buvo siūloma paragauti tris eurus už porciją kainavusios žuvienės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
covida sugalvojo paplatinti besmegeniai

Anonimas

Anonimas portretas
Nepatenkintiems LOHAS esi IR BUSI !!!

Klaipeda

Klaipeda portretas
Šventė graži viskas gerai, bet kodel nesugebejot ant pesciuju taku sviesos uzdegti?
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių