Uostamiestyje vyko tarptautinė konferencija

  • Teksto dydis:

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyko tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija, kurią organizavo  Lietuvos verslo kolegija (Lietuva) kartu su Szent István University (Vengrija) ir Klaipėdos pramonės ir prekybos amatų rūmais. Tai 12-oji tradicinė tarptautinė konferencija, kurią organizavo Lietuvos verslo kolegija regioninės politikos formavimo problematika.

Organizuojamoje tradicinėje konferencijoje pranešimus pristatė, dalyvavo naudingose diskusijose ir dalinosi patirtimi daugiau nei 40 mokslo ir verslo atstovų iš 9 šalių: Lietuvos, Vengrijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Graikijos, Vokietijos, Turkijos ir Slovakijos. Ši dvyliktoji konferencija yra ypatinga, kadangi ji buvo organizuota kartu su Lietuvos verslo kolegijos partneriais Szent István University.

„Regiono plėtros iššūkiai darnaus vystymosi kontekste yra labai svarbūs, todėl Lietuvos verslo kolegija nelieka nuošalyje, formuojant darnios regiono politikos kryptis, ir viena iš tokių formų yra konferencija. Tikiu, kad konferencijos metu aptarti iššūkiai ir diskusijos tarp mokslo ir verslo atstovų, duos naudą visoms pusėms, taip pat ir politikams, nes renginyje dalyvauja ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai. Šiuo metu yra nustatomos Klaipėdos regiono strateginės vystymosi kryptys, todėl šiame kontekste konferencija įgauna ypatingą reikšmę ir svarbą“, – teigė Lietuvos verslo kolegijos direktorė prof. dr. Angelė Lileikienė, skelbdama konferencijos pradžią.

Renginyje sveikinimo žodį tarė Klaipėdos miesto vice merė Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmų užsienio ryšių skyriaus vedėja Lina Kavaliauskienė, Prof. dr. DSc József Lehota, Szent István Universiteto Verslo ir vadybos doktorantūros mokyklos vadovas.

Konferencijos plenariniame posėdyje Lietuvos Respublikos seimo narys Simonas Gentvilas skaitė pranešimą tema „Klaipėda su 300 000 arba 500 000 gyventojų iki 2030 metų. Kaip tai padaryti?“. Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos vyriausioji patarėja Lineta Jakimavičienė skaitė pranešimą tema ,,Ekonominė plėtra regione: Vizija ir prioritetai“.  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas skaitė pranešimą tema „Klaipėdos uosto plėtra: regioninio ekonomikos augimo katalizatorius“. Assoc. prof. dr. Magda Robert iš Szent István University (Vengrija) skaitė pranešimą tema ,,Nedarbo ir infliacijos kontekstas Europos sąjungoje“. Dr. Marcel Kordoš, assoc. prof. Sergej Vojtovic, prof. dr. Herbert Strunz iš Alexander Dubcek University in Trencin (Slovakija) skaitė prenešimą tema ,,Inovacijų vaidmuo ES regioninės politikos požiūriu socialinės ir Ekonomikos plėtros stiprinimas Aleksandro Dubceko universitete“.

Konferencijos metu dirbo dvi sekcijos:  Vadyba, Ekonomika, Teisė ir regioninė darni plėtra bei Vadyba, Technologijos, Ekonomika Teisė ir regioninė darni plėtra,  pranešimus skaitė daugiau kaip keturiasdešimt mokslininkų.

Konferencijos medžiaga publikuota István Lietuvos verslo kolegijos moksliniame tiriamajame žurnale  "Vadyba", kuris yra įtrauktas į EBSCO Publishing Inc. Central & Eastern European Academic Source database, CEEOL, IndexCopernicus duomenų bazes.

Konferencijos partneriais tapo Klaipėdos savivaldybė, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra KEPA, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Konferencijos tikslas - skatinti mokslinę diskusiją regiono ekonomikos, vadybos, teisės ir technologijų klausimais, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą tarp mokslininkų, bei raginti akademinės ir verslo bendruomenių diskusijas darnaus vystymosi srityje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Na duok, Dieve, jiems sveikatos ir ištvermės išgyventi dar bent metus. :)

Eglė

Eglė portretas
Pati geriausia aukštoji mokykla. Baigiau ir labai džiaugiuosi, nes ten sutikau puikius dėstytojus, kurie savo profesionalumu mus daug ko išmokė. Ačiū jiems..
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių