Kauno savivaldybė pasiryžo uždrausti prekybą alkoholiu nakties metu vadinamosiose kavinėse, kurios realiai yra naktinės parduotuvės. Teigiama, kad susirūpinimą kelia tokiose vietose ir prie jų nuolat įvykstantys nusikaltimai, incidentai, keliantys grėsmę gyventojams. Kauno meras Andrius Kupčinskas siūlo rinktis skandinavišką kelią – uždrausti prekybą alkoholiu po 22 val. visur, išskyrus restoranus ir tikrus barus bei kavines, eliminuojant pseudobarus ir panašius „taškus“. Klaipėdoje dėl naktimis alkoholiu prekiaujančių kavinių-parduotuvių taip pat nuolat kyla diskusijų. Ar reikia uždrausti tokias kavinėmis besivadinančias įstaigas?
Už
Algirdas Grublys, Klaipėdos miesto tarybos narys:
– Manau, kad naktinės alkoholinių gėrimų parduotuvės, vadinamosios kavinės, yra nereikalingos. Kai miesto taryboje balsuojame dėl jų uždarymo, nes buvo nustatyta pažeidimų, visada vienas pirmųjų pasisakau už tai. Tokias užeigėles tikrai galima uždrausti. Aš pasisakau už protingą gėrimą. Jei žmogus organizuoja šventę, pasisėdėjimą, jis iš anksto gali apskaičiuoti, suplanuoti, kiek reikės maisto ar alkoholinių gėrimų, ir nusipirkti. Kuo mažiau atsitiktinių užėjimų į tokias parduotuves, kuo mažiau tokių baliukų, tuo mažesnis nusikalstamumas bus mieste. Jos nepuošia miesto. Teko vakarais ar naktimis pravažiuoti pro vadinamąsias kavines. Mačiau, kad aplink tokias užeigėles sukiojasi „geriausi“ visuomenės atstovai. Būčiau už tai, kad prekybos centruose būtų galima ilgiau prekiauti alkoholiu, o ne kaip dabar – iki 22 val. Juk būna, žmonės žiūri krepšinį ir pritrūksta alaus ar grįžta iš komandiruotės po 22 val. Jei prekybos centruose būtų leidžiama prekiauti alkoholiu ilgiau, tada neliktų ir tų „kavinių“.
Prieš
Zita Lukoševičienė, Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkės pavaduotoja:
– Naktimis veikiančių kavinių-parduotuvių uždraudimas – vienareikšmiškai yra verslo žlugdymas. Tokių sprendimų iš valdžios yra daug. Viešai deklaruojama, kad norima padėti smulkiesiems verslininkams, tačiau tai tik žodžiai. Kitose šalyse, jei verslininkas atsidaro įmonę, tai jam padedama, o Lietuvoje jau nuo kitos dienos reikia pradėti mokėti mokesčius. Be to, kokios baudos yra patvirtintos už reklamos pažeidimus. O verslas turi išlaikyti viską – ir gatves suremontuoti, ir šaligatvius. Jei bus uždraustos naktimis veikiančios parduotuvės-kavinės, žmonės alkoholį pirks iš nelegalių prekeivių. Draudimais tikrai nieko nepasieksi. Jei vaikui neduodi saldainio, jis vis tiek jį susiras. Dar įdomiau, kai negalima. Jei žmogus nori gerti, tai visada ras kur gauti. Ar iš bobutės nusipirks, ar daugiau parsineš, nes žinos, kad daugiau niekur neįsigis. Savo dozę vis tiek išgers. Dabar šie verslininkai moka mokesčius į valstybės biudžetą. Valdžia pjauna šaką, ant kurios pati sėdi. Didelių įmonių negali uždaryti, tai mažąsias žlugdo.
Naujausi komentarai