Širšių ir bičių puolami klaipėdiečiai nežino, kur kreiptis pagalbos. Dauguma jos ieško pas ugniagesius, tačiau nuo vabzdžių pareigūnai gelbėja tik išskirtiniais atvejais.
Negali išeiti į balkoną
Alksnynės gatvės 9 name gyvenanti Jevgenija pasakojo, kad bitės lizdą jos balkone susuko prieš savaitę. Nuo to laiko gyventojai negalėjo ne tik išeiti į balkoną, bet ir atidaryti lango.
„Bijojome, kad nesugeltų. Atidarai langą ir jos suskrenda į kambarį. Žmonės juokėsi iš mūsų, bet tai didelė problema. Nežinojome, kur ieškoti pagalbos“, – guodėsi klaipėdietė.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus viršininkas Kastytis Gedminas tvirtino, jog ugniagesiai neturi licencijos vabzdžiams naikinti.
„Neturime nei specialios aprangos, nei priemonių. Padėti vykstame tik išskirtiniais atvejais, kai širšės užpuola viešąsias įstaigas – mokyklas, darželius, ligonines. Bičių naikinti negalime“, – teigė pareigūnas.
Jis pasakojo, jog tokiais atvejais pareigūnai rengiasi ugniagesių aprangą. Per ją širšės nesugelia.
K.Gedminas sakė, kad problemų kyla ir dėl to, kur padėti širšes. Išardžius jų lizdą vabzdžius tenka paleisti.
Nukreipia į specialias įmones
Anot pareigūno, dėl širšių besiskundžiantys asmenys nukreipiami į specialias įmones, galinčias padėsi užpuolus širšėms. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, tokių įmonių Klaipėdoje yra keturios, rajone – viena, Kretingoje – dvi.
Tačiau, anot K.Gedmino, bendrovės nelabai noriai imasi naikinti širšių.
Iš keturių uostamiestyje veikiančių dezinfekcinių įmonių atvykti ir sunaikinti širšių lizdą tvirtino galinti tik „Dezinfa“. Kitų atstovai teigė, jog nevažiuoja, bet patarimų, kaip atsikratyti vabzdžių, negailėjo.
Sunaikinimas – 150 litų
Bendrovės „Dezinfa“ Klaipėdos padalinio vadovas Darius Česnavičius tvirtino, jog nusiskundimų dėl širšių lizdų daugiausia sulaukiama vasarai persiritus į antrąją pusę.
Širšių lizdo sunaikinimas kainuoja apie 150 litų. D.Česnavičius pasakojo, jog pirmiausia širšės apipurškiamos specialia chemine medžiaga. Tada paimamas lizdas ir išvežamas.
„Jei širšės įsikūrusios plyšiuose, tuomet cheminė medžiaga purškiama į juos. Būna, kad iš pirmo karto nepavyksta. Tuomet važiuojama antrą kartą, bet papildomai pinigų neimame“, – teigė D.Česnavičius.
Anot vadovo, naikinti širšes gali ir patys žmonės. Žinoma, jei jie nebijo vabzdžių ir nėra jiems alergiški.
Kitos dvi įmonės – Profilaktinės dezinfekcijos stotis ir „Švara“ tvirtino, kad nevyksta į vietą naikinti širšių lizdų. Bendrovės darbuotojai patarė patiems gyventojams naikinti širšes. Siūlo paruošti specialų tirpalą arba užmigus širšėms nuimti jų lizdą, sudėti į maišelį ir išmesti.
Mieste susispietusias bites atvažiuoja pasiimti bitininkai. Jų sąrašą taip pat turi ugniagesiai ir nukreipia ten gyventojus.
Dėl širšių galima kreiptis
„Dezinfa“, Šviesos g. 3, tel. 35 05 34
Profilaktinės dezinfekcijos stotis“, Minijos g. 37, tel. 38 35 77 / 8 656 77242
„Švara“, Nemuno g. 113, tel. 34 00 35
„Dezderata“, Minijos g. 2, tel. 8 676 37201
Naujausi komentarai