Sunkiaisiais metalais ir chemikalais užterštas dumblas iš uosto keliaus į specialius tekstilės maišus.
Klausimas, kur dėti daugybę metų Vakarų laivų gamyklos dokuose kauptą užterštą dumblą, pagaliau pajudėjo iš mirties taško.
Daugiau nei prieš metus kilo skandalas, kai "Klaipėda" paviešino aplinkosaugininkų sprendimą leisti sunkiaisiais metalais užterštą dumblą išpilti į atvirą jūrą.
Šios minties buvo atsisakyta tik tuomet, kai informacija pasklido viešumoje.
Iki šiol taip ir nebuvo išspręsta, ką daryti su šiuo dumblu.
"Šiuo metu ruošiame išvadą ir paskelbsime ją per keletą dienų. Kalbama apie du šio dumblo sutvarkymo būdus. Vienas jų – žemsiurbėmis dumblas turės būti išsiurbtas iš dokų ir nugabentas iki krantinės. Siūloma šį dumblą valčių prieplaukos teritorijoje supilti į specialius geosintetinius tekstilės maišus. Tai žmogaus ūgio dydžio vandenį išleidžiantys, tačiau jo nesugeriantys maišai", – pasakojo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Alfredas Šepštas.
Šiuose maišuose dumblas bus sumaišomas su specialiais reagentais, kurie sujungs kenksmingas medžiagas.
"Pavojingas medžiagas suriš specialūs reagentai. Mums pateiktoje medžiagoje matyti, kad buvo atliktas eksperimentas. Jo išvadose teigiama, kad iš maišų besisunkiantis vanduo po apdirbimo reagentais gali būti išleidžiamas į "Klaipėdos vandenų" nuotekas", – tikino A.Šepštas.
Šiuose geosintetiniuose maišuose nuvandenintas dumblas turės būti saugomas tol, kol bus nuspręsta, kaip juos pristatyti į "Toksikos" įmonę.
"Mes reikalavome, kad šioje aikštelėje būtų įrengta buferinė talpa, kurioje būtų galima paimti mėginius ir patikrinti, ar šis vanduo tinkamas išleisti į aplinką. Jei jis visiškai švarus, bus galima išleisti čia pat, į marias", – tikino A.Šepštas.
Taip pat siūlomas ir antras šio dumblo panaudojimo variantas.
"Siūloma dumblą surišti su cementu ir pelenais, ir taip gauti statybinę medžiagą. Šią medžiagą galima naudoti uosto krantinių statyboje", – kalbėjo A.Šepštas.
Planuojama, kad tokia dumblo saugojimo aikštelė galėtų veikti mažiausiai penkerius metus. Per šį laiką turėtų būti sutvarkyta apie 200 tūkts. kubinių metrų dumblo.
Kiek šie darbai gali kainuoti – kol kas neskelbiama.
Naujausi komentarai