Išsilavinimas ir vertybės
Krikščioniškas vertybes puoselėjanti mokykla uostamiestyje gyvuoja jau daugiau nei du dešimtmečius. Nors per veiklos metus įstaiga augo ir keitėsi, kol iš pradinės mokyklos tapo gimnazija, tačiau pamatinės vertybės išliko tos pačios.
Svarbiausi siekiai, pasak direktorės Džiuljetos Gečienės, – kiekvienam pagal galimybes suteikti gerą akademinį išsilavinimą, kurti saugią aplinką ir visapusiškai ugdyti asmenybę. Krikščioniškas ugdymas apima visas jauno žmogaus sritis: suteikiamos žinios, ugdomi santykiai, formuojama pasaulėžiūra, skiepijamos vertybės.
„Mes padedame formuotis charakteriams, mokome kritinio mąstymo. Juk Lietuvai, ir ne tik jai, reikia išsilavinusių, atsakingų, dorų, savo pašaukimą atradusių jaunuolių“, – su užsidegimu kalbėjo mokyklos vadovė.
Šią mintį atspindėjo ir neseniai Klaipėdos miestui pristatytas muzikinis spektaklis „Mergaitė su degtukais“. Kultūros fabrike žiūrovus savo kūrybiškumu nustebinęs renginys turėjo ne tik edukacinę, bet ir kilnią misiją: labdaringo renginio metu surinktos lėšos skirtos sergančiam paaugliui gydyti.
Dėmesys asmenybei
Daugiavaikės šeimos tėtis Deividas dalijosi, kad jie ieškoję saugios ir jaukios ugdymo įstaigos.
„Vaivorykštės tako“ nuotr.
„Kiekviena mokykla siekia aukšto akademinio lygio, tačiau mes, tėvai, pastebime, kad šioje mokykloje ne tik suteikiamos žinios, bet ir akcentuojamas asmenybės ugdymas. O ugdant asmenybę žinios ateina tarsi savaime, natūraliai“, – pasakojo vyras.
Kaip ir kiti tėvai, šeima akcentuoja aukštą čia dirbančių pedagogų kvalifikaciją bei iš mokyklos gaunamą grįžtamąjį ryšį. Gimnazijoje periodiškai organizuojami trišaliai susitikimai, kuriuose tėvai, mokytojas ir mokinys gali aptarti mokinio kompetencijų pažangą.
Internacionali aplinka
Vienuolikmetis Loretos sūnus „Vaivorykštės tako“ gimnazijoje mokosi jau antrus metus.
Šeima, į Lietuvą iš užsienio grįžusi po šešerių metų, suprato, kad nuo mažų dienų užsienyje gyvenusiam vaikui prireiks adaptacijos naujoje aplinkoje. Būta nerimo ir dėl galimo kalbos barjero.
„Norėjome, kad aplinkos pakeitimas vaikui būtų kuo mažiau skausmingas. Tam reikėjo panašios aplinkos“, – pasakojo Loreta.
„Mano sūnus čia nestokojo reikiamos pagalbos. Šešiolikos vaikų klasėje mokytojai gali skirti daugiau dėmesio kiekvienam vaikui“, – sakė moksleivio mama.
Verta paminėti, kad 2019–2020 m. šioje įstaigoje mokosi penki į Lietuvą iš užsienio sugrįžę mokiniai ir 17 mokinių iš šeimų, atvykusių dirbti į Lietuvą.
„Vaivorykštės tako“ nuotr.
Tapo bendruomenės dalimi
Septyniolikmetę dukrą auginanti Irma neslėpė, kad rasti tikrai palankią ugdymo įstaigą specialiųjų poreikių turinčiai dukrai nebuvo lengva užduotis.
Moteris džiaugėsi, kad šioje įstaigoje jos dukra atrado mokymosi džiaugsmą.
„Ar susiskambiname su mokytojais, ar susitinkame – bendravimas lyg šeimoje. Ypač džiugina, kad atžala įtraukiama į gimnazijos gyvenimą, skatinama visur dalyvauti, judėti į priekį. Dukra čia yra priimta“, – teigė Irma.
Rodo pasiekimus
Gerą mokinių žinių lygį patvirtina nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai, geri brandos egzaminų rezultatai.
„Vaivorykštės tako“ gimnazija didžiuojasi, kad penktoje laidoje (yra išleidusi 6 abiturientų laidas) net du abiturientai iš septynių pelnė aukščiausius valstybinių egzaminų įvertinimus.
Čia sudarytos geros sąlygos mokytis ir tobulėti šiuolaikiškai įrengtose, naujausiomis mokymosi technologijomis aprūpintose klasėse. Mat 2019–2020 m. gimnazija modernizuojama pagal ES finansuojamą projektą: įrengti interaktyvūs ekranai, kompiuterizuotos mokymo(si) vietos, įdiegtos 3D mokymo programos, kalbų laboratorija.
Šiandien „Vaivorykštės tako“ gimnazijos bendruomenė siekia ir toliau visapusiškai augti.
Daugiau informacijos galite rasti gimnazijos internetiniame puslapyje http://vaivorykstestakas.lt/.
Naujausi komentarai