Vandentiekio linija – į Gargždų sodus

Klaipėdos rajono gyventojai sulaukė vandentiekio ir nuotekų įrengimo. Šiuo metu vandentiekio linija pradėta tiesti į šalia Gargždų esančias sodų bendrijas.

Projektui – 2,2 mln. eurų

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų plėtra vykdoma Kulių kaime.

Projektas finansuojamas iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų programos. Darbams skirta beveik 2,2 mln. eurų.

Projektą vykdo įmonė "Klaipėdos vanduo". Skelbtą konkursą laimėjo jungtinės veiklos partneriai įmonės "Techsis" ir "Tilta".

Projektas bus vykdomas keturių sodo bendrijų teritorijose 8 etapais.

Šiuo metu gauti trys statybą leidžiantys dokumentai, darbai vyksta dviem etapais.

Uždaro eismą

Rangovų technika šiuo metu darbuojasi ties Dovilų miesteliu ir nuo Gargždų pusės arčiausiai esančiose sodų bendrijose.

"Darbai pradėti pirmame etape, vandentiekis privestas ties Gargždų miesto riba ir vedamas į sodų teritoriją, buitinių nuotekų tinklai atvesti kiek toliau, J.Basanavičiaus gatvėje, ir taip pat vedami į sodų teritoriją", – situaciją komentavo įmonės "Klaipėdos vanduo" Plėtros departamento direktorius Vytautas Valantinas.

Kol kas projekto įgyvendinimas vyksta sklandžiai.

"Kaip visada, vykdant tokio pobūdžio darbus, kasant, ardant gatvių dangas, iš dalies uždarant eismą ir panašiai, kyla visokių problemų, kurias stengiamasi operatyviai spręsti. Norėtųsi visų supratimo ir kantrybės", – sakė V.Valantinas.

Astos Aleksėjūnaitės nuotr.

Dėl derinimų vėlavo startas

Projektas turi būti užbaigtas iki 2020 m. liepos. Įmonės "Klaipėdos vanduo" atstovai patikino, jog kol kas rangovai neatsilieka nuo darbų grafiko.

Pasak V.Valantino, rangovas dirba sparčiai, o darbų eiga priklauso tik nuo statybos leidimų gavimo termino.

"Jei bus statybos leidimai, padarysime daugiau, strigs jų išdavimai – padarysime mažiau. Pagrindiniai darbai teritorijoje – tie patys, visose gatvėse ir gatvelėse reikia įrengti vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus. Šiuo atveju vien dėl leidimų gavimo, papildomai darbus derinant su aplinkosaugininkais, plačiajuosčio interneto atstovais, su kuriais derinimas galbūt ir visai nebuvo reikalingas, darbai prasidėjo mėnesiu vėliau", – aiškino V.Valantinas.

Įgyvendinant sutartį, numatyta pastatyti apie 20,1 km nuotekų ir apie 17,3 km vandentiekio tinklų.

Planuojama, kad įgyvendinus projektą 420 būstų gyventojams bus tiekiamas geriamasis vanduo ir tvarkomos nuotekos.

Liko be rangovo

Gargždų sodininkai turi karčios patirties dėl pernai vykdytų vandentvarkos darbų.

Pirmiausia vandentiekį buvo nuspręsta tiesti į Gargždų miesto teritorijoje esančias sodų bendrijas "Minija" ir "Gargždelė". Darbų rangos konkursą buvo laimėjusi įmonė KDS.

Tačiau įmonę netrukus užklupo finansiniai sunkumai, ir projektas įstrigo.

"Vykdant vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų plėtrą bankrutavo darbus turėjęs atlikti rangovas – įmonė KDS, todėl objektas per vieną dieną buvo paliktas likimo valiai su visais nebaigtais darbais, pradingusia dokumentacija. Darbai buvo vykdomi 9 etapais. Šiuo metu sodų bendrijoje "Minija" visi darbai yra pabaigti, bendrijoje "Gargždelė" taisomi likę defektai ir atstatinėjama gatvių danga", – patikslino V.Valantinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

O Sostinei - špyga taukuota

O Sostinei - špyga taukuota portretas
Pasirodo Gargždų sodai yra daugiau civilizuoti, o va Vilniaus sostinės sodų bendrijoms parodyta riebi špyga, nors Žaliųjų ežerų "Paežerys" ir kt. sodų bendrijose žmonės, neapsikentę šilumos kainų reketo, gyvena ištisus metus, ne tik šiltuoju metų laiku. Šioje Balsių teritorijoje, kuri priklauso Vilniaus miestui ir kurioje yra nesuskaičiuojamas skaičius s/b gyvena virš 4000 žmonių. Ne visi išgali išsikasti nuosavų gręžinių ir Traidenio kanalizacijos šulinių, todėl naudojasi šuliniais ir lauko tualetais, iš kurių taip juokiasi šiuolaikiniai ponai. Tai gal ponai pajudinkit subines ir praveskit vandentiekį ir kanalizaciją į šią teritoriją, kad nereiktų juoktis ir gąsdinti Europos?

Kada

Kada portretas
Vandentiekis bus tęsiamas ir į Klaipėdos Arimų gatvė, prie senbuvių namų.

dituva

dituva portretas
Kada bus vedama i Dituvos sodus, ar mazai tvenkiniu turite ponai administratoriai?Zmones neturi galimybiu kasti artezinius sulinius.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių