Pereiti į pagrindinį turinį

Verda aistros: kodėl išskyrė globojamus brolius?

2020-01-26 03:00

Vaikų globos namuose verda aistros. Dėl tarpusavio nesutarimų į kitą šeimyną buvo perkeltas vienos šeimos berniukas. Specialistų teigimu, toks sprendimas buvo neišvengiamas, nes broliai konfliktavo tarpusavyje. Tai papiktino vyriausiąjį brolį, ir jis ketina ieškoti teisybės.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Vytauto Liaudanskio ir Pixabay nuotr.

Sprendimu liko nepatenkintas

Klaipėdos vaikų globos namuose gyvenę trys vienos šeimos broliai buvo perkelti į bendruomeninius namus bute, tačiau po dviejų mėnesių netikėtai buvo išskirti.

Vyresnysis labai pasipiktino tokiu globos namų vadovybės sprendimu, nes taip elgtis esą draudžia įstatymas.

"Kai kraustė į butą, sakė, kad brolių negalima išskirti, bet mes pagyvenome tik du mėnesius. Aišku, buvo visko, mes ir parėkaudavome, ir lakstydavome po butą. Reikalavo, kad nusiramintume. Paskui išgirdau, kad ruošiasi iš mūsų namų kitur iškelti vidurinįjį brolį. Vaiko teisių specialistai turėjo būti už mus, bet jie mūsų nepalaikė. Dabar likau tik aš su mažuoju broliu", – piktinosi vaikinas.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Jaunuolis greitai bus pilnametis, jis mokosi vienoje Klaipėdos profesinėje mokykloje ir netrukus persikels į mokyklos bendrabutį, vaikinas tikėjosi, kad su mažiausiu broliuku liks kitas brolis, o dabar paaiškėjo, kad jie gyvens atskirai.

"Nenoriu aš jo vieno palikti, nenoriu, kad jį skriaustų. Galvojau, kai aš išeisiu, liks kitas brolis, galės apsaugoti mažąjį, bet, pasirodo, jog visi buvo nusistatę prieš mus. Dabar laukiu, kol grįš iš užsienio vyresnioji sesė, tada bandysime kažkaip spręsti tuos reikalus. Eisiu iki galo, negaliu taip visko palikti", – tikino vaikinas.

Kai kraustė į butą, sakė, kad brolių negalima išskirti, bet mes pagyvenome tik du mėnesius.

Darė blogą įtaką

Globos namų "Rytas" direktorė Regina Milašienė patvirtino, kad pasitaiko, kai vienos šeimos vaikai išskirstomi po kitas šeimynas.

"Būna, kad vienas brolis į globos namus pakliūva anksčiau, kitas – vėliau, ir nėra vietos tose šeimynose. Kitas atvejis, kai broliai tarpusavyje nesutaria", – dėstė direktorė.

Šios istorijos trys broliukai – du paaugliai ir vienas mažametis – globos namuose "Rytas" buvo apgyvendinti iš "Smiltelės" vaikų namų.

"Atvykę iš "Smiltelės" jie pradžioje gyveno kartu, paskui buvo apgyvendinti atskirai dėl tarpusavio nesutarimų. Mes manėme, kad situacija keisis bendruomeniniuose namuose, ir vėl apgyvendinome juos kartu, bet paaiškėjo, kad toks sprendimas buvo neteisingas. Todėl vienas brolis buvo iškeltas kitur. Broliai tarpusavyje labai konfliktuoja. Blogą įtaką darė mažajam", – tikino R.Milašienė.

Giminystės ryšys – ne motyvas?

Pasak direktorės, buvo skubiai sukviestas posėdis, kuriame dalyvavo Vaiko teisių apsaugos specialistai, globos namų atstovai, Probacijos tarnybos (vienas brolis buvo nusikaltęs ir yra pareigūnų stebimas) bei savivaldybės specialistai.

"Brolių vienintelis motyvas, kodėl jie nori gyventi kartu, yra giminystės ryšys, tačiau, kad tarp jų būtų nuoširdūs, draugiški santykiai, to nėra. Jie netgi kenkėjiški vienas kito atžvilgiu. Todėl nusprendėme, kad mažasis nekentėtų, brolį, kuris darė didžiausią įtaką, perkelti į kitą šeimyną. Ten jam tikrai blogiau nėra, kiek žinome, jis yra patenkintas. Tačiau teisybės ieško vyriausias brolis, kuris reikalauja, kad jie visi būtų kartu. Bet tas sprendimas yra priimtas ne mūsų vienų", – kalbėjo R.Milašienė.

Teigiama, kad vidurinysis brolis nuteikia mažąjį neklausyti, neiti į mokyklą, neruošti pamokų.

Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovai ne kartą su jais bendravo ir esą paaiškino, kad toks išskyrimas yra būtinas, tačiau jie juk lieka viename mieste, gali bendrauti kiek nori ir kada nori.

"Jie bendrauja kasdien, tačiau kartu gyventi jie negali. Su jais intensyviai dirba mūsų psichologas. Apmaudu, kad tėvai su jais nebendrauja, gyvena Vokietijoje. Globos namuose augo 10 tos poros vaikų. Šiuo metu liko trys jauniausieji, kiti jau suaugę", – teigė R.Milašienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra