Klaipėdos savivaldybėje – atostogų metas: vicemeras liko vienas

Klaipėdos savivaldybėje, tarybos ir mero sekretoriate – pats atostogų metas. Vasaros malonumais mėgaujasi du trečdaliai darbuotojų. Tad iki pirmadienio uostamiesčio vairą laiko vicemeras Arvydas Cesiulis, nes jo kolega atostogauja, o meras – komandiruotėje Vokietijoje.

Daugelis skuba pailsėti

Remiantis savivaldybės informacija, nuo rugpjūčio pradžios iki 12 d. atostogauja savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis ir jo pavaduotojas Andrius Dobranskis.

G.Neniškį pavaduoja jo kita pavaduotoja Asta Dirgėlienė.

Be to, atostogose yra ir mero pavaduotojas Arūnas Barbšys, kuris ilsėsis iki rugpjūčio 19 d.

Dabar tenka pavaduoti merą, nors tikrai nesu jau visai vienas.

Nuo rugpjūčio 10 iki 13 d. Klaipėdoje nėra ir mero Vytauto Grubliausko, kuris ne atostogauja, bet, kaip skelbiama, yra išvykęs į Rostoką Vokietijoje dalyvauti organizacijos "Baltic Sail" iškilmingoje miestų partnerių bendradarbiavimo sutarties pasirašymo ceremonijoje.

Meras ketina dalyvauti ir Rostoko universiteto organizuojamoje konferencijoje "EU-CONEXUS", partnerių iš Šiaurės jūros regionų miestų bei uostų atstovų susitikime.

Taigi V.Grubliauską pavaduoja jo pavaduotojas A.Cesiulis, kuris tikino, kad su užduotimis susitvarko.

"Oficialių susitikimų ar projektų svarstymų per daug nesuplanuota. Dabar tenka pavaduoti merą, nors tikrai nesu jau visai vienas, dirba visas Teisės skyrius, yra keli žmonės sekretoriate, administracijoje kol kas neatostogauja A.Dirgėlienė. Susitvarkome su darbais", – tikino A.Cesiulis.

Poilsis: rugpjūtį, kai nebūna tarybos posėdžių ir jiems nereikia ruošti dokumentų, paprastai atostogauja apie du trečdaliai Klaipėdos savivaldybės darbuotojų. I. Gelūno / BNS nuotr.

Nori pasimėgauti šiluma

Klaipėdos savivaldybės Personalo skyriaus vadovė Inga Gelžinytė-Litinskienė patikino, kad paprastai daugiausia darbuotojai ir atostogauja rugpjūtį.

"Tikrai rugpjūtis – vienas populiariausių mėnesių renkantis atostogas, nes atsižvelgiama į miesto tarybos darbą. Juk paprastai padalinių vadovai turi teikti teisės aktų bei tarybos sprendimų projektus tarybai. O rugpjūtį nevyksta tarybos posėdžiai, todėl šitą laiką administracijos darbuotojai ir pasirenka atostogoms. Be to, tai yra paskutinis vasaros mėnuo, žmonės nori pailsėti ir pasimėgauti šiluma", – sakė I.Gelžinytė-Litinskienė.

Rugpjūtis – vienas populiariausių mėnesių renkantis atostogas, nes atsižvelgiama į miesto tarybos darbą.

Meras neatostogaus

Pasak Personalo skyriaus vadovės, nuo rugpjūčio 1 iki 31 d. atostogauja (nuo vienos iki dvidešimt darbo dienų) net 254 savivaldybės administracijos darbuotojai. Tai yra 59 proc.

Iš visų atostogaujančių darbuotojų 22 (iš 46) yra struktūrinių padalinių vadovai, įskaitant savivaldybės administracijos direktorių ir jo vieną pavaduotoją, kita pavaduotoja A.Dirgėlienė atostogaus nuo rugpjūčio 16 d.

"Atostogų kaupti mes nerekomenduojame, netgi priešingai, skatiname, kad darbuotojai atostogautų", – teigė I.Gelžinytė-Litinskienė.

Taip pat rugpjūtį atostogas numatę ir 13 (tai yra 65 proc.) tarybos ir mero sekretoriato darbuotojų.

Šiuo metu atostogauja ir vienas iš dviejų mero pavaduotojų.

Pats meras ir kitas jo pavaduotojas rugpjūtį neatostogaus.

 

Arvydas Cesiulis. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Prigijo nuotolinis darbas

Tačiau darbuotojų savivaldybėje matoma mažiau ne tik dėl atostogų.

I.Gelžinytė-Litinskienė neslėpė, kad per pandemiją paplitęs nuotolinis darbas ir iki šiol liko populiarus.

"Įvertinę susiformavusius nuotolinio darbo įpročius ir gebėjimus, taikome nuotolinio darbo praktiką ir toliau. Kokie šio darbo pliusai? Žmonėms nereikia vykti į darbo vietą, taigi jie sutaupo ir laiko, ir pinigų. Sumažėjo automobilių prie savivaldybės, o tuo pat metu ir jų skleidžiama tarša, neliko parkavimo problemų. Buvo vertinami net tokie aspektai. O kalbant apie darbo kokybę, ji nesuprastėjo, netgi priešingai", – tikino Personalo skyriaus vedėja.

I.Gelžinytė-Litinskienė teigė, kad darbuotojai labiau įvaldė skaitmeninius procesus, mažiau sunaudojama popieriaus ir kitos kanceliarijos, esą paslaugos gyventojams tikrai nenukentėjo.

"Yra tokių skyrių, kur nuotolinis darbas neįmanomas. Turiu galvoje gyventojų priėmimą, kur teikiama socialinė parama ar vykdoma civilinė registracija. Tačiau gyvo bendravimo tikrai sumažėjo, nes ir patys gyventojai įvaldė gebėjimus paslaugas užsisakyti nuotoliniu būdu, todėl jiems nėra jokio poreikio eiti į savivaldybę. Nuotoliniu būdu bent vieną dieną per savaitę dirba iki 80 procentų darbuotojų", – pasakojo I.Gelžinytė-Litinskienė.


Įstatymais reglamentuotas poilsio laikas

Nuo 2017 m. liepos 1 d. darbuotojų kasmetinės atostogos skaičiuojamos darbo dienomis, iki tol buvo skaičiuojamos kalendorinėmis dienomis.

Atostogos – 20 darbo dienų (jeigu dirbama 5 dienas per savaitę) arba 24 darbo dienos (jeigu dirbama 6 dienas per savaitę).

Darbuotojams iki 18 metų, darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki 14 m. arba neįgalų vaiką iki 18 m. ir neįgaliems darbuotojams suteikiamos 25 darbo dienų (jeigu dirbama 5 d. per savaitę) arba 30 darbo dienų (jeigu dirbama 6 d. per savaitę) kasmetinės atostogos.

Papildomos atostogos už nepertraukiamąjį darbo stažą toje darbovietėje – už 10 metų nepertraukiamąjį darbo stažą toje darbovietėje – 3 darbo dienos, už kiekvienų paskesnių 5 metų darbo stažą toje darbovietėje – 1 darbo diena.

Darbuotojams, kurių darbas susijęs su didesne nervine, emocine, protine įtampa ir profesine rizika, taip pat kurių darbo sąlygos yra specifinės, suteikiamos iki 41 darbo dienos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) arba iki 50 darbo dienų (jeigu dirbama šešias dienas per savaitę), arba iki aštuonių savaičių (jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas) pailgintos atostogos.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos darbo kodeksasNAUJAUSI KOMENTARAI

gyventoja.

gyventoja. portretas
butu malonu ,kad zardes parke atsirastu Senjorams sporto aikstele . Parkas didziulis ,taku daug , pastate kelis dar suoliukus ,bet ju galetu ir daugiau buti . prie naujos kudros , ar mamytem su vaikuciais ramiai pamigdyti vaikucius.Gyventoju ivairaus amziaus gyvena daug . Palei prezidenta ir musu rajonas nusipelne kokybisko poilsio ...o wc butu ir neprosali...Prasom ateiti ir pasivaikscioti pamatysite ,lengviau bus spresti....pagarbiai - sio rajono gyventoja....

geriau

geriau portretas
ir šito prasto charakterio padlaižio ten nebūtų

Palangiškiu ir poilsiautoju prašymas

Palangiškiu ir poilsiautoju prašymas portretas
Kukuruznikas - menkniekis Palangoje kasdien virš gyventoju galvu skraido gauja ,,asu- lakudru" ir niekas Lietuvoje nera pajegus beprociu skraidunu sustabdyti
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

 • Klaipėdos ugdymo įstaigose brangs prailgintos dienos grupių paslaugos
  Klaipėdos ugdymo įstaigose brangs prailgintos dienos grupių paslaugos

  Klaipėdos taryba po diskusijų pritarė ugdymo įstaigose veikiančių pailgintos dienos grupių paslaugos kainos didinimui. ...

 • Ekonomikos komitetas pritarė rusiškų SGD krovos draudimui Lietuvoje
  Ekonomikos komitetas pritarė rusiškų SGD krovos draudimui Lietuvoje

  Seimo Ekonomikos komitetas pritarė siūlymui uždrausti rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovą ir išdujinimą Klaipėdos SGD terminale ir kituose įrenginiuose Lietuvoje.  ...

 • Klaipėdos baseine – išskirtinės galimybės norintiems prisijaukinti vandenį
  Klaipėdos baseine – išskirtinės galimybės norintiems prisijaukinti vandenį

  „Plaukimas labai stipriai pakeitė mano gyvenimą“, – tikina Klaipėdos baseine gelbėtoju dirbantis Daivoras, išmokęs plaukti vyresniame amžiuje. Gyvenimo be vandens treniruočių dabar neįsivaizduoja ir penkiasdešimtmetį p...

  3
 • Pacientai sugrįžo į jūrą
  Pacientai sugrįžo į jūrą

  Šiemet Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre išgelbėti 16 ruoniukų jau du mėnesius gyvena Baltijos jūroje. Kaip jiems sekasi? Tai leidžia sužinoti specialūs siųstuvai, o apie kitus ruonių jauniklius, likusius reabilitacijos cent...

 • Klaipėda ruošiasi mokytojų streikui
  Klaipėda ruošiasi mokytojų streikui

  Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos susivienijimo vadovė Laima Juknienė patvirtino, kad prie pedagogų streiko, kuris prasidės jau rytoj, prisijungia 33 uostamiesčio ugdymo įstaigos – 13 darželių ir 20 bendrojo la...

 • Klaipėdoje – unikali krepšinio atvirukų paroda
  Klaipėdoje – unikali krepšinio atvirukų paroda

  Lietuvos krepšinis švenčia 2003 metų Europos krepšinio čempionato „auksinio“ žygio Švedijoje dvidešimtmetį, o Klaipėdos sportininkų namai ruošiasi pristatyti unikalią krepšinio atvirukų paro...

  2
 • Ventės rago ornitologai sužiedavo 46 tūkst. paukščių
  Ventės rago ornitologai sužiedavo 46 tūkst. paukščių

  Ventės rago ornitologai jau spėjo sužieduoti 46 tūkst. paukščių. Per dieną sužieduojama nuo tūkstančio iki kelių tūkstančių sparnuočių. Ornitologai pripažįsta, kad paukščių migracija jau įsibėgėjusi, tačiau kol šilt...

 • Kitąmet uostamiestyje – daugiau kačių namelių
  Kitąmet uostamiestyje – daugiau kačių namelių

  Kitąmet uostamiestyje atsiras daugiau kačių namelių, o senieji bus pakeisti naujais. Dalis gyventojų vis dar skundžiasi šalia daugiabučių pastatytais nameliais, kuriuose maitinamos beglobės katės, kita dalis noriai jomis rūpinasi, už savo l...

  18
 • Turizmo dieną – užsiėmimai uostamiestyje
  Turizmo dieną – užsiėmimai uostamiestyje

  Rugsėjo 27-ąją minint Pasaulinę turizmo dieną, uostamiestyje visą savaitę vyks įvairios ekskursijos, pažintinės edukacijos, apsilankymai muziejuose, o vaikams – tapybos užsiėmimai. Dalyvavimas visuose renginiuose – nemokamas, tačiau b...

 • Šildymo sezono paramai – daugiau lėšų
  Šildymo sezono paramai – daugiau lėšų

  Šių metų šildymo sezono parama, kuri bus skiriama nepasiturinčių klaipėdiečių kompensacijoms už kietąjį ar kitokį kurą, išaugo šešis kartus. Šeimų, kurioms buvo teikiamos šios kompensacijos, skaiči...

  1
Daugiau straipsnių