Viešosios erdvės – ne poilsiui, o išgertuvėms? Pereiti į pagrindinį turinį

Viešosios erdvės – ne poilsiui, o išgertuvėms?

2025-05-07 15:50

Alkoholio vartojimas viešose vietose, nepaisant draudimų ir gresiančių baudų, vis dar išlieka neretas reiškinys. Klaipėdiečiai skundžiasi, kad poilsis viešosiose erdvėse neretai virsta nemalonia patirtimi, kai parkuose renkasi alkoholį vartojantys asmenys.

Problema: miesto parkai vis dažniau tampa ne poilsio, o troškulio malšinimo vieta – tokie vaizdai kelia nerimą ne vienam praeiviui.
Problema: miesto parkai vis dažniau tampa ne poilsio, o troškulio malšinimo vieta – tokie vaizdai kelia nerimą ne vienam praeiviui. / Vytauto Petriko nuotr.

Įstatymus žino, bet nepaiso

Gyventojai vis dažniau pastebi, kad tiek vakare, tiek dieną parkuose ar net prie gyvenamųjų namų ant suoliukų buriasi tam tikra publika.

Šias vietas ji pasirenka ne poilsiui, o tam, kad galėtų sėdėti viešoje erdvėje ir vartoti alkoholinius gėrimus.

Nors alkoholio vartojimas viešumoje Lietuvoje yra draudžiamas, kai kam šios taisyklės tarsi neegzistuoja.

„Dažnai einu pasivaikščioti po parką šalia savo namų ir vis matau grupę vyresnio amžiaus žmonių, kurie nevaržomai vartoja alkoholį“, – pasakojo pietiniame Klaipėdos rajone gyvenanti moteris.

Pasak jos, beveik kasdien parke matomi girtuokliaujantys asmenys, kurie buriasi grupelėse ir taip leidžia laisvalaikį.

„Jei jie ramiai sėdėtų, dar nieko tokio, tačiau dažnai kelia triukšmą, o kai kurie net priekabiauja“, – pridūrė klaipėdietė.

Už alkoholio vartojimą viešoje vietoje vykstančių renginių metu gali būti skiriamas ir draudimas lankytis renginiuose nuo mėnesio iki vienerių metų.

Tokios situacijos trikdo viešąją tvarką, kelia pavojų praeiviams ir yra neigiamas pavyzdys mažiems vaikams.

Gresia ne tik baudos

Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriaus vedėjo Albino Misevičiaus teigimu, vartojantiems alkoholį viešumoje asmenims gresia 100–200 eurų baudos.

Be to, gali būti taikomos ir papildomos priemonės, pavyzdžiui, privalomas dalyvavimas įvairiose prevencinėse ar elgesio keitimo programose.

Už alkoholio vartojimą viešoje vietoje vykstančių renginių metu gali būti skiriamas ir draudimas lankytis renginiuose nuo mėnesio iki vienerių metų.

Elgiasi agresyviai

Klaipėdiečiai į institucijas kreipiasi, kai girti asmenys pradeda triukšmauti ar elgtis agresyviai su praeiviais.

Pastebima, kad dažniausiai taip elgiasi vidutinio ir net vyresnio amžiaus žmonės, o problema paaštrėja šiltuoju sezonu.

Pasak A. Misevičiaus, tokių situacijų mažėtų, jei būtų taikomos ne tik baudos, bet ir aktyviau vykdomas prevencinis darbas.

„Norint spręsti šią problemą, būtina imtis ne tik baudžiamųjų, bet ir griežtesnių priemonių bei stiprinti prevenciją ir švietimą“, – pabrėžė A. Misevičius.

Taip pat baudų padidinimas ar vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas galėtų turėti realų poveikį – bent jau atgrasyti girtus asmenis nuo tiesioginio priekabiavimo su praeiviais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Jo..

Is kur matosi kad jie geria alkoholi,gal tai gira ?!
0
0
Liūdna

Dažnai tai matau, bet žinodama, kiek policijoje trūksta pareigūnų, kokie jie apkrauti, kiek uždirba- neprisiverčiu trukdyti.
1
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų