Žvejai trypia iš nekantrumo: artėja stintmetis

Klaipėdos žvejai jau ruošia amuniciją stintų žvejybai. Pasklidus žiniai, kad keliems žmonėms ant kabliukų užkibo pirmųjų žuvų, laukiama stintmečio starto.

Pirmieji apie jį prabilo Palangos žvejai. Esą ant tilto begaudant strimeles ir plekšnes, jiems užkibo kelios stintos.

"Apie stintų kibimą dar nieko konkretaus negalėčiau pasakyti, tačiau jau visą savaitę fiksuojami stintų žūklei būdingi gamtiniai reiškiniai. Vyravo vakarų vėjai, kurie atginė šaltesnes vandens mases, iš gelmių pakėlė šaltą vandenį. Turėjo atplaukti ir stintų. Ir man kilo klausimas – o kur žvejai? Smiltynėje teko stebėti kormoranus. Buvo matyti, kad jie žvejojo kažkokias labai smulkias žuveles. Mano manymu, stintų kibimo jau galima laukti bet kurią dieną", – patikino Lietuvos jūrų muziejaus biologas Remigijus Dailidė.

Kuo senesnis žvejys, tuo geriau jis žino, kaip teisingai pameluoti.

Tiesa, dažniausiai apie pirmuosius stintų kibimus žinių duoda žvejai verslininkai. Kol kas jie tyli.

"Būtent jie fiksuodavo pirmuosius stintų būrius. Tačiau šiuo metu nelabai kas ir veržiasi žvejoti į jūrą. Tiksliausia informacija būtų patikrinus dugną echolotu. Susirinkus šimtatūkstantiniams stintų būriams, prietaisai puikiai juos fiksuoja", – kalbėjo R. Dailidė.

Dažniausiai stintų žvejyba prasideda spalio pabaigoje, tačiau šis ruduo kol kas lepina aukšta oro temperatūra.

"Stintoms reikia šalčio, šalto vandens. Tai yra šaltamėgė žuvis, ledynmečio reliktas. Gal marių vanduo dar yra per šiltas? Kuršių mariose vanduo kol kas siekia 10 laipsnių, o jūra įšilusi iki 12 laipsnių. Stintoms temperatūra turi nukristi iki šešių laipsnių, aštuoni laipsniai dar joms per šilta. Geriausia, kai marių vanduo atšąla labiau nei jūra", – paaiškino žvejys.

Remigijus Dailidė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Socialiniuose tinkluose kai kurie žvejai jau dalijasi nuotraukomis, kuriose užfiksuota viena kita pagauta stinta.

"Kuo senesnis žvejys, tuo geriau jis žino, kaip teisingai pameluoti. Kitas ir iš šaldiklio išimta stinta didžiuojasi. Tačiau iš kitų nuotraukų spėju, kad jau spalio 24 d. kažkas uosto akvatorijoje iš tiesų buvo pagavęs stintą. Reikia šiaurės ar vakarų vėjų, tuomet vandens masės judės į marias. Naktį kol kas dar nematau, kad kas nors gaudytų. Tačiau jau ir dabar galima mėginti žvejoti, tikrinti situaciją", – kalbėjo R. Dailidė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių