Aplinkosaugininkai: manoma, kad gaisro Klaipėdoje metu nebuvo viršytos oro taršos ribos

 • Teksto dydis:

Pirminiais duomenimis, pirmadienį kilus gaisrui „Vakarų medienos grupės“ įmonės „Klaipėdos mediena“ gamybiniame pastate, oro užterštumo ribos viršytos nebuvo, tačiau tikslūs rezultatai bus gauti tik penktadienį, sako Aplinkos apsaugos departamento atstovė Ramunė Lukoševičienė.

„Pirminiais duomenimis, kadangi buvo didelis vėjas, tie dūmai labai greitai išsisklaidė, tai greičiausiai oro užterštumo ribinės vertės nebus viršytos, bet laukiame penktadienio, tada galėsime pasakyti tikslesnius rezultatus“, – uostamiesčio savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė ji.

Anot R. Lukoševičienės, departamento pareigūnai išsikvietė Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją, kuri paėmė mėginius.

„Laboratorija paėmė mėginius, pagal visas procedūras, pavėjinėje pusėje taškuose buvo paimti trys mėginiai pavėjiniuose taškuose ir vienas priešvėjinėje pusėje, tirsime kietąsias daleles ir lakiuosius organinius junginius“, – pasakojo ji.

Aplinkosaugininkės teigimu, tikslūs kietųjų dalelių rezultatai bus penktadienį, o lakiųjų organinių junginių – kitą savaitę.

Ji taip pat pažymėjo, kad aplinkosaugininkai užfiksavo, jog visos nuotekos iš gaisravietės yra saugomos įmonėje ir neišleidžiamos į aplinką – upę ar dirvožemį.

Apie tai, kad nebuvo gauta informacijos apie viršytas oro taršos ribas patvirtino ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

NVSC specialistė taip pat pažymėjo, kad žmonėms mieste neturėtų kilti grėsmė nei atvirose teritorijose, nei viduje.

„Jeigu aplinkoje nėra, tai, mūsų kompetencija, tikimybė, kad viduje galėtų būti, tai tikrai labai menka“, –  sakė A. Šlepetienė.

Gaisro gesinimo darbams vadovaujantis Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis taip pat sakė nemanantis, kad gaisro metu gyventojams buvo kilusi grėsmė.

„Šiuo atveju tikrai, praktiškai visą laiką, kol dar nebuvo likvidacija paskelbta, aš ir viduj buvau, ir išorėje, nereikėjo man jokio kvėpavimo aparato ir tikrai nebuvo jokios grėsmės“, – Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė jis.

„Kai iš tikrųjų dega pavojingi produktai, naftos produktai arba kiti tokie produktai, kurie išskiria į aplinką pavojingas medžiagas, dega ilgą laiką (...) tai tikrai tada yra reikalinga, o dabar atrodo, kad tas sprendimas tikrai buvo aiškiai priimtas“, – svarstė M. Garbenis, kilus diskusijoms apie tai, ar turėjo uostamiesčio gyventojai būti informuoti apie gaisro pavojus trumposiomis žinutėmis.

Pirmadienį po vidurdienio pranešta, kad įmonei „Klaipėdos mediena“ teritorijoje įvyko sprogimas ir užsidegė pastatas.

Vėliau nustatyta, kad sprogimo metu visiškai sugriuvo biologinio valymo įrenginių pastatas, o medienos drožlių plokščių gamybos cechas buvo stipriai apgadintas, deformuotos jo konstrukcijos.

Taip pat pranešta, kad gaisro metu nukentėjo aštuoni įmonės darbuotojai, penki iš jų paguldyti į Klaipėdos universitetinės ligoninės Reanimacijos skyrių, du – į Traumatologijos skyrių. Visi jei yra vyrai, nuo 23 iki 59 metų amžiaus.

Ligoninės vadovas Vinsas Janušonis savivaldybės komisijos posėdyje teigė, kad kol kas nė vieno iš sužeistųjų gyvybei pavojus negresia, tačiau dviejų vyrų būklė yra sunki – vienas patyrė 90 procentų kūno nudegimus, kitas nudegė trečdalį kūno, tačiau kai kurie jo nudegimai yra gilūs.

Šiuo metu jau yra paskelbta gaisro lokalizacija, įvykio vietoje tebedirba ugniagesiai. Tyrimą dėl incidento priežasčių tikimasi pradėti antradienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Joniškė

Joniškė portretas
Buvo stipri smarvė, kaimynai irgi skundėsi

Anonimas

Anonimas portretas
Ne nebuvo, girdėjom ta pasaka jau ne karta, Klaipedos Kartone taip pat viskas dešimtmečius buvo gerai.

manau

manau portretas
Užjaučiu nukentėjusius, bet pagaliau šiaurinėje miesto dalyje bus galima kvėpuoti tyru oru ,o ne "kartonkės" pjuvenomis, o vadinamieji "aplinkosaugininkai" yra uostamiesčio gėda. Kiek moka už sąžinės ,pilietiškumo ir tarnybinį neįgalumą?
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių