Atversta Lietuvą pašiurpinusios veisyklos byla: teisiamoji neigia, jog su gyvūnais elgėsi žiauriai

  • Teksto dydis:

Dėl nelegalios šunų daugyklos teisiama kretingiškė Inga Aurylienė, praneša LNK žinių tarnyba. Moteris kaltinama turėjusi dvi šunų daugyklas, bet šią veiklą vykdžiusi be leidimo, suklastojusi dokumentą, spaudą bei tuo pačiu žiauriai elgėsi su gyvūnais.

„Ji yra kaltinama tuo, kad tam tikrus šuniukus išvežė ir paleido, paliko juos beglobiais. Tie šuniukai žuvo. Kaltininkė pasakoja, kad ji išsigando visuomenininkų ir norėjo juos išvežti. Kodėl juos paleido nelabai gali paaiškinti“, – sako prokurorė Irena Gedžiuvienė.

„Dėl ūkinės veiklos pripažįsta, dėl žiauraus elgesio nepripažįsta. Dėl dokumentų klastojimo – iš dalies“, – pasakojo advokatas Linas Kontrimas.

Šunis apie perkerius metus veisusi kretingiškė nekalbi. 

„Nieko nekomentuosiu aš jums. Žiniasklaida yra melagiena“, – teismo salėje rėžė I. Aurylienė.

Teisme duoti parodymus moteris ketina tik po liudytojų apklausos, jų gausu – net 36. Apie žiauriai laikomus šunis sužinota pernai rugsėjį, kad Kretingos pašonėje gali būti nelegali šunų veisykla. Įtarimų kilo, kai netoli šios vietos dingo kretingiškių škotų terjeras. Kai šeimininkai augintinio ieškojo, išgirdo name lojant šunis.

„Pradėjau šviesti su telefonu ir žiūriu mano šuo sėdi įkalintas narve su skarele. Matyt, buvo pamiršta užrakinti duris, todėl su penkiais draugais jas atsidarėme ir žiūrim, kad pilna šunų. Kiek vakar mėginome skaičiuoti, tai apie 18 šunų ir skirtingų veislių“, – pasakoja kretingiškė Kristina Ančerevičienė.

„Gyvūnas negali net apsisukti, trypia su savo pėdutėmis ant narvo grotelių, jis neturi jokio patiesalo, vandens elementaraus. O tai yra maži šuniukai, kuriems reikia, kas keturias valandas“, – sako gyvūnų globos specialistė Gintarė Liutkuvienė.

Kad ankštuose narvuose gyvūnai nebūtų kankinami, jie išvežti į gyvūnų prieglaudą. Kretingos teismas administracinėje byloje rugsėjį netenkino kretingiškės prašymo šunis grąžinti ir skyrė baudą, tačiau žiauraus elgesio vis tiek nepripažino.

„Mus netenkina tai, kad nepripažinta dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, nes ten buvo ir suluošintų gyvūnų, ir su sulūžusia koja, ir sąnariai iškrypę. Moteris nesikreipė į veterinarus“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento patarėjas Virgilijus Valantinas.

Aiškėja, kad I. Aurylienė pati vaidino veterinarijos gydytoją.

„Pagal prokurorės pateiktus duomenis, kaltinamoji pasirašinėjo ir dėjo antspaudus gydytojos veterinarės vardu. Tokia gydytoja veterinarė neegzistuoja, tad tiek jos vardas, pavardė, parašas, anspaudas dokumentuose negalėjo būti naudojamas“, – teigia teismo pirmininko padėjėja Skaistė Sadonytė.

Daugyklos Kretingoje istorija buvo bene pirmoji garsiai nuskambėjusi šalyje, po jos į viešumą iškilo ir daugiau panašių atvejų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Tarybiniais laikais buvo šungaudziu tarnybą, kuri gaudydavo benamius šunis ,kates ir buvo tvarka. Nebuvo benamių gyvūnų ,nebuvo pandemijos.Dabar tiek priviso kad baisu, kniauke ,loja kiemuose ,gatvėse besivalkiojantys gyvūnai matomai išleidžia kad Svetimi žmonės pasertu.Turi būti tokia tarnybą ,nematau jokio blogio. Bus tada gal švaresnė aplinka. O katės ir šunys nėra žaislas .

Purmaliai

Purmaliai portretas
Jie yra nesuniekai ,jie yra mūsų draugai,be mūsų jiems išgyventi yra neįmanomas,tie kurie kurie nemėgsta visai gyvunu,reikia kreiptis pas psichiatrą !

Purmaliai

Purmaliai portretas
Kaip tokia padla dar žemę laiko !
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių