Bausmės – už 170 tūkst. eurų vertės nepagrįstai išrašytus kompensuojamus tvarsčius

 • Teksto dydis:

Klaipėdos miesto apylinkės teisme priimtas apkaltinamasis nuosprendis byloje dėl apgaule pasisavintų daugiau kaip 170 tūkst. eurų privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, nepagrįstai išrašant kompensuojamus tvarsčius.

Vienam kaltinamajam, pripažinus jį kaltu dėl sukčiavo, skirta dviejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, penktadienį pranešė prokuratūra.

Jis taip pat visą bausmės vykdymo laikotarpį įpareigotas dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, taip pat vyras įpareigotas 9 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programose ir sumokėti 376 eurų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Kita kaltinamoji pripažinta kalta dėl netinkamo pareigų atlikimo. Jai skirta beveik 1,6 tūkst. eurų bauda.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus Šiaulių teritorinės ligonių kasos informaciją, kad galbūt sukčiaujama, naudojantis globos namų pacientų kompensuojamųjų vaistų pasais, kai išrašomi 100 proc. Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojamieji tvarsčiai ir naudojami ilgai negyjančioms žaizdoms, kojų opoms ir praguloms gydyti.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo atskleista, kad nuo 2014 metų vasario iki 2015 metų rugsėjo, medicininių tvarsčių reklamavimu užsiimančios bendrovės darbuotojas iš vyriausiosios slaugytojos gavo kelių dešimčių šiuose globos namuose besigydančių pacientų kompensuojamųjų vaistų pasus.

Buvo įtariama, kad pastarasis surašė žaizdų įvertinimo protokolus ir juose melagingai nurodė duomenis apie pacientų ligos pobūdį.

Kompensuojamųjų vaistų pasai ir neteisingi duomenys apie ligonius buvo pateikti Plungėje dirbantiems keliems medikams. Pastarieji, neapžiūrėję pacientų ir neįvertinę jų būklės, išrašė receptus kompensuojamosioms medicinos pagalbos priemonėms.

Kaip įtariama, vaistų receptai buvo pateikti vienai Klaipėdos vaistinei, ji tūkstančius vienetų brangiai kainuojančių tvarsčių atidavė įtariamajam.

Vėliau Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis 100 proc. kompensuota už įsigytus tvarsčius. Ikiteisminį tyrimą atlikę FNTT Klaipėdos apygardos tyrėjai išaiškino, kad per pusantrų metų išrašyta receptų daugiau kaip 15-ai tūkst. tvarsčių, kurių vertė siekė daugiau kaip 170 tūkst. eurų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arvydas Navickas, įtarimai sukčiavimu buvo pateikti bendrovės, reklamuojančios žaizdų gijimui naudojamas priemones, darbuotojui, o vieno iš Plungės rajono socialinės globos namų vyriausiajai slaugytojai įtarimai pareikšti dėl netinkamo pareigų atlikimo.

Dėl kelių Plungės privačios klinikos gydytojų, kurie neapžiūrėję ar netinkamai apžiūrėję pacientus nepagrįstai išrašė kompensuojamųjų tvarsčių, veiksmų buvo priimtas sprendimas atskirti tyrimą ir jį tęsti dėl netinkamo pareigų atlikimo.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas šiuos medikus jau anksčiau pripažino kaltais ir atleido juos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių