Nudūrė žeberklu
Vienas sučiuptų pažeidėjų Veiviržo upės ichtiologiniame draustinyje žeberklu nudūrė keturis šlakius, kitas draudžiamu metu pagavo 24 marguosius upėtakius, dar vienas ūkinėse patalpose laikė tinklą.
Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys pasakojo, kad žinių apie Veiviržo apylinkėse draudžiamu metu brakonieriaujančius asmenis aplinkosaugininkai turėjo anksčiau.
"Dirbome pagal turimą informaciją. Vieną pilietį sulaikėme namuose, jis jau buvo spėjęs parduoti du šlakius. O iš viso žeberklu buvo nudūręs keturis", – pasakojo M.Salys.
Paaiškėjo, kad brakonierius dvi žuvis už 58 eurus pardavė netoliese gyvenusiam asmeniui.
Už neteisėtą žvejybą žeberklu vyrui gresia iki 300 eurų bauda, taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 11 640 eurų.
Jis sakė, kad išgeria ir jį kojos neša prie upės. Sunku suvokti.
Neturėjo čekio
Administracinė atsakomybė laukia ir kaimyno, kuris nusipirko šlakius, jam gresia bauda iki 290 eurų.
"Šiuo metu draudžiama žvejoti šias žuvis. Jei neturi prekybos centro čekio, vadinasi, žuvis įsigijai nelegaliai", – paaiškino M.Salys.
Aplinkosaugininkų ausis pasiekė žinia, kad kažkas Veiviržėnų apylinkėse prekiauja žuvimis, kurias šiuo metu draudžiama žvejoti.
"Kilo įtarimas, ar tik ne ilgametis mūsų pažįstamas tai daro? Ne kartą baustas, daugybę baudų gavęs žmogus niekaip negali sustoti", – stebėjosi M.Salys.
Dirbančiam vyriškiui antstoliai šiuo metu kone 400 eurų atskaito iš atlyginimo už priteistas baudas.
"Jis sakė, kad išgeria ir jį kojos neša prie upės. Sunku suvokti. Dabar gaus 11,6 tūkst. eurų baudą", – teigė M.Salys.
Mindaugas Salys. Aplinkosaugininkų nuotr.
Laukia didelės problemos
Kitas pilietis taip pat valstybės biudžetą papildys solidžia suma.
Nustatyta, kad Klaipėdos rajone ichtiologiniame draustinyje draudžiamoje žvejoti vietoje gyventojas meškere pagavo 24 marguosius upėtakius, kuriuos šiuo metu draudžiama žvejoti.
Vyrui gresia bauda iki 300 eurų ir teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 17 280 eurų. Be to, paimta meškerė ir žuvys.
"Bauda rimta. Nežinau, kaip teks sumokėti, nebent namus parduotum. Vis dėlto akcentuojame, kad mūsų tikslas – ne protokolų ar baudų skaičius. Tam, kad lašišinių žuvų ištekliai atsinaujintų, ypač svarbu jas apsaugoti neršto laikotarpiu. Todėl, pastebėjus neteisėtos žvejybos atvejus, prekybą nudurtomis lašišomis ar šlakiais, gyventojų prašome iš karto pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112", – akcentavo M.Salys.
Naujausi komentarai