Buvęs uostamiesčio teisininkas nuteistas už sukčiavimą

Iš pažįstamų žmonių skolinęsis pinigus ir žadėjęs didelį pelną buvęs teisininkas Sergejus Juzikas Klaipėdos miesto apylinkės teismo pripažintas kaltu ir pasiųstas už grotų ketveriems metams.

Aštuoni nukentėjusieji skolino šiam žmogui pinigus, bet jų neatgavo. S.Juzikas tikino teismą, kad pats buvo apgautas, nes jo verslo partneris pasielgė su juo nesąžiningai.

Teismo sprendime paminėtos aštuonios nukentėjusiųjų pavardės, tarp jų yra prokuroro ir aukštas pareigas ėjusio policijos pareigūnų vardai. Byloje minimi 27 epizodai. Vienas jų teisininkui skolino pinigus devynis kartus, keli po keturis kartus, kiti po tris ar du kartus.

Pasak nuosprendžio išklausyti vietoje kaltinimą palaikiusio kolegos atėjusio prokuroro Vytauto Jurkevičiaus, dalis nukentėjusiųjų kreipėsi į S.Juziką tikėdamiesi, kad jis atliks teisines paslaugas. Iš anksto paėmęs atlygį šių paslaugų teisininkas neatlikdavo.

Buvę pareigūnai skolino pinigus, nes buvo įtikinti, kad S.Juzikas netrukus nusipirks žemių arba nekilnojamojo turto ir greitai bei pelningai parduos. Tada su kreditoriais jis žadėjo atsiskaityti su kaupu.

Teismo sprendimu paskelbta, kad S.Juzikas kaltas dėl visų epizodų. Nukentėjusiesiems nuspręsta grąžinti vekselius, tada jie galės kreiptis į antstolius ir tikėtis atgauti savo pinigus.

Tiesa, prokurorai ruošia buvusiam teisininkui dar vieną bylą.

Pats S.Juzikas teisme buvo nusiteikęs piktai. Po nuosprendžio jis pareiškė, kad Teisėjų taryba jau anuliavusi šį ką tik paskelbtą nuosprendį, kad jis patyręs spaudimą iš prokurorės pusės ir už tai jis inicijavo prieš ją bylą.

Panašu, kad S.Juziko pavardė teismuose bus minima dar ne kartą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių