Į laivus dairosi variklių vagys

Neringos policijos komisariatas aiškinasi, kas galėjo iš Nidos uosto pavogti motorinį laivą. Nerimą kelia tai, kad savaitgalį dar viena vagystė užfiksuota Pervalkoje – čia vagys išmontavo ir pavogė katerio transmisijos bloką.

Rado kitapus marių

Kol kas pareigūnai nedrįsta sieti šių dviejų įvykių, tačiau aiškinasi, ar tie patys vagys siautėjo Nidoje ir Pervalkoje.

"Ne itin dažnas nutikimas. Nemalonu, bet iš tiesų savaitgalį užfiksuotos dvi vagystės", – tikino Neringos policijos komisariato Viešosios policijos poskyrio vadovas Rimas Milkintas.

Kateris, kuris stovėjo valčių prieplaukoje Nidoje, veikiausiai dingo savaitgalį. Tačiau netrukus neringiškiai pareigūnai gavo kolegų iš Šilutės policijos komisariato pranešimą, kad ieškomas laivelis yra aptiktas kitapus marių – Atmatos upėje.

Laivas be priežiūros plūduriavo ties Uostadvariu. Neprisistatęs asmuo telefonu pranešė policijos budėtojui apie keistą radinį.

Paaiškėjo, kad vagys išmontavo variklį, kurio vertė siekia 40 tūkst. litų.

"Šiaip sau tokių daiktų niekas nevagia. Tik kleptomanai vagia nežinodami, kam tų daiktų reikia. Tai specifiniai daiktai, ir vagystė yra specifinė. Manyčiau, žmonės žinojo, kur naudos pavogtą daiktą, žinojo, kokia jo vertė", – pastebėjo R.Milkintas.

Taikėsi į variklį

Kol kas vagių išnarstytas laivas stovi Uostadvaryje. Kaip jį teks pareigūnams parsigabenti į Neringą, dar nenuspręsta.

"Tikimės, kad kolegos iš kitos pusės marių mums pagelbės", – vylėsi R.Milkintas.

Per penkerius metus tai antra tokia vagystė Neringoje.

"Darysime išvadas, spręsime. Bėda ta, kad naktį Nidos uoste niekas nebudi. Laivų vagystės yra labai retos. Prieš porą savaičių radome vėjo nuneštą laivelį", – tikino R.Milkintas.
Kadangi pavogtame laive neberasta variklio, pareigūnai mano, kad ne pats laivas buvo vagystės objektas.

"Turi tokie varikliai savo numerius. Tačiau tas, kuris ryžosi tokiai vagystei, žinojo, kaip toliau pasielgs", – kalbėjo R.Milkintas.

Uoste reikia kamerų?

Ilgametis buriuotojas neringiškis Arūnas Burkšas pripažino, kad iš tiesų vaizdo stebėjimo sistema uoste daug pagelbėtų.

"Tokios sistemos nėra labai jau brangios. Vaizdo stebėjimo kameros su įrašymo įranga išspręstų daugybę dalykų. Juk net po įvykio būtų galima pasižiūrėti, kas ir kokiu laivu priplaukė, kaip buvo išgabentas laivas", – tikino A.Burkšas.

Nidiškis teigė girdėjęs kalbų, kad vietiniai buriuotojai buvo sunerimę po vieno nematytų vyrų pokalbio.

"Kažkas pasakojo, kaip nugirdo pokalbį, kuriame buvo minima, kad į senąjį uostą negalima lįsti. Tačiau nedrįsčiau tvirtinti, kad nugirstas pokalbis susijęs su šiuo atveju", – prisiminė A.Burkšas.

Buriuotojas pripažino, kad savo jachtoje jis yra įrengęs signalizaciją.

"Tačiau ji nuo rimtos vagystės neapsaugos. Lietuviai juk pusę Švedijos ir Norvegijos išvogė. Tačiau esu pastebėjęs, kad Nidos uoste tai – ne pirma vagystė. Mano bičiuliams iš laivo pavogė tris storiausia grandine surakintus dviračius. Ir tai ne vienintelė vagystė šią vasarą uoste", – pasakojo A.Burkšas.

Nidiškis spėja, kad vagims net ir nebuvo būtina įjungti laivo variklio.

"Motorlaivį galėjo nutempti kitu laivu. Vis reikia kokio nors įvykio, kad susizgribtume. Jei mes turėjome pinigų skverui sutvarkyti, tai tokiems dalykams, kaip vaizdo kameros, privalome rasti", – nuomonę dėstė A.Burkšas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių