Gyventojai užfiksavo įtartiną vyrą: kas ir kodėl žvalgo automobilių salonus?

Žvejybos uosto rajone gyventojai užfiksavo įtarimų sukėlusį asmenį, kuris įkyriai sukinėjosi aplink nuošalioje vietoje pastatytą automobilį ir žvalgėsi, kas yra salone. Socialiniame tinkle užvirė diskusija – kaip elgtis išvydus įtartiną pilietį, kuris tik žiūri, bet nieko nevagia?

Ko ieško svetimoje mašinoje?

Tamsiais rūbais vilkintį pilietį Žvejybos uosto rajono gyventojas užfiksavo pirmadienį.

Nepažįstamasis labai jau įkyriai sukinėjosi aplink "Chrysler PT Cruiser".

Priėjęs prie automobilio kairės pusės, smalsuolis prisidengė ranka nuo saulės ir žvilgtelėjo pro tamsintą galinių durelių stiklą, tada – pro vairuotojo, paskubomis apibėgo mašiną iš kitos pusės, ir vėl nukreipė žvilgsnį į saloną.

Pasižiūrėjęs iš keleivio pusės į salono priekį, veikėjas kiek stabtelėjo įdėmiau apžiūrinėdamas galinę sėdynę. Veikiausiai ten jis kažką pamatė vertingo.

Nors mašinos langai buvo tamsinti, vyras, kaip įmanydamas, stengėsi įžiūrėti, kas yra viduje.

Iš viešoje vietoje užfiksuotos vaizdo medžiagos galima spėti, kad vyras skuba, jis mašiną apžiūrinėjo taip, lyg dirbtų pavestą darbą.

Ragino sučiupti

Įtartiną asmenį telefonu atsitiktinai nufilmavęs gyventojas kreipėsi į kitus.

"Saugokitės, vaikšto, žiūrinėja mašinas, vakare gali būti išdaužta", – gyventojus perspėjo kaimynas.

Netrukus kiti gyventojai atsišaukė, kad šį vyrą matė tai vienoje, tai kitoje vietoje.

"Pirštus nukapoti! Dabar, galvoju, raugintų agurkų stiklainį esu mašinoje palikusi, tikiuosi rupūžės nebus alkani", – juokavo klaipėdietė.

Kita šio rajono gyventojas pasidalijo žinia apie prieš savaitę išdaužtą automobilio langą.

"Mums ir išdaužė, kaip tyčia, vyras paliko tą naktį vertingų įrankių. Turime filmuotą medžiagą, net įtariamąjį. Viskas pranešta, bet policijos darbas tik biurokratinis. Jau savaitė praėjo. Atrodo, eik pats pagauti, bet kas iš to", – piktinosi moteris.

Kiti rajono gyventojai entuziastingai ragino sučiupti įtartiną veikėją.

Rasa Bekėžienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Policija fiksavo vagystes

"To raginčiau nedaryti. Labai gerai, kad nufilmuoja žmonės įtarimų sukėlusių asmenų veiksmus. Nieko filmuojantieji nepažeis, čia neverta tikėtis teisės į privatumą ar asmens atvaizdą. Jei žmogus įtariamas darantis nusikaltimą ar nusižengimą, jis negali tikėtis teisės į privatumą. Filmuota medžiaga padeda įrodyti net atsakomybę", – paaiškino Klaipėdos miesto policijos komisariato vadovė Rasa Bekėžienė.

Kol kas policija nemato ypač grėsmingų tendencijų šiame rajone dėl vagysčių iš automobilių.

"Tačiau turime pranešimų apie pavogtus statybinius įrankius iš automobilių", – patikslino R.Bekėžienė.

Jei tik įmanoma, ne tik nufilmuoti vertėtų, bet ir kuo greičiau paskambinti policijai. Kitą kartą operatyvumas viską lemia.

Pirmadienį policija registravo dvi vagystes iš automobilių.

Viena jų įvykdyta būtent Žvejybos uosto rajone, Žalgirio gatvėje.

Policijai mašinos "Opel Vivaro" savininkas pranešė, kad, išdaužus automobilio dešinės pusės stiklą ir patekus į vidų, buvo pavogta įvairių statybinių įrankių, kurių bendra vertė apie 700 eurų. Pradėtas vagystės tyrimas.

Kita vagystė fiksuota Budelkiemio gatvėje. Iš užrakinto automobilio "Opel Vectra", išdaužus galinį automobilio stiklą, taip pat pavogta statybos įrankių, kurių bendra vertė – apie 1,8 tūkst. eurų. Pradėtas vagystės tyrimas.

"Gerai būtų, kad žmonės praneštų policijai, jei mato įtartinus asmenis. Jei tik įmanoma, ne tik nufilmuoti vertėtų, bet ir kuo greičiau paskambinti policijai. Kitą kartą operatyvumas viską lemia. Nulemia net sekundės. Mūsų pareigūnai patruliuoja visame mieste, reaguojama nedelsiant. Žvejybos uosto rajone veikia aktyvi bendruomenė, gyventojai nuolat dalijasi informacija. Mūsų pareigūnai bendrauja su saugios kaimynystės atstovais", – priminė R.Bekėžienė.

Pavogė: liepos vidury vagys išdaužė balto mikroautobuso galinį stiklą ir pavogė elektrinį grąžtą. "Klaipėdos" skaitytojo nuotr.

Kieme – įtartini veikėjai

Sulupės gatvės seniūnaitis Saulius Liekis patikino, kad Žvejybos uosto rajone kaip tik šiuo metu formuojasi tam tikras lūžis.

"Klausimas, kas nugalės – vagišiai, nusikaltėliai ir narkomanai ar gyventojai, susibūrę į saugios kaimynystės grupę? Rajone kai kurie namai įkūrė tokias grupes. Apie viską, kas įtartino vyksta gatvėje, žmonės praneša", – pastebėjo S.Liekis.

Tai, kad viešojoje erdvėje žmonės dalijasi įtartinų aplinkybių pastebėjimais, gali duoti naudos.

Klausimas, kas nugalės – vagišiai, nusikaltėliai ir narkomanai ar gyventojai, susibūrę į saugios kaimynystės grupę?

"Kažkas įsidėmės veidą, aprangą, pamatęs tą patį veikėją, žmogus nepraeis pro šalį, sustos. O jei tas pats pilietis sukinėsis aplink mašinas vėl, paskambins policijai", – svarstė S.Liekis.

Jis prisiminė, kad prieš kelias savaites prie vieno prekybos centro buvo apvogta mašina.

"Vagys išdaužė tokio žinomo klaipėdiečio automobilio stiklą ir išnešė garso kolonėles. Bet jos tokios sunkios, kad vienas nepaneši. Reikėjo dviese tempti. Žmogus klausinėjo, gal kas matė ką nors", – prisiminė S.Liekis.

Seniūnaitis nelaiko Žvejybos uosto rajono ypač pavojingu.

"Bet vagišiai suaktyvėjo. Žinome, kad iš įkalinimo grįžo vienas ar kitas veikėjas. Pasirodė tam tikros tautybės asmenų, priklausomų nuo narkotinių medžiagų. Pats neseniai skambinau policijai, nes kieme šmirinėjo įtartini veikėjai", – patikino S.Liekis.

Seniūnaitis patikino, kad viešumu, akylumu ir aktyviu reagavimu vietos gyventojai gali duoti įtartiniems piliečiams atkirtį.

"Viešumu tokį atkirtį galima duoti. Tegul jie supranta, kad yra stebimi, apie juos pranešama policijai. Tegul jie žino, kad mes viską stebime. Viską žmonės mato. Kitaip jie paims viršų, o narkotikus pradės leistis, kaip Vilniuje, – miesto centre", – piktinosi S.Liekis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lauris

Lauris portretas
Bekeziene tau neužtenka reklamos tokių nesąmonių geriau kitkuom uzsimk

>>>r

>>>r portretas
Kontaktas jam su automobiliu ;))))))). Matau, nesi sveikas. Ji sulaikysi, teks gerai pinigine pakratyti.

r

r portretas
Nuotraukose matomas kontaktas su automobiliu Kviečiate policiją , o per tą laiką pilietį sulaikot , kad nepabėgtu. Lieti svetima turtą , tad tegul jau policija aiškinasi , kodėl tai darai. Karta skrajučių už valytuvų kaišiotoja policijai pridaviau , ir parašiau pareiškimą , kad bandė valytuvus pavogti. Jo darbdaviui policija išaiškino , kad automobilis yra privati nuosavybė ir ji liečiant , savininkas turi teisę įtarti negerus kėslus. Šiuo metu aš matau bandymą pavogti stiklą. Tai įrodytu ir delnų antspaudai. Kaip išsisuks jo bėda.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių