Klaipėdiečiai klastojo prabangių mašinų kainas: valstybei padaryta per 162 tūkst. eurų žala

 • Teksto dydis:

Prabangių automobilių „Tesla“, „Porsche“ bei motociklų pardavimus įforminant už daug mažesnę nei rinkos kainą, valstybei galėjo būti padaryta daugiau nei 162 tūkst. eurų žala, skelbia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Du fiziniai ir vienas juridinis asmuo Klaipėdos teismui perduoti už „karuselinio sukčiavimo“ schemų organizavimą – jiems pateikti kaltinimai dėl didelės vertės sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir didelio kiekio dokumentų suklastojimo.

Pasak FNTT, du bendrininkai veikė kaip „dokumentų išrašymo fabrikėlis“, aptarnaujantis iš JAV prabangius automobilius („Tesla“, „Porsche“ ir kt.), motociklus ir kitą techniką gabenančias įmones ar perpardavinėtojus.

Už atlygį savo paslaugas teikdavę asmenys galbūt klastodavo dokumentus bei sąskaitas faktūras, įrašydami melagingus duomenis, neva 40 tūkst. eurų rinkoje kainuojantis automobilis pirktas už kelis tūkstančius eurų.

Pasak FNTT, sukčiavimo schemos esmė – išvengti pridėtinės vertės bei pelno mokesčių, kurie atsirastų parduodant automobilius tikrąja rinkos kaina.

Abu asmenys valdė po įmonę, registruotą Lietuvoje ir Airijoje, kurios galbūt buvo naudojamos fiktyviems sandoriams ir atsiskaitymams, siekiant paslėpti mokesčius.

Įtariama, kad nuo 2019 metų pabaigos asmenys organizavo fiktyvių sandorių grandinę bei imitavo tarpusavio atsiskaitymus, pasinaudodami airiškos įmonės sąskaitomis Anglijos ir Baltarusijos bankuose.

Pasak FNTT, galėjo būti veikiama „karuselinio sukčiavimo“ principu – imituotas tarptautinių sąskaitų faktūrų judėjimas, fiktyvių sandorių pagrindu slepiami mokesčiai.

Pareigūnai skaičiuoja, kad per kiek daugiau nei pusmetį galėjo būti suklastoti 75 automobilių ir kitų transporto priemonių dokumentai, o valstybei galėjo būti nesumokėta per 162 tūkst. eurų mokesčių.

Vykdant ikiteisminį tyrimą buvo laikinai apribota teisė į turtą, kurio vertė siekia beveik 106 tūkst. eurų.

Tyrimui vadovavusi Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Diana Mikelėnienė dviem fiziniams asmenims pareiškė kaltinimus dėl didelės vertės sukčiavimo, didelio kiekio dokumentų suklastojimo, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala, bei apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Tais pačiais nusikaltimais kaltinama ir Lietuvoje registruota įmonė. Airišką įmonę valdęs asmuo prie šių kaltinimų sulaukė ir dar vieno – dėl juridinio asmens naudojimo neteisėtai veiklai nuslėpti.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmams.

Teismas už didelės vertės sukčiavimą gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Didelio kiekio dokumentų suklastojimas, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala, griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą gali būti skirta griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Už juridinio asmens panaudojimą neteisėtai veiklai nuslėpti teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki dvejų metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Va Jezau, banditu rezimui padaryta TOKIaaaaa zala. Sodinti svolociu ant 20 metu.

Gal

Gal portretas
Straipsnyje pilna žodelių gal, galbūt... Rašote apie smulkias žuveles. Turiu geresnį ir visuomenei įdomesnį klausimą: o kaip ten Masiullys? Kaip ten brendžio dėžutė? Tikrai galėtumėte pasidomėti ir parašyti.

Anonimas

Anonimas portretas
Antraštė viena, o straipsnyje viskas tik galimai, galbūt... Galbūt žurnalistų nebėra, liko tik purvasklaidininkai žurnaliūgos...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių