Nuo pavojingo elgesio vandenyje atgrasytų didesnės baudos?

Pirmadienį Baltijos jūroje paskendus dviem mažamečiams vaikams ir vienam suaugusiajam, gelbėtojai sako, kad nuo pavojingo elgesio vandenyje poilsiautojus atgrasytų didesnės baudos.

Nelaimė įvyko paplūdimyje, kur nebudi gelbėtojai. Tačiau ir tose vietose, kur budi gelbėtojai, nelaimių išvengiama per plauką. Vien pirmadienį Palangos ir Šventosios paplūdimiuose budintys gelbėtojai nuo žūties vandenyje išgelbėjo šešis žmones – tris suaugusiuosius ir tris vaikus (maždaug 10 – 11 metų).

„Baisi diena vakar buvo. Niekada šią vasarą taip nebuvo. Jeigu nebūtume dirbę prevencinio darbo, nebūtumę vaikę, manau, per dieną galėjo būti apie 20 lavonų. Labai skaudi man ta nelaimė – kaip vaikai atsidūrė vandenyje? Problema, kad tėvai palieka vaikus be priežiūros. Gaila, kad Seime buvo tik diskusija, jog reikia baudas padidinti iki 500 eurų. Dabar, rodos, septyni eurai. Būtų bent 200 eurų, žmones sudrausmintų. Vakar atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti“, – BNS sakė Palangos miesto gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

Pirmadienį stipriai banguojant Baltijos jūrai, Palangos gelbėtojai vykdavo dirbti ir ne į savo teritorijas.

„Varėme žmones iš vandens, kvietėme pareigūnus. Išsaugojome žmones tik savo paplūdimiuose, neišsaugojome kitur. Kai kabo raudona vėliava ir kai mes neleidžiame, žmonės eina maudytis. Ten, kur yra gelbėtojų, jie eina kitur“, – BNS pasakojo kurorto gelbėtojų vadovas.

Varėme žmones iš vandens, kvietėme pareigūnus. Išsaugojome žmones tik savo paplūdimiuose, neišsaugojome kitur.

Policijai perduodami tik patys aršiausi ir ypač agresyviai besielgiantys poilsiautojai.

„Jei reikėtų visus bausti, tai reikėtų, kad visa Klaipėdos ir Palangos policija stovėtų paplūdimyje ir rašytų protokolus“, – sakė J.Pirožnikas.

Daugybę metų gelbėtoju dirbantis vyras sako nežinantis atsakymo, kodėl žmogus vandenyje taip rizikuoja savo ir savo vaikų gyvybėmis.

„Turbūt galvoja, kad nelaimė gali atsitikti kitam, tik ne man. Deja, taip nėra, atsitinka visiems. Vienam piliečiui vakar 15 minučių aiškinau, jis paskui nurimo, pasakė, kad aš teisus. Iš pradžių jis šaukė ant manęs, kad aš varžau jo teises, jis iškvies policiją, čia yra jo vaikas ir aš negaliu kištis. Aš tokių žmonių dažnai klausiu, kai vairuojate, saugos diržą segatės? Čia irgi jūsų reikalas? Jei nesisegate, baudžia policija. Čia irgi tas pats“, – BNS apie darbo specifiką pasakojo J.Pirožnikas.

Kai kurie poilsiautojai gelbėtojams bando įbrukti lapą, kuriame prašo leisti maudytis ir pažada neturėti pretenzijų.

Pirmadienio pavakare Baltijos jūroje ties Nemirseta nuskendo iš Panevėžio miesto atvykę 12 metų berniukas ir jo 45 metų tėvas, dar vieno dingusio vaiko ieškojo kariuomenės sraigtasparnis. Šis irgi paskendo, jo kūnas rastas vakare. 11-metis prie jūros buvo atvykęs iš Kauno rajono, Kulautuvos. Jis poilsiavo su mama ir teta.NAUJAUSI KOMENTARAI

poilsiautoja

poilsiautoja portretas
kiekviena vasara jura pasiima savo aukas,kas cia per gasdinimai baudomis! gal tokia lemtis,vienur isgelbesit,kitur gali nuskesti,klykauja ir klykauja per dienas tie gelbetojai,nors ir bangu nesimato visvien neleidzia net ibristi i jura,varo lauk

Anonimas

Anonimas portretas
manau kad reikia taikyti baudas ir nemažas nes jie nesilaiko pajūryje poilsiavimo tvarkos pakaktų po vieną policijos darbuotoją budėti kartu su gelbėtojais ir įvestų tvarką nes kai kas paskęsta bandoma kažką kaltinti tik ne save

camelot

camelot portretas
Siuličiau kaip ant cigarečiu pakėliu taip ir ant stendu papludimiuose iškabinti ziaurias nuotraukas, skėlbti šalia vandens temperaturos informacija apie skenduoliu skaičių ir išgelbetuju skaičių. Gali ir televizija prisideti ir radiją. Dauguma skestančiu yra pajurio svėčiai kuriė nėžino kokią baisy yra jūros stichiją. Baustį yra lengviausias būdas ar tik veikiasias?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių