Papasakojo apie į Klaipėdos ligoninę atvežtus girtus vaikus: kokia jų būklė?

  • Teksto dydis:

Į Klaipėdos vaikų ligoninę iš Klaipėdos rajono Priekulės atvežti trys visiškai girti, stipriai alkoholiu apsinuodiję, sąmonę praradę vaikai. Plačiau – LNK reportaže.

Plačiau papasakojo vaikų reanimacijos gydytojas Linas Mikelis.

– Šiuo metų jų būklės yra pagerėjusios, jie jau perkelti stebėjimui į kitus skyrius. Visi trys atvyko apsinuodiję alkoholiu. Visų jų būklės buvo labai sunkios, netgi rimtos. Vieną pacientą teko netgi gaivinti. Bet viskas gerai pasisuko, detoksikavome. Greičiausiai jie gėrė stiprų alkoholį. Jų visų pasakojimai gana skiriasi. Bet greičiausiai, kad stiprus alkoholis dominavo.

– Kur jie gėrė?

– Jie buvo atvežti iš parko, tačiau, kur iš tikrųjų jie tai darė, negaliu atsakyti.

– Kodėl daugėja tokių jaunų pacientų?

– Nepasakyčiau, kad daugėja. Jų visada būdavo. Pandemijos laikotarpiu jų labai sumažėjo, nes, matyt, buvo tėvų globoje, jų bendravimas buvo kažkiek apribotas. O dabar atsipalaidavo ir grįžo į priešpandeminį lygį.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Ar tie vaikai yra priekuliškiai? Ar tėvai lankė? Kaip jie reagavo?

– Tėvai reagavo, kaip turėjo reaguoti normalūs žmonės. Jiems buvo sunku patikėti, kad jų vaikai šitaip gali. Bet yra, kaip yra.

– Ar vaikai aiškino, kodėl jie gėrė?

– Neišsiaiškinome priežasčių. Gal pasakys vėliau, kokia šventimo priežastis buvo.

– Kodėl taip pavojinga apsinuodyti alkoholiu tokiems jauniems vaikams?

– Vaikų apsinuodijimai alkoholiu yra pavojingi dėl jų fermentinės sistemos ypatumų. Trūksta fermentų, kurie skaido alkoholį. Išgėrus net ir labai mažą kiekį alkoholio, gali labai greitai sutrikti sąmonė. Vaikas, išgėręs alaus, gali kristi be sąmonės.

– Ar buvo tokių atvejų?

– Buvo. Išgėrė stilinę alaus ir prarado sąmonę.

– Kokia prevencija galėtų padėti?

– Tik tėvų priežiūra. Nemanau, kad tarnybos čia susitvarkytų. Aišku, siektina, kad ir jos kažkiek kontroliuotų tokius dalykus, bet viskas priklauso nuo auklėjimo, tėvų, draugų pasirinkimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaip suprantu vaiku teises

kaip suprantu vaiku teises portretas
leido vaikams gert.... ir savo graziais gerais suplanuotais darbais net skatino kad sie isgerinetu... pazekit i tevu teises, i mokytoju teises - visi simptomai sutampa... nesakykit kad ne...viskas sako ka taip.... atejo elektrikas feristas ipiso abonementa a po jo nors ir tvanas, svarbu man gerai a po to tebunei jum gherove

Baisu

Baisu portretas
Kokia tėvų atsakomybė? Ar jie Laisvės partijos nariai? Kaip maras plinta valdančiųjų kišamas laisvas gyvenimo būdas.

idomiai

idomiai portretas
Klaipėdos naujinos lerrasomos is tv reportazo? Nwbeta kd žurnalistų Klaipėdoje?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių