Po vizito į ligoninę – teismas

 • Teksto dydis:

Klaipėdos apygardos teisme paskelbtas sprendimas, kuriuo klaipėdiečiui priteista susimokėti už medicinines paslaugas, nes vyras laiku nebuvo sumokėjęs privalomojo sveikatos draudimo.

Prireikė operacijos

Klaipėdos apygardos teismas panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą ir tenkino Klaipėdos teritorinės ligonių kasos ieškinį dėl žalos atlyginimo.

Laiku privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos nesumokėjusiam 46 metų klaipėdiečiui priteista atlyginti 1 050 eurų žalą, kurią Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas patyrė apmokėjęs už jo gydymą ligoninėje.

Teismus pasiekęs ginčas tarp klaipėdiečio ir Klaipėdos teritorinės ligonių kasos kilo sprendžiant, ar sumokėjus mokestinę nepriemoką gali būti įgytas apdraustojo statusas praeities laikotarpiu.

Klaipėdos apygardos teismas nustatė, kad individualią veiklą vykdantis ir savarankiškai PSD įmokas mokėjęs vyras praėjusių metų spalį buvo operuotas.

Tačiau būtent tą mėnesį, kai jam buvo suteiktos PSDF biudžeto lėšomis apmokėtos gydymo paslaugos, jis buvo nedraustas, o įmoką už spalį sumokėjo lapkritį, jau praėjus mokėjimo terminui.

Laiku nesumokėjo PSD

Įmoką už spalį pavėluotai sumokėjęs vyras tikėjosi, kad tą mėnesį jis jau turėjo apdraustojo PSD asmens statusą, nes sumokėta įmoka buvo įskaityta ir negrąžinta.

Todėl vyras manė, kad medikų paslaugos jam privalėjo būti suteiktos iš PSDF biudžeto.

Dėl pavėlavimo sumokėti vyras teisinosi bloga sveikatos būkle.

Tačiau gydymo išlaidų PSDF biudžetui neatlyginusiam klaipėdiečiui Klaipėdos teritorinė ligonių kasa pateikė ieškinį, kurį pirmos instancijos teismas atmetė.

Bylą apeliacine tvarka išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nesutiko su Klaipėdos apylinkės teismo išvadomis.

Priimdama priešingą sprendimą kolegija paaiškino, kad vyras, nustojęs mokėti PSD rugsėjį, galėjo gauti paslaugas, kompensuojamuosius vaistus bei medicinos pagalbos priemones, už kurias mokama iš PSDF biudžeto, dar vieną mėnesį, t. y. spalį, tačiau privalėjo sumokėti kitą įmoką iki paskutinės to mėnesio dienos, kaip tai įtvirtinta Sveikatos draudimo įstatyme.

Nepratęsė draudimo

Teismas atkreipė dėmesį, kad įstatymų leidėjas nenumato galimybių atkurti PSD galiojimo atgaline data – klaipėdietis, apmokėjęs skolą, netapo apdraustu už praeities laikotarpį, todėl privalo atlyginti PSDF biudžetui išlaidas už jam suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.

Argumentą, esą vyras sumokėti vėlavo dėl blogos savijautos po operacijos, teismas vertino kritiškai, nes elgdamasis sąžiningai ir rūpestingai, iš anksto žinodamas apie suplanuotą operaciją bei suprasdamas, kad sveikatos draudimo laikotarpis yra pasibaigęs, privalėjo pasirūpinti jį pratęsti.

Klaipėdos apygardos teismo sprendimas įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

na va

na va portretas
Taip savo lietuvius smaukit,skalpuokit su tuo PSD,o va atsivilkusiems nelegalams viskas nemokamai,nors jie nė cento nėra mokėję Lietuvai.Ir iš vis neaišku kur nukeliauja tie PSD pinigai,tokios baisios sumos,bet jei operacija vėl žmonės reketuojami,

Bronius

Bronius portretas
Klausimas - Ar yra nors viena planinė operacija praėjusi t.y. atlikta be atskiro ir net tarifu apmokėjimu pagal atliekamos operacijos lygį atsiskaitymą grynaisiais medikams??? Visi tai žino ir apie kokį dar PSD kalbama. Matyt medikai ne su visais dalintis linke.

.

. portretas
Išvis padarytu viską mokamą nebutų kišių ir gydyt.šypsotusi.o šeip.nesamone mokėti kiekviena mėnesį kur nesinaudoji paslaugom.kai reikia nueiti tai ziurek viskas beveik mokama kraujo paiimimas ir.t.t
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių