Siekiama grąžinti klaipėdiečiams automobilių stovėjimo aikštelę Skulptūrų parke

 • Teksto dydis:

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras priėmė nutarimą reikalauti uostamiesčio savivaldybės imtis priemonių dėl draudžiamųjų kelio ženklų pašalinimo iš miesto centre esančios Skulptūrų parko teritorijos, pranešė prokuratūra.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvo gautas miesto gyventojų pareiškimas, kuriuo prašoma spręsti viešojo intereso gynimo klausimus dėl Klaipėdos Skulptūrų parke esančių objektų. Įvertinęs visus tyrimo dėl galimai pažeisto viešojo intereso metu gautus dokumentus, prokuroras konstatavo, kad be teisinio pagrindo ir pagrįsto būtinumo bei, manoma, pažeidus nemažai teisės aktų reikalavimų draudžiamaisiais kelio ženklais miestiečiams buvo apribota galimybė automobiliais laisvai patekti į Skulptūrų parke esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Tokiu būdu buvo pažeistas viešasis interesas, kurį prokuroras ėmėsi ginti.

Tyrimo duomenimis, Klaipėdos miesto savivaldybei panaudos teise valdomoje parko teritorijoje įrengti du draudžiamieji kelio ženklai „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Vienas iš minėtųjų ženklų įrengtas ties įvažiavimu iš S. Daukanto gatvės į vietinės reikšmės kelią, vedantį į parkui priklausančią automobilių aikštelę. Antrasis kelio ženklas riboja automobilių patekimą į pačią stovėjimo aikštelę.

Tyrimo metu nebuvo gauta duomenų, kad ženklų įrengimas būtų suderintas su policija. Taip pat nustatyta, kad Klaipėdos miesto savivaldybė neužtikrino, jog patekimas į vietinės reikšmės kelią bei per jį – į Skulptūrų parko automobilių stovėjimo aikštelę, būtų tinkami transporto priemonių eismui. Prokuroras konstatavo, kad du draudžiamieji kelio ženklai nepagrįstai draudžia bei pertekliniai apriboja automobilių eismą viešoje, visuomenei lankyti skirtoje teritorijoje. Įvertinus šias aplinkybes buvo nustatyti teisės aktų, kartu ir viešojo intereso pažeidimai.

Prokuratūra priimtu nutarimu uostamiesčio savivaldybės administracijos reikalauja imtis priemonių nurodytiems teisės pažeidimams pašalinti ir per 20 darbo dienų nuo reikalavimo gavimo dienos informuoti apie priimtą sprendimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Justas

Justas portretas
Kažkoks verslininkas žmonių su negalia aikštelę buvo apsitvėręs užtvaromis ir draudžiamaisiais ženklais. Bravo Prokurorui už viešo intereso apgynimą. O nuotrauka straipsnyje neaišku iš kur , gal iš Kauno.

Chi

Chi portretas
Vietoj protėvių kapelių- automobilių stovėjimo vieta!!!

AK

AK portretas
Ar tik ne Šakalienės valdos kaip tik ten, šalia tos aikštelės. Pravažiavimas šalia karių memorialo. Du draudžiamieji ženklai, išties.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių