V. Titovui pareikšti įtarimai dėl pasisakymų apie V. Ramanauską-Vanagą

 • Teksto dydis:

Buvusiam Klaipėdos miesto tarybos nariui Viačeslavui Titovui dėl jo pasisakymų apie partizanų vadą Adolfą Ramanuską-Vanagą pareikšti įtarimai dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, kurstymo prieš žmonių grupę ir viešo pritarimo sovietiniams nusikaltimams, trečiadienį pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Įtarimų uostamiesčio politikas sulaukė po apklausos Klaipėdos apygardos prokuratūroje, atliekančioje ikiteisminį tyrimą dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo paniekinimo.

Pasak prokuratūros, ikiteisminio tyrimo eigoje nustačius naujas aplinkybes, jis išplėstas taip pat tiriant ir kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę ir viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvai ar jos gyventojams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.

V. Titovui įtarimai pareikšti pagal visus tris straipsnius, BNS sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė.

Pasak Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroro Simono Genio, dalis tyrimui svarbios informacijos V. Titovo skaitmeninėse laikmenose buvo ištrinta, tačiau ją atkūrė Lietuvos Teismo ekspertizės centro ekspertai.

„Būtent šie duomenys leido išplėsti tiriamų veikų sąrašą bei pagrįsti tyrimo metu reiškiamus įtarimus“, – prokuratūros pranešime cituojamas S. Genys.

Teisėsauga pradėjo tyrimą, kai politikas neteisingai pareiškė, esą A. Ramanausko-Vanago iniciatyva partizaninio karo su sovietais metu buvo nužudyti 8 tūkst. taikių gyventojų.

Pasak prokuratūros, šiuo metu tyrimas atliekamas ir dėl viešojoje erdvėje periodiškai pasirodančių V. Titovo pasisakymų apie Lietuvos partizaninį judėjimą Lietuvoje.

Atliekant ikiteisminį tyrimą analizuojama ir vertinama apie 800 gigabaitų skaitmeninės informacijos, tiek paimtos iš įtariamojo kratos metu, tiek surinktos iš viešai prieinamų šaltinių.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas prieš kelias savaites paskelbė, kad pasisakydamas apie A. Ramanauską-Vanagą V. Titovas sulaužė priesaiką. Nesulaukęs balsavimo dėl apkaltos jis atsistatydino iš Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos.

V. Titovas teigia, kad pasisakydamas apie A. Ramanauską-Vanagą rėmėsi sovietų teismo sprendimu, tačiau istorikai pabrėžia, kad tai buvo politinė sufabrikuota byla, tiriant partizanų veiklą negalima remtis vien jų budelių – KGB bylomis.

Nepriklausomoje Lietuvoje teismas reabilitavo partizanų vadą, po mirties jam suteikti aukščiausi valstybės apdovanojimai.

Pasak prokuratūros, įvertinus tiriamos veikos rezonansinį pobūdį bei siekiant išvengti galimo tyrimo politizavimo bei užtikrinti maksimalų jo objektyvumą bei išsamumą, ikiteisminį tyrimą yra pavesta atlikti ne ikiteisminio tyrimo įstaigai, o prokurorui.NAUJAUSI KOMENTARAI

>to taip

>to taip portretas
tie lietuviai, kurie spėpė žydus nuo vokiečių, vėliau tapo dorais TSRS piliečiais.

Taip

Taip portretas
mano visi išsireiškimai ne tik stiprūs, bet ir patvirtinti istoriniais faktais ir Tarptautinių teismų sprendimais, skirtingai nuo tavo fantazijų ir primestų rusofobiškų dejuonių. Kiek milijonų "išprievartavo rytprusiose"? Tai gal milijardų? taip įtikinamiau ir baisiau, gebelso propagandos auka tu.O prievartavo turbūt Vilniaus, Kauno ir kituose Lietuvos getuose? Ten jūs žūdėt tūkstančiais, kas yra tikra tiesa ir įrodyta dokumentaliai. Kartoju - ne milijonais, bet kelis šimtų tūkstančių. Milijonais fašistai žudė Lenkijoje , tas taip pat yra įrodyta, skirtingai nuo tavo strašilkų. Aišku, didžiąją dalį savo nusikalstamos veiklos įrodymų vokiečiai bėgdami spėjo panaikint, bet tai kas liko - nebepaslėpsi, ir istorijos nesuklastosit. O jeigu ne "sovietinės atmatos", tai neturėtum dabar nei savo šalies, nerašinėtum čia lietuviškai, o vokiečiams batus valytum, nors ką jus dabar daugumoje ir pasiryžę daryt, buvusio tarno komplekso savyje sunku atsikratyt.

to taip

to taip portretas
"Su tokiom žmogėdrom ir kariavo sovietiniai kariai ir visas civilizuotas pasaulis". Oho, koks "striprus" pareiškimas. Nagi nagi, prisiminkime, kiek ten milijonų rytprusiose išprievartavo ir nužudė moterų, vaikų ir senelių šitie sovietiniai žmogėdros, a? Tik nepradėk sakyti, kad vaikai buvo kalti, kad jie vokietukai buvo, todėl šitie atmatos turėjo teisę juos žudyti. Žmogėdros visada civilizuotame pasaulyje liks tiek fašistai tiek ir šitie sovietiniai atmatos.
VISI KOMENTARAI 71
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių