Vėl smurtas mokykloje: vaikinas sumušė dvi nepilnametes, viena jų – ligoninėje

Klaipėdos rajone, Ketvergių mokykloje pamokos metu įvyko incidentas, dėl kurio į šią mokymo įstaigą skubėjo medikai ir policininkai. Dviem vienos klasės mokinėms prireikė pagalbos.

Apie 12 val. septintokams vyko informacinių technologijų pamoka. 12 metų berniukas staiga puolė savo bendramoksles mergaites.

Lyg tyčia tuo metu koridoriumi ėjo mokyklos direktorius Gendrutis Burbulis. Jis išgirdo klasėke triukšmą ir suskubo į pagalbą. Po trijų minučių mokykloje buvo ir policininkai. Mokykloje jie dirbo kelias valandas.

Kodėl berniukas taip pasielgė, dar aiškinasi pareigūnai ir kiti specialistai.

Vienai mergaitei medikai suteikė pagalbą vietoje, kita išgabenta į ligoninę, jos būklė stebima.

Atrodo, kad mergaites sužalojęs vaikas turi elgesio sutrikimo problemų, jis mokomas kartu su kitais, panašių bėdų neturinčiais vaikais pagal įtraukiojo ugdymo nuostatas.

G. Burbulis atviravo, kad panašių atvejų yra buvę ir anksčiau, mokykla jų neslepia, laiku buvo informuotos visos institucijos.

Didžiulę pedagoginio darbo praktiką turintis mokyklos vadovas tikino, kad tokiais atvejais daugybė specialistų dirba ir su neadekvačiai pasielgusiu vaiku, ir jo šeima. Stengiamasi padaryti viską, kad kažkas panašaus nepasikartotų.

„Pirmiausiai įsijungia Vaiko gerovės komisija. Dirbama kasdien, o ne epizodiškai. Mokykla yra didžiulė šeima, todėl ir pas mus yra konfliktų. Mokytojams labai sunku. Kaip jūs manote, kodėl nebėra norinčių dirbti mokyklose? Dabar ieškome anglų kalbos mokytojo. Kas eis į klasę? Niekas nenori eiti. Taip neturi būti. Jau matome pasekmes. Bet mūsų į mokyklą niekas neatvedė jėga, dirbame savo noru. Iš tikrųjų stengiamės, nors ne visada viskas išeina. Nukentėjusių mergaičių tėvai gali reikalauti, kad jas nuskriaudęs berniukas nesimokytų toje pačioje klasėje. Ir kitos klasės vaikų tėvai jo nenorės. Bet tas vaikas irgi yra vaikas, su juo irgi reikia dirbti. Tikra tiesa, kad vaikai viską atsineša iš šeimos, kokie tėvai, tokie ir vaikai. Mokykla gali padaryti labai nedidelę įtaką. Turėtų būti sukurti algoritmai, tam tikri įstatymai“, – svarstė Ketvergių mokyklos vadovas.

Neadekvačiai pasielgusio vaiko tėvai galbūt kreipsis į medikus, jam gali būti skirtas namų mokymas, galbūt Vaiko gerovės komisija priims kitokį sprendimą.

G. Burbulis teigė, kad sunkiausias metas mokykloje yra rugsėjis, kai po ilgų atostogų vaikai būna pamiršę tvarką ir drausmę. Šį mėnesį mokytojams dirbti sunkiausia.NAUJAUSI KOMENTARAI

Londonietis

Londonietis portretas
Daunus reikia uzdaryti i psichiatrine ligonine ir gydyti,o ne leisti lankyti mokyklas,kur mokosi normalus mokiniai.Bet bananu respuplikoj demokratija,tuoj prades skustis,kad man tai laikinai,saules uztemimas paveike.

Daina

Daina portretas
Verta tokį gerai atausti

berniukas

berniukas portretas
kuriam 12 metu yra lietaus vaikas ir jis nekaltas ,nes turi ligos sutrikima, bet kalta valdzia, kuri leidzia tokiems vaikams lankyti mokykla kartu su sveikais vaikais, kurie yra zalojami
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

Daugiau straipsnių