Visuomeniniu aktyvumu ir įtaigaus žodžio išraiška Europoje pulsavusio laikmečio liudininkams ir tiesioginiams dalyviams bei iškiliems intelektualams p. Adamui Michnikui ir prof. Tomui Venclovai įteiktos Klaipėdos universiteto Garbės daktarų regalijos.
Abu disidentai, kurių drąsi ir aktyvi antisovietinė veikla pasklido toliau už savų valstybių ribų, pirmadienį pagerbti Klaipėdos universitete.
Įžymiam Lenkijos visuomenės veikėjui, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui p. Adamui Michnikui nutarta suteikti Klaipėdos universiteto Garbės daktaro vardą už nuopelnus demokratijos plėtrai, pozityvaus dialogo tarp lietuvių ir lenkų tautų palaikymą. Jis aktyviai rėmė Lietuvos nepriklausomybės siekius, skatino Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą.
„Adamas Michnikas – vienas iš tų žmonių, kuris jautriai atsiliepia į gerų tarpvalstybinių santykių palaikymo problemą, siūlo priemones šiems santykiams gerinti“, – kalbėjo Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Vaidutis Laurėnas.
„Lietuvos ir Lenkijos siena yra pavyzdys, kuriuo turėtų sekti ir kitos mūsų regiono valstybės. Klaipėda – nepaprastas, kartais net tragiškos biografijos miestas, galiu pasakyti, jog atsakymas į istorijos žiaurumą yra šio universiteto atstatymas. Tai gėris, kuriuo buvo atsakyta į blogį bei žiaurią neteisybę. Nežinau, ar nusipelniau šio titulo, tačiau padarysiu viską, kad būčiau jo vertas“, – padėkos kalbą baigė p. A. Michnikas.
Įžymus Lietuvos publicistas, vertėjas, eseistas ir poetas prof. dr. Tomas Venclova pagerbtas už labai plačią ir gilią pilietinę, akademinę, kūrybinę veiklą bei nuopelnus Lietuvos kultūrai, literatūrai, kultūrų dialogo sklaidai.
„Jo kūrybą sudaro daugiau kaip 50 įvairaus žanro leidinių: poezija, esė, vertimai, kelionių knygos, literatūros kritika bei publicistika. Pilietinė ir atvira jo pozicija holokausto, priežasčių ir pasekmių vertinimo pozicija. T. Venclovos kūryba versta į daugiau kaip dvidešimt pasaulio kalbų“, – apie kitą Garbės daktaro vardą gavusį prof. T. Venclovą kalbėjo prof. dr. Vaidutis Laurėnas.
„Esu laimingas, kad gimiau būtent šiame mieste. Žmonių atmintyje norėčiau išlikti kaip poetas, o ne kaip visuomenės veikėjas, ypatingas mokslininkas ar profesorius. Nesijaučiu vertas šio apdovanojimo, tačiau man itin malonu gauti šį įvertinimą kartu su savo bičiuliu A. Michniku, su kuriuo artimai bendraujame ir bendradarbiaujame jau daugiau nei keturiasdešimt metų“, – padėkos kalbą prof. dr. T. Venclova baigė savos kūrybos eilėraščiais.
Iškilmingą inauguracijos ceremoniją vainikavo koncertas Garbės daktaro vardą gavusiesiems ir jų pasveikinti susirinkusiems svečiams.
Klaipėdos universiteto Garbės daktarai
|
---|
Naujausi komentarai