Arbatpinigių – ir kasininkėms? Pereiti į pagrindinį turinį

Arbatpinigių – ir kasininkėms?

Norėčiau paklausti, kada baigsis ta, vadinkime, mada palikti padavėjams arbatpinigių? Man, tiesą pasakius, visai nebūtina, kad žmogus atneštų ir ant stalo padėtų maisto, aš ir pats galiu tai padaryti. Tad už ką būtent padavėjams turime palikti savo pinigų? Juk maistą gamina ne jie. Be to, jeigu duodame jiems arbatpinigių, tai kodėl neduodame, pavyzdžiui, pardavėjoms parduotuvėse? Jos atlieka labai panašų darbą – irgi aptarnauja, tik nuskenuodamos mūsų prekes.

Pranas

Išmestos šiukšlės nereikalingos

Manau, kad kai kurie žmonės tiesiog yra įpratę šiukšles mesti ne į konteinerius, o šalia jų. Gal jie mano, kad jų šiukšlės kam nors reikalingos, gal tiesiog tingi pakelti konteinerio dangtį ir išmesti. Kad pas mus, Baltijos prospekte, atvažiuoja šiukšlių vežėjai, galiu patvirtinti šimtu procentų. Bet kad žmonės neturi sąmoningumo, irgi tiesa. Ir nežinia, ar tokiems net ir baudos įkals daugiau smegenėlių į tuščią galvą.

Jeronimas

Problema – spektaklio trukmė

Sudomino D. Meškausko vaidmuo būsimoje premjeroje. Laukiu spektaklio. Gal pagaliau nebebus smurto. Kiek esu buvusi E. Senkovo spektakliuose, visi patiko. Režisierius yra artimas paprastam žiūrovui, nes siužetą pateikia paprastai, aiškiai. Jo spektakliuose nėra neįdomių ir ilgų monologų. Tik vienas dalykas mane išgąsdino, kalbant apie naują jo spektaklį, tai – trukmė. Skaičiau, kad spektaklis truks net keturias valandas. Atsiprašau, bet kaip reikės grįžti namo, jei net autobusai tokiu metu nevažinės? Manau, kad apie tai irgi turėtų būti pagalvota. Automobilius ar pinigų taksi turi ne visi, o naują premjerą pamatyti nori daugelis, apie tai byloja išparduoti bilietai.

Irena

Kur dingo suoliukai?

Prie daugelio laiptinių nebėra suoliukų. Kodėl pensininkui reikia eiti tik į parkus, kad galėtų atsisėsti ir pakvėpuoti grynu oru? Aš gal noriu tai daryti prie savo laiptinės, nes neturiu sveikatos ir jėgų eiti toli.

Tautvydas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Arbata

Trumpas ekskursas į istoriją. Pavadinimas arbatpinigiai kilo Didžiojoje Britanijoje, XVIII amžiuje, o jo kilmė susijusi su arbata. Minėtais laikais buvo itin madinga gerti arbatą specialiai įrengtose verandose ir skveruose. Dėl padavėjų darbo ypatumų ir lankytojų noro būti greičiau ir kokybiškiau aptarnautiems, ant stalų pradėjo atsirasti specialios dėžutės su užrašu T.I.P.S. (To Insure Prompt Service), greitesniam aptarnavimui. Netrukus terminas pradėtas versti į kitas kalbas, nepamirštant ir arbatos vaidmens. Arbatpinigius imta palikinėti ne tik padavėjams, bet ir įvairiausias paslaugas teikiantiems žmonėms, esą „arbatai“.
5
0
Arbatpinigiai

Arbatpinigiai yra tam tikra kultūros dalis. Kodėl arbatpinigiai paliekami kavinėse, restoranuose. Jus, jūsų draugų kompaniją restorane aptarnauja konkretus žmogus. Ar galima lyginti kasininkės darbą su padavėjo (kelnerio, someljė) darbu. Kasininkė nuskenavo prekę, jūs sumokėjote už prekę ir visas kontaktas trunka 15-30 sekundžių. Geras padavėjas moka pasisveikinti su atėjusiu svečiu. Palaikyti kontaktą, pokalbį ir jaučia kaip su kokiu klientu bendrauti. Gali pasiūlyti jums patrauklų meniu variantą, atsižvelgdamas į jūsų norus, poreikius. O kiek verta oficianto šypsena, gera nuotaika, kurią jis sugeba perteikti jums. Žodžiu vyksta gyvas bendravimas tarp svečio (kliento) ir padavėjo (oficianto) . Atidus, patyręs oficiantas jaučia kada prie jūsų prieiti, o kada geriau netrukdyti. Čia savotiškas bendravimo menas. Juk pilna tokių padavėjų, kurie nesuvokia elementarių dalykų: Svečiui valgant antrą patiekalą, viduryje valgymo, prieina ir klausia: "ar jums nieko netrūksta" .. o burna pilna.
6
0
o

arbatpinigius privalo mokėti darbdaviai
12
-1
Visi komentarai (7)

Daugiau naujienų