Kraujomaiša – normalu? Pereiti į pagrindinį turinį

Kraujomaiša – normalu?

Lietuva tikrai atsilieka nuo pasaulio. Daugelis Europos šalių kriminalizavo kraujomaišą, o pas mus, kaip sakė R. Šalaševičiūtė, negalima net normalių tyrimų tam atlikti. Pritariu Seimo narei dėl to, kad įstatymas, draudžiantis santykiauti su giminaičiu, apsaugotų ir mažamečius nuo seksualinio išnaudojimo bei smurto. Labai keistai nuskambėjo vieno teisininko komentaras, neva valdžia neturėtų kištis ir kažką drausti. Ar tai reiškia, kad kraujomaiša Lietuvoje, kaip ir pedofilija, normalu?

Ligita

Nesusikalbėjimas tampa problema

Mano nuomone, į Klaipėdą atvykusiems užsieniečiams lietuvių kalbos kursai turėtų būti privalomi. Jeigu žmogus nusprendė apsigyventi Lietuvoje, tada turi įgyti bent minimalias kalbos žinias. Tiek per televiziją, tiek iš savo pažįstamų esu girdėjęs, kad įlipus į taksi vairuotojas nekalba nei rusiškai, nei angliškai, nei lietuviškai. Kaip susikalbėti? Tai jau tampa problema. Tad būtų normalu, kad prieš kur nors įsidarbinantys užsieniečiai išklausytų lietuvių kalbos kursus ir išlaikytų egzaminus.

Stasys

Įžvelgė išpūstą burbulą

Skaičiau A. Aleksėjūnaitės straipsnį „Pribloškė badanti akis iškaba“ („Klaipėda“, 2023 09 05). Manau, kad straipsnyje išpūstas burbulas. Pati dažnai einu apsipirkti į tą parduotuvę, ten yra gražių ir nebrangių drabužių. Pardavėjos nėra kaltos, kad kažkas sugalvojo būtent tokį parduotuvės pavadinimą. Pripažinkime, bet ką išvertus į lietuvių kalbą viskas skamba keistai. Kaipgi skambėtų, pavyzdžiui, „kieta išparduotuvė“ arba „cool išparduotuvė“? Negražu, neskoninga. Tad nors tai ir rusicizmas, skamba gerai, pritraukia žmones, tad, manau, problemos nėra.

Skaitytoja

Vienas ženklas – per mažai

Važiuodami Baltijos prospektu matome – vienoje stotelėje pastatyti du ženklai. Jie yra visiškai identiški, pastatyti vienas šalia kito. Gal užtektų vieno ženklo?

Inga

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Daugiau naujienų