Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narė į STT atvyko su advokatu Mindaugu Dūda.
„Šiandien jokių komentarų nebus, mes dar net neapsilankėm“, – Eltos žurnalistei, eidamas į STT, sakė M. Dūda.
Pati merė nieko nekomentavo.
„Kalbėsim, kada turėsi galimybę. Šiandien mes turime apsitarti situaciją. Kai turėsime galimybę, pateiksime visus atsakymus“, – žurnalistams po viešnagės STT sakė R. Vitkauskienė.
Jos advokatas R. Dūda po apsilankymo STT į žurnalistų klausimus neatsakinėjo.
I. Staniulienės/ELTOS nuotr.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ administracijos direktorius Liutauras Vičkačka Eltai sakė, kad dėl merės narystės stabdymo prašymo nėra sulaukę.
„Galbūt tai tik laiko klausimas“, – sakė L. Vičkačka ir siūlė kreiptis informacijos į partijos pirmininką Saulių Skvernelį.
Kaip pranešė STT, atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, pareikšti įtarimai dabartinei Alytaus rajono merei R. Vitkauskienei ir dar vienam susijusiam asmeniui.
Anot STT, ikiteisminiame tyrime surinkta pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad dabartinė Alytaus rajono merė R. Vitkauskienė, 2019–2023 m. eidama Alytaus rajono savivaldybės tarybos narės pareigas, siekdama turtinės naudos, veikė priešingai savivaldybės interesams, galimai suklastodama dokumentus apie patirtas kuro išlaidas ir taip apgaulės būdu įgydama svetimą, Alytaus rajono savivaldybės administracijai priklausantį, turtą.
Įtariama, kad dėl šių veiksmų Alytaus rajono savivaldybės administracija bei valstybė patyrė 18 390,75 eurų turtinę žalą. Dabartinei Alytaus rajono merei pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo bei disponavimo jais. Taip pat, R. Vitkauskienei ir dar vienam susijusiam asmeniui įteikti įtarimai dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir (arba) organizavimo.
„Yra pakankamai duomenų teigti, kad buvo teikiama atsiskaitymui vienos iš įmonių finansiniai dokumentai kalbant apie neva patirtas kuro išlaidas. Vėliau, kada buvo ta informacija buvo paviešinta, įmonė ėmėsi veiksmų, kad apskaita būtų tvarkoma kitaip ryšiui su savivaldybei pateiktais finansiniais dokumentais. Yra pakankamai duomenų kalbėti apie tai, kad buvo keičiama apskaita. Šiandien, atlikus patikrinimo veiksmus, galima įtarti, kad buvo keičiami tam tikri registrai buhalterinėje apskaitoje, keičiami tam tikri dokumentai, kad mes sunkiau galėtume atsekti, kaip tie dokumentai buvo klastojami“, – žurnalistams sakė ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius.
Kai turėsime galimybę, pateiksime visus atsakymus.
Įmonė sąsajų su mere turi per giminystės ryšius, ji per artimuosius susijusi su įmone.
„Žiūrint į kuro išlaidas – pateikti dokumentai apie kuro išlaidas, kurias patyrė įmonė, o ne įtariamoji“, – sakė prokuroras.
„Tie asmenys, kurie turėjo pareigai teisingai tvarkyti finansinę apskaitą, tai yra buhalterinę apskaitą, jie keitė registrus, o už įmonės finansinę apskaitą atsakingas tiek vadovas, tiek buhalteris. Šioje byloje skirtingai, nei kitose bus daugiau įtariamųjų – įtarimai bus įteikti ir vadovui, ir buhalterei, kurie, mūsų manymu, pagal surinktus duomenis, keitė buhalterinės apskaitos dokumentus“, – sakė prokuroras D. Valkavičius.
Merės R. Vitkauskienės privačių interesų deklaracijoje rašoma, kad jos sutuoktinis Nerijus Vitkauskas yra įmonės Senas miškas akcininkas.
Merei nėra skirta jokia kardomoji priemonė.
Alytaus rajono savivaldybėje į teisėsaugos akiratį dėl įvairių kaltinimų baudžiamosiose bylose yra patekę bent 4 tarybos nariai iš 25.
Buvęs meras, tarybos narys Algirdas Vrubliauskas teisiamas dėl galimo telefonų „iPhone" ir planšetinio kompiuterio „iPad Pro“ pasisavinimo, jis jau nuteistas, tačiau nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs vadinamojoje „čekiukų“ byloje.
Byloje dėl telefonų ir kompiuterio pasisavinimo kartu su A. Vrubliausku teisiama kita tarybos narė Gintarė Jociunskaitė, „čekiukų“ byloje teisiamas tarybos narys Danielius Jakubavičius.
Tarybos narei Daliai Kitavičienei pareikšti kaltinimai dėl tarnybinio telefono pasisavinimo, ji perduota laiduotojo atsakomybei. Prokuratūra šį nuosprendį ginčija ir prašo skirti 1 tūkst. eurų baudą.
Šiuo metu STT atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 35 savivaldybių galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Palangos, Klaipėdos miestų bei Alytaus, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės, Kaišiadorių, Vilkaviškio, Skuodo, Kelmės, Kupiškio, Trakų, Panevėžio rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų, Rietavo, Kalvarijos ir Visagino savivaldybėse.
Ikiteisminiai tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams naudojant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. STT atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl savivaldybių tarybų narių galimo piktnaudžiavimo 2019–2023 m. kadencijos laikotarpiu kontroliuoja atitinkamų apygardų prokurorai.
ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.
Naujausi komentarai