Plinta vaizdo įrašas: gimnazijoje be gailesčio talžomas mokinys

Virtualioje erdvėje plinta vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas smurto protrūkis.

Apipylė smūgiais

Vaizdo įraše matyti, kaip vienas vaikinas mokyklos koridoriuje pasiveja kitą mokinį ir šiam trenkia kumščiu į galvą. Pastarasis pasileidžia bėgti koridoriumi. 

Skriaudėjas mokinį pasiveja ir atsisėdusį ant žemės bei užsidengusį rankomis galvą apipila smūgiais.

Netrukus muštynes pradeda stebėti ir kiti moksleiviai. Tačiau vaizdo įraše neužfiksuota, kad kuris nors iš stebinčiųjų padėtų nelaimėliui.

Virtualioje erdvėje vaizdo įrašu pasidalijęs vyras teigia, kad šis smurtas užfiksuotas Panevėžio rajono Paįstrio  Juozo Zikaro gimnazijoje.

„Čia kiekvieną dieną vyksta sadizmas. Tai toleruoja ir policija, ir vaikų teisės. Apie tai buvo pranešta ir teisėjai, bet jai buvo neįdomu“, – rašė vyras.


Elgesio problemų turi mušamas berniukas?

Portalui susisiekus su gimnazijos vadove Gita Kubiliene, direktorė atskleidė daugiau įvykio, nutikusio praėjusių metų gegužę, detalių. 

Gita Kubilienė/Jūsų Panevėžys/jp.lt nuotr.

Anot direktorės, aiškinantis šio įvykio aplinkybes buvo iškviesti klasės vadovai, mokytojai, abiejų berniukų tėvai. „Vėliau įvyko didesnis konfliktas tarp šeimų ir šis įvykis buvo perduotas policijai“, – pasakoja mokyklos vadovė. 

Visgi priešingai nei galima spėti iš vaizdo įrašo, anot G. Kubilienės, elgesio problemų turi vaizdo įraše mušamas berniukas.

„Vaizdo įraše užfiksuotas smurtas kilo dėl to, kad nukentėjęs berniukas prieš tai smurtavo prieš 5-6 klasės mokinį, jam spyrė į pilvą. Dviem metais vyresnis moksleivis, kuris vaizdo įraše užfiksuotas kaip smurtautojas, gynė anksčiau sumuštą  5-6 klasės vaiką, – pasakoja G. Kubilienė. – Vaizdo įraše nukentėjęs berniukas ir toliau skriaudžia kitus mokykloje besimokančius vaikus. Neseniai dėl jo veiksmų mokykla kreipėsi į seniūniją ir vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistus.“ Anot pašnekovės, vaizdo įraše mušamas berniukas gyvena su mama, jų šeimai yra skiriama minimali priežiūra. 

„Šis konfliktiškas berniukas yra stebimas ir toliau. Jam buvo skirta ir psichologo konsultacija, tačiau jis jos nelankė. Su šia šeima yra dirbama. Vaizdo įraše mušamas vaikas yra užsisklendęs ir piktas. Jam reikalinga pagalba, mes ją siūlome, tačiau jis jos nepriima. Jį labai sunku prakalbinti“, – mokyklos vadovė priduria, kad visos problemos kyla iš šeimos.

Anot vadovės, abu moksleiviai vis dar mokosi mokykloje. Jų elgesys, anot G. Kubilienės, bus ir toliau stebimas. 

Tyrimą nutraukė

Panevėžio apskr. VPK atstovas Tadas Martinaitis teigia, kad apie vaizdo įrašą, sklindantį internete, policijai jau yra žinoma. „Policija dėl šių praėjusių metų vasaros pradžioje vykusių muštynių pareiškimo negavo. Kadangi tai vyko mokyklos viduje, tai jie patys tai ir sprendžia. Tačiau policiją informacija apie šį įvykį pasiekė šiek tiek vėliau – kiek man žinoma, tai moksleiviai susitaikė, tačiau nesutarimų kilo tarp tėvų. Dėl to ir buvo kreiptasi į policiją, tačiau šiuo metu susitaikymas pasiektas visų pusių atžvilgiu“, – sakė policijos atstovas. Mokykloje dėl šio smurto proveržio buvo sušauktas posėdis. 

„Policijos žiniomis, smurtavęs moksleivis vis dar mokosi mokykloje. Vaikas, kuris vaizdo įraše nukentėjo, yra žinomas vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistams“, – sakė T. Martinaitis. 

Jūsų Panevėžys/jp.lt nuotr.

Vaizdo įrašą išplatino tėvas, nepatenkintas atliktu tyrimu?

Portalas bando susisiekti ir su vaizdo įrašą paviešinusiu asmeniu bei išsiaiškinti, kodėl virtualioje erdvėje šis įrašas paviešintas po daugiau nei pusmečio. Gimnazijos direktorė teigė, kad vaizdo įrašą paviešino tėvas, su kuriuo vaizdo įraše nukentėjęs berniukas šiuo metu negyvena. Kokie jo motyvai, direktorei nėra aišku.

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus naujienų portalui JP teigė žinąs apie smurto protrūkį Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje.

Kęstutis Rimkus/Jūsų Panevėžys/jp.lt nuotr.

„Tai beveik prieš metus įvykęs incidentas. Gimnazijos direktorė G. Kubilienė persiuntė vaizdo įrašą. Kaip suprantu, jį išplatino užpultojo vaikino tėvas, nepatenkintas atliktu tyrimu. Esą vaikų teisės įvykį toleruoja, policija taip pat, o teismui įvykis neįdomus. Mokykla po įvykio skriaudiką nepilnametį perdavė policijai. Pareigūnai atliko tyrimą, bet daugiau informacijos, apie atlikto tyrimo eigą, nežinau. Reikėtų pasitikslinti. Beje, ši mokykla turi visus specialistus, kurie gali suteikti moksleiviams ir jų tėvams įvairias konsultacijas. Taip pat ir psichologo“, – aiškino skyriaus vedėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Jeigu pide.rasine valdzia nieko nedaro kad sutvarkyti debiliskus banditelius tai PATYS MOKINIAI JUOS SUTVARKYS. Moksleiviai, dauzykit tuos debiliskus gyvulius kurie jau NE ZMONES.

o

o portretas
man ydomu, kaip tokius vaikus sudrausminti arba, kaip is tikruju juos aukleti. kodel is vaiku teisiu nera jokio patarimo kaip juos aukleti namie, tik skuba greiciau atimti.

ALGIS

ALGIS portretas
TAI , KAD TEN AUKLĖJAMAS BANDITUKAS , MOKYKLOS PEDAGOGAI NEDARĖ NIEKO , TAI ,MATOMAI MOKINIAI PATYS PADARĖ TEISMĄ . o dabar užfiksuos jam mėlynes ir ''vaiko teisės '' jį atims iš tėvų , nes mokytojų žodžiai 100proc .teisingi .
VISI KOMENTARAI 63
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių