„Šiuo metu atliekama orlaivio oro uoste apžiūra, kuri galimai užtruks iki vakaro. Esame apklausę jau apie kelias dešimtis asmenų, skridusių lėktuvu, tarp jų ir įgulos narius“, – žurnalistams pirmadienį sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.
„Orlaivio apžiūros metu bus stengiamasi paimti visus – tiek garso, tiek vaizdo įrašus ir visa kita, kas susiję su šiuo incidentu“, – kalbėjo jis.
Jis taip pat sakė, kad buvo apklaustas ir orlaivio kapitonas, vykdoma ir papildoma apklausa.
Kapitonas, anot teisėsaugos, sprendimą keisti kryptį į Minską priėmė pasitaręs su „Ryanair“ vadovybe.
„Priėmė sprendimą orlaivio kapitonas, pasitaręs su „Ryanair“ vadovybe“, – teigė Kriminalinės policijos vadovas.
Jo teigimu, lėktuvu iš Atėnų skrido 126 žmonės ir įgulos nariai, tačiau po nutupdymo Minske Vilnių pasiekė 121 keleivis.
Tačiau kol kas teisėsauga sako tikslinanti skridusių keleivių duomenis, jų pilietybių neatskleidžia.
R. Kiškis taip pat sakė, kad tyrimo metu „pakankamai nuosekliai dėliojasi įvykio paveikslas“.
Tuo pačiu bendradarbiaujama su tarptautinėmis organizacijomis.
„Vakar jau pradėjome bendradarbiauti per Europolą, ten reziduojančius visų ES šalių ryšio karininkus. Su jais susisiekta ir vyksta tam tikri pokalbiai, išsiųsti tam tikri užklausimai užsienio partneriams dėl mums rūpimos informacijos tiek Europolo, tiek Interpolo kanalais“, – teigė R. Kiškis.
„Generalinė prokuratūra tam tikrus teisinės pagalbos prašymus jau rengia ir siunčia kartu su Kriminalinės policijos biuro tyrėjais tai pačiai Baltarusijai ir kitoms šalims, kurios susijusios su šiuo įvykiu“, – pridūrė jis.
Generalinės prokurorės pavaduotojas Gintas Ivanauskas pridūrė, kad viešumoje esanti informacija iš dalies atitinka tai, kas įvyko sekmadienį.
„Negalime tvirtinti, kad viešumoje sklandanti informacija pilnai atitinka tuos duomenis, kurie nusistatinėja tyrimo metu, bet nemaža dalimi taip“, – spaudos konferencijoje sakė G. Ivanauskas.
Jis teigė, kad tokio masto tyrimas gali trukti pakankamai ilgai.
Teisėsauga teigia šiuo metu tirianti keletą iškeltų versijų, šiuo metu šios versijos yra tikrinamos. Teisėsauga kol kas nekomentuoja to, ar be žurnalisto Ramano Pratasevičiaus bei jo draugės, Rusijos pilietės, studijuojančios Lietuvoje, Sofijos Sapegos, į Vilnių neatskridę asmenys galėjo būti specialiųjų tarnybų agentai.
Naujausi komentarai