Pereiti į pagrindinį turinį

Teismas: J. Borisovas kelia grėsmę Lietuvos saugumui

2024-06-19 11:30

Buvęs nušalintojo prezidento Rolando Pakso rėmėjas, Rusijos pilietis Jurijus Borisovas kelia grėsmę Lietuvos saugumui ir negali atvykti į Lietuvą, patvirtino Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

J. Borisovas.
J. Borisovas. / K. Vanago/BNS nuotr.

Trečiadienį šis teismas paliko galioti kovą priimtą Regionų administracinio teismo sprendimą.

„Pareiškėjo apeliacinį skundą atmesti. Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmų 2024 m. kovo 26 d. sprendimą palikti nepakeistą. Nutartis neskundžiama“,  – Eltą informavo teismas.

J. Borisovui pernai lapkritį buvo panaikintas nuolatinis leidimas gyventi Lietuvoje ir uždrausta 5 metus atvykti į Lietuvą.

Panaikinus leidimą gyventi Lietuvoje, J. Borisovas išvyko.

Migracijos departamento sprendimą J. Borisovas buvo apskundęs Regionų administraciniam teismui, tačiau kovo 26 dieną jo skundas buvo atmestas kaip nepagrįstas. Regionų administracinio teismo kolegija tokį sprendimą priėmė įvertinusi J. Borisovo keliamas grėsmes Lietuvos valstybės saugumui.

J. Borisovas praeityje žinomas iš nušalinto prezidento R. Pakso apkaltos proceso.

R. Paksas prieš 20 metų, 2004 metų balandį, per apkaltos procedūrą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas tada pripažino, kad jis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, kai išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui ir patarėjui J. Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.

Birželio pradžioje buvusio nušalintojo prezidento R. Pakso patarėjo J. Borisovo valdose, Trakų rajone apsilankę Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) inspektoriai pranešė apžiūrėję nelegalų požeminį pastatą. Anot inspektorių, planuojama įpareigoti šį pastatą nugriauti.

Rusijos piliečio advokatas Kęstutis Jonaitis Eltai sakė, kad klientas prašė galimybės bent 2-3 dienoms atvykti į Lietuvą, jis pats aprodytų pastatus, tačiau institucijos su tokiu siūlymu nesutiko.

Regionų administracinis teismas gegužę paliko galioti nutarimą, kuriuo aviacijos bendrovė „Aviabaltika“, įkurta J. Borisovo, pripažinta neatitinkančia Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesų.

Anot teismo, kompanija bendradarbiavo su Rusijos ir Baltarusijos kariniam bei pramoniniam kompleksui priklausančiomis įmonėmis.

„Visa šeima – trys jo (J. Borisovo – ELTA) vaikai yra Lietuvos piliečiai. Tėvui 93 metai. Atsiverčiam Konstituciją ir pažiūrim, kaip Lietuvos valstybė, kaip mūsų Konstitucija pasisako apie tėvų priežiūrą senatvėje, apie mamos kapo lankymą. Va tokie paprasti dalykai. Ar Lietuvos pilietis, kuriam 93 metai, turi teisę būti prižiūrimas savo sūnaus ar ne?“, – Eltai yra sakęs kitas J. Borisovo advokatas Vytautas Sirvydis.

Jis priminė, kad J. Borisovą iš Lietuvos buvo bandoma išsiųsti ir anksčiau, tačiau jie baigėsi Lietuvos institucijų nesėkme.

2002 metais per prezidento rinkimus J. Borisovo vadovaujama sraigtasparnio remonto įmonė „Aviabaltica“ R. Pakso rinkimų kampanijai skyrė 1,2 mln. litų, prezidentu tapęs R. Pakas atsidėkodamas R. Paksas vėliau savo dosniausiam rėmėjui išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę.

Migracijos departamentas J. Borisovą bandė išsiųsti nuo 2004 metų, remdamasis VSD surinkta medžiaga. Joje teigiama, kad verslininkas siekė destabilizuoti politinę padėtį Lietuvoje.

Advokato teigimu, Rusijos pilietis J. Borisovas su pertraukomis Lietuvoje gyveno nuo 1962 metų.

J. Borisovas yra gimęs 1956 metais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų