Kauno apygardos teismas dėl gynėjo ligos atidėjo teisėjų, Druskininkų mero korupcijos bylą

Penktadienį Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija atvertė didelės apimties teisėjų ir Druskininkų mero korupcijos bylą, tačiau dėl vieno iš kaltinamųjų gynėjo ligos jos nagrinėjimas atidėtas.

Kaip sakė teisėja Danutė Giačaitė, nagrinėjimas atidedamas atsižvelgus į tai, jog kaltinamasis, kurio gynėjas serga, nesutiko pradėti nagrinėjimo ir išklausyti kaltinamojo akto nedalyvaujant gynėjui.

„Kadangi (kaltinamasis) nesutinka, tokia yra jo teisė, nieko daugiau nelieka, kaip išklausius teismo posėdį atidėti“, – posėdyje sakė teisėja.

Prieš tai posėdyje nustatytos kaltinamųjų tapatybės.

Šioje byloje kaltinimai pateikti 16 fizinių asmenų ir vienam juridiniam – bendrovei „VVM Servis“.

T. Biliūno/BNS nuotr.

„Iš esmės asmenys siekė sau naudingų teismų sprendimų, pasinaudodami tarpininkų paslaugomis, kurie turėjo pažintis, ieškojo pažinčių su teisėsaugos institucijų darbuotojais ir siekė tų sprendimų priėmimo, žinoma, už pinigus“, – žurnalistams po posėdžio sakė prokurorė Vilma Vidugirienė.

Kitas posėdis byloje numatytas gruodžio 23 dieną.

Galima korupcija byloje kaltinami nuo pareigų nušalintas Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys, buvęs šio teismo teisėjas Konstantinas Gurinas, buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, laikinai nušalintas Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Labai daug viešųjų ryšių sukelta tuščioje vietoje.

V. Kažys žurnalistams po posėdžio teigė manantis, jog jam pareikšti kaltinimai yra nepagrįsti, nes „kaltinama tuo, ko nebuvo“.

„Labai daug viešųjų ryšių sukelta tuščioje vietoje“, – sakė jis.

V. Kažys sakė manantis, jog išnagrinėjus bylą paaiškės, kad nė vienas iš teisiamų teisėjų „nėra nė vieno euro gavę to kyšio“.

Tarp kaltinamųjų – ir buvęs Aukščiausiojo Teismo teismo teisėjo padėjėjas, šio teismo teisėjos Audronės Kartanienės sūnus Airingas Kartanas.

Byloje dėl „Vijūnėlės“ dvaro statybos aplinkybių bus teisiamas ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bei jo padėjėjas Aivaras Kadziauskas.

Į posėdį atvykęs R. Malinauskas bylą vadino „politiniu užsakymu“.

„Pirmas dalykas, tai labai džiaugiuosi, kad pagaliau po ketverių metų jau galėsime apie tuos žmones ir kas iš tikrųjų padarė nusikaltimus, o šita byla – kaip prasidėjo prieš 12 metų politinis užsakymas, taip jis tęsiasi. Nieko naujo“, – žurnalistams prieš posėdį sakė jis.

Paklaustas, apie kokius nusikaltimus kalba, Druskininkų meras pasiūlė skaityti apie tai jo knygoje.

T. Biliūno/BNS nuotr.

Jis teigė nežinantis kuo yra kaltinamas: „narkotikai jau atkrito, prostitucija atkrito, kontrabanda atkrito, nelegalus praturtėjimas atkrito, dabar turbūt liko papirkimas tų žmonių, apie kurių egzistavimą gyvenime nesu žinojęs“.

Klausiamas, ar pripažįsta kuriuos nors iš jam pateiktų kaltinimų, R. Malinauskas klausė, kaip galėtų „ką nors derinti, spręsti su tuo, kurio net nežinai, kad jis gyvena ant šito svieto?“

Likę kaltinamieji byloje yra advokatų klientai, įtariamos korupcijos grandinės tarpininkai.

Tai Arūnas Blažaitis, Ernestas Sakalauskas, Laimonas Vaškevičius, Oksana Sakalauskienė, Rolandas Vasiliauskas, Romutis Stočkūnas, Vasilijus Menkovas ir Egidijus Galatiltis.

Per ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai sako surinkę duomenų, kad suinteresuoti bei jiems tarpininkavę asmenys, kaip įtariama, planuodavo, tardavosi ir perduodavo įvairaus dydžio piniginius kyšius, siekdami neteisėtais būdais užsitikrinti pageidaujamus teismų sprendimus.

Tyrimo medžiagoje nurodomos galimai duotų ir priimtų kyšių sumos siekia nuo 3 tūkst. iki 60 tūkst. eurų. Dalis kaltinamųjų kaltinami veikę bendrininkaudami, dalis – organizuotoje grupėje. NAUJAUSI KOMENTARAI

ll

ll portretas
O kada bus didelės apimties byla dėl Palangos dušinių ,ir tokioje pačioje zonoje prie jūros pastatytų namų,kurie priklauso labai žymiems žmonėms.?Jei jau esam demokratijos smaigalys ir tokie skaidrųs tai įstatymai turi veikti visur,ne tik ten kur Grybauskaitė liepė.

Petras

Petras portretas
Leiskite vagims toliau dūrinti Lietuvos aklus aborigenus, vse zakonno/BRAZAUSKAS/

OKERFGUHBG

OKERFGUHBG portretas
Reikia "apnulinti" visus valstybės renkamus pareigūnus ir politikus - įvesti kadencijų ribojimą visiems asmenims bet kuriose struktūrose, tiek savivaldos, tiek seimo ir vyriausybės. Šnekos "gerai dirba" yra nepagrįstos, nes arba nematoma tikroji veikla, arba matoma tik fasadinė - paasfaltavo kelias gatves, kalėdinę eglutę pastatė. kai kurie Seimo ir vyriausybės nariai arba ne kompetentingi, arba net nesąžiningi, tarnauja net ne savo šalies interesams, arba tūno atėję su sąrašu taip, kad niekam netrukdytų ir gautų atlyginimą, priedus ir privilegijas bei rentas ir išeitines kompensacijas. Visos tos veiklos neturi būti prieglauda visokiems neišmanėliams, tinginiams ir galimai sukčiams.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių