Nubaustas darbo biržos subsidijos lėšų pasigviešęs vadovas Pereiti į pagrindinį turinį

Nubaustas darbo biržos subsidijos lėšų pasigviešęs vadovas

2009-02-24 12:45
Nubaustas darbo biržos subsidijos lėšų pasigviešęs vadovas
Nubaustas darbo biržos subsidijos lėšų pasigviešęs vadovas / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Prokurorų prašymu, dėl padarytų nusikalstamų veikų - sukčiavimo, turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo pripažintas kaltu ir nubaustas 11 tūkst. 700 litų dydžio bauda kooperatinės bendrovės „Šilagalio šilas“ valdybos pirmininkas.

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Danutė Baltrušaitytė, perdavusi miesto apylinkės teismui šią baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo, svetimo turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo su pareiškimu, prašė užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu, pripažinti kooperatinės bendrovės „Šilagalio šilas“ valdybos pirmininką - 55 metų panevėžietį dėl padarytų nusikalstamų veikų kaltu ir paskirti 13 tūkst. litų dydžio baudą.

„Sukčiavimu norėjęs pasipelnyti ir svetimo turto - darbo biržos piniginių lėšų, skirtų subsidijuoti naujas darbo vietas neįgaliesiems, pasigviešęs kooperatinės bendrovės valdybos pirmininkas sumanė pasinaudoti tuo, kad jis pats yra atsakingas asmuo už buhalterinės apskaitos organizavimą, jos tvarkymą ir faktiškai nekontroliuojamas - įrašė vadinamąją „mirusiąją sielą“, t. y. realiai nedirbusį sargą, padarė kitų pažeidimų.

Darbo vietų subsidijavimui skirtas ir pasisavintas lėšas teko gražinti darbo biržai. Vadovui už padarytas nusikalstamas veikas teko atsakyti baudžiamąja tvarka“, - teigė ikiteisminį tyrimą organizavusi, kontroliavusi ir jam vadovavusi Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė Danutė Baltrušaitytė.

Panevėžio rajono Šilagalio kaime registruotos kooperatinės bendrovės „Šilagalio šilas“ vadovas, suklastojęs darbo sutartį, nurodė, kad bendrovės sargu priimtas asmuo, kuris realiai nedirbo. Sargui skirtą atlyginimą vadovas pasiimdavo sau. Tokiu būdu vadovas pasisavino Panevėžio darbo biržai priklausančius 8626 litų.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad užpernai buhalterinėje apskaitoje buvo pateikti neteisingi duomenys apie kai kuriems darbuotojams išmokėtus atlyginimus. Bendrovės kasos dokumentuose nurodyta, kad išmokėtas 7841 litas, nors darbuotojai tų pinigų negavo. Darbo užmokesčio žiniaraščiuose kai kurios nurodytos sumos yra mažesnės, negu jas gavo keletas darbuotojų.

Paskirtą baudą per du mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos nuteistasis turi sumokėti į teritorinės mokesčių inspekcijos kasą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų