Pereiti į pagrindinį turinį

„Valentis Pharma“ byloje paskelbtas nuosprendis, įmonė turėjo specialų fondą kyšiams

2025-01-06 07:22

Panevėžio apygardos teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį didžiulėje farmacijos įmonės „Valentis Pharma“ ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojų korupcijos byloje.

„Valentis Pharma“ byloje paskelbtas nuosprendis, įmonė turėjo specialų fondą kyšiams
„Valentis Pharma“ byloje paskelbtas nuosprendis, įmonė turėjo specialų fondą kyšiams / Vilmanto Raupelio nuotr.

Kaltinimai šioje byloje buvo pateikti dėl papirkimo, kyšininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

„Valentis Pharma“ mokėdavo kyšius gydytojams už tai, kad jie savo pacientams įsiūlytų pirkti medicininius prietaisus, kuriais prekiavo ši įmonė. Nusikaltimai daryti 2013–2015 metais.

Tarp nuteistųjų yra ir juridinis asmuo – įmonei „Valentis Pharma“ skirta 56 tūkst. 490 eurų bauda. Taip pat konfiskuojamos nusikaltimo priemonės: 13 tūkst. 590 eurų, 2880 litų (835 eurai) ir kompiuteris. Be to, iš įmonės priteista 32 tūkst. 800 eurų Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Nuteisti įmonės vadovai: Raimondui Šlepečiui skirta 450 MGL (16 tūkst. 947 eurų) bauda. Vėliau jį direktoriaus poste pakeitusiam Vaidotui Deveikiui – 500 MGL (18 tūkst. 830 eurų) bauda, Linui Kamarauskui skirta 500 MGL (18 tūkst. 830 eurų) bauda.

Baudos skirtos ir „Valentis Pharma“ darbuotojams: Ritai Tarasevičienei skirta 10 MGL (376 eurai) bauda, tačiau įskaitytas sulaikymas ir suėmimas, todėl laikoma, kad bausmę ji jau atliko.

Vilija Kedaitienė nubausta 15 MGL (564 eurų), bauda, tačiau įskaitytos areštinėje praleistos paros, tas laikas prilygintas 414 eurų, todėl jai sumokėti teks tik pusantro šimto eurų.

Sandrai Žainienei taip pat įskaitytas sulaikymo ir suėmimo laikas, todėl 376 eurų baudos mokėti jai nereikės, bausmę ji jau atliko.

Jurgita Misevičienė išteisinta. Išteisinti ir gydytojai Marius Šakalinis, Regina Aukštakalnytė, Bronislava Svilienė ir Romas Ivanauskas.

Bausmes paskelbęs teisėjas Algirdas Gaputis pranešė, kad nuosprendį sudaro beveik 500 lapų, jis proceso dalyviams bus išsiųstas elektroniniu paštu.

Teisėjas pagarsino tik nedidelę dalį nuosprendžio. Pavyzdžiui, nustatyta, kad V. Kedaitienė davė kyšius devyniems gydytojams, o S. Žainienė – septyniems. Nustatyta, kad gydytojams už kiekvieną pacientams rekomenduotą ir jų nusipirktą prietaisą mokėti kyšiai.

Dalis pajamų „Valentis Pharma“ buvo neapskaitoma, iš tokių neapskaitytų pajamų įmonėje buvo įkurtas specialus fondas, iš kurio mokėti kyšiai įvairių šalies gydymo įstaigų medikams.

Didžiulės apimties ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Įtarta, kad farmacijos įmonės „Valentis Pharma“ atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti brangius jų įmonės produktus ir nesiūlytų konkuruojančių įmonių platinamos panašios produkcijos.

Įtarta, kad šioje nusikalstamoje sisteminės korupcijos veikloje dalyvavo daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų.

STT duomenimis, vien 2014 metais įmonė kyšiams galėjo skirti apie 145 tūkst. eurų.

Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui buvo sudariusi specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių atstovų tyrimo grupę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra