Policija pradėjo tyrimą dėl elektros vagystės

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimos elektros energijos vagystės Joniškio rajone.

Kaip penktadienį pranešė policija, balandžio 21 dieną energijos skirstymo operatoriaus ESO darbuotojai nustatė, kad Joniškio rajone, Bružo kaime, gyventojai yra neteisėtai prisijungę prie kitam asmeniui priklausančio negyvenamo buto elektros tinklų.

Įtariama, kad neteisėtai buvo sunaudota 2233 kWh elektros energijos.

Turtinė žala – 230 eurų.

Tyrimas atliekamas dėl pagal Baudžiamojo kodekso 179 straipsnį, numatantį atsakomybę už neteisėtą naudojimąsi energija.

Tas, kas neteisėtai prisijungęs prie energijos tiekimo arba ryšių tinklo ar saugyklos, iškraipydamas skaitiklių rodmenis arba kitais neteisėtais būdais naudojosi elektros ar šilumos energija, dujomis, vandeniu, telekomunikacijomis ar kitais ekonominę vertę turinčiais dalykais ir dėl to kitam asmeniui padarė turtinės žalos, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką ir dėl to kitam asmeniui padarė didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką ir dėl to kitam asmeniui padarė nedidelės turtinės žalos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Už šio straipsnio 1 ir 3 dalyse numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių