Pereiti į pagrindinį turinį

Profsąjungos vadovė: policijos vadovybė turi prisiimti atsakomybę už policininko žūtį

2016-08-12 20:03
BNS inf.

Policijos vadovybė turi prisiimti atsakomybę už policininko žūtį Telšių rajone, nes ji neskiria pakankamai dėmesio ir resursų pareigūnų saugumui užtikrinti, sako Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Roma Katinienė
Roma Katinienė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Atėjusi nauja policijos vadovybė nesugebėjo įvykdyti susitarimų, kurie buvo pasiekti su profesinėmis sąjungomis per šakos sutartį, kad tikrai būtų siekiama saugios ir sveikos darbo vietos policijos pareigūnui. Buvo sudaryta eilė darbo grupių, įsteigti komitetai, tačiau policijos vadovybė nesugebėjo kontroliuoti ir įpareigoti pareigūnų, kurie buvo darbo grupėse, kad jie imtųsi priemonių, jog saugios darbo vietos būtų sukurtos“, – penktadienį BNS sakė profsąjungos vadovė.

Taip ji komentavo įvykį Telšių rajone, Tryškiuose, kai į iškvietimą atvykęs policijos patrulis buvo nužudytas peilio dūriu į kaklą.

„Taip pat nebuvo pasirūpinta skirti lėšų, kad policijos pareigūnai, ypač tie, kurie patruliuoja, išvyksta į įvykio vietas, turėtų pakankamai geras, patogias liemenes, kurios apsaugotų tokių incidentų metu pareigūnų sveikatą bei gyvybę. Šiems dalykams visiškai nebuvo skiriama nei laiko, nei dėmesio. Visas laikas ir dėmesys buvo skiriamas niekuo nepagrįstoms, nepamatuotoms reformoms, kurios, ko gero, atneš daugiau žalos policijos sistemai nei naudos“, – tvirtino R.Katinienė.

Pasak jos, po pastarųjų reformų policijoje „padarytas chaosas ir makalynė“. Profesinės sąjungos vadovės teigimu, pareigūnai turėtų specializuotis, pagal specializaciją juos reikėtų aprūpinti specialiosiomis priemonėmis, apmokyti.

Anot R.Katinienės, nėra normalu, kad į iškvietimą dėl smurto aplinkoje vyko Kelių policijos biuro vyriausiasis patrulis.

„Mano manymu, tai nėra normalu. Mes šiandien labai daug kalbame apie specializaciją. Turi būti specializacija. Policijos pareigūnas turi būti arba apylinkės inspektorius, vadinasi, tada jo funkcija – prevencija, arba jeigu esi kriminalinės policijos darbuotojas, tavo funkcija yra ikiteisminiai tyrimai, nusikalstamų veikų tyrimas ir užkardymas, jeigu esi patrulis, tu reaguoji, važiuoji į įvykius, esi pasirengęs, turi visas specialiąsias priemones“, – kalbėjo pareigūnė.

„Dabar padarytas chaosas ir makalynė. Visi vos ne kabinetiniai pareigūnai, kurie neatitinka nei sveikatos, nei fizinio pasirengimo turi išvažiuoti į įvykius. Būtent į tokius įvykius. Šiai dienai ir turime rezultatą“, – sakė ji.

Paklausta, ar profesinė sąjunga reikalaus Policijos departamento vadovų atsistatydinimo, R.Katinienė tvirtino, kad pirmiausia turi būti atliktas nešališkas įvykio tyrimas, o atsakomybės klausimas sprendžiamas po to.

Šiuo metu laikinai generalinio policijos komisaro pareigas einantis Donatas Malaškevičius „Info TV“ sakė, kad departamento inicijuotų reformų tikslas yra būtent pagerinti pareigūnų aprūpinimą.

„Ir tas aprūpinimo gerinimas yra yra prasidėjęs. Dabar sunku atsakyti, ar būtent šie pareigūnai turėjo liemenes, šitą klausimą galės atsakyti tyrimas, kas iš tikrųjų įvyko“, – teigė jis.

Paklaustas apie policijos vadovybės atsakomybę, D.Malaškevičius teigė, kad pirmiausia dėl nužudymo yra kaltas tas, kas tai padarė.

„Atsakomybę už pareigūno nužudymo, pirmiausia, turi prisiimti tas, kas jį nužudė. O visi kiti dalykai – kiek tas pareigūnas buvo aprūpintas – kiek mums valstybė skiria biudžeto, tiek mes juos aprūpiname. Turbūt negalime sakyti, kad tai yra pagrindinė mūsų pareigūno netekties priežastis“, – kalbėjo generalinio policijos komisaro pavaduotojas.

Samprotaudamas apie policininkų darbo saugumą, jis sakė, kad šiame darbe paprastų įvykių nebūna.

„Kiekviena situacija yra labai išskirtinė, kiekviena policininko diena, kiekviena akimirka turi rizikos, – tvirtino jis. – Ir negalime visko suvesti tik į papildomą aprūpinimą, papildomą finansavimą.“

Penktadienį Tryškiuose buvo nužudytas Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiasis patrulis 36-erių Liudas Šimkus. Jis su porininke atvyko tirti pranešimo dėl smurto artimoje aplinkoje. Pirminiais duomenimis, įtariamasis smurtautojas atvykusį pareigūną puolė peiliu, durė jam į kaklą, kai šis norėjo panaudoti elektrošoką. Sužeidimai buvo mirtini.

Įtariamasis 26-erių A.N. sulaikytas, iškvietus pastiprinimą. Smurtautojui nustatytas 0,21 promilės girtumas. Vyras anksčiau teistas.

Kartu su pareigūnu į iškvietimą vykusi policininkė nenukentėjo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų