Sukčiai turi naują taikinį: tokio atvejo dar nebuvo Pereiti į pagrindinį turinį

Sukčiai turi naują taikinį: tokio atvejo dar nebuvo

2025-04-07 11:45

Sukčių įžūlumui ribų nėra – pranešama apie naują sukčiavimo būdą ir jau nukentėjusius asmenis. Panevėžietė įtikinta parduoti butą ir už jį gautus pinigus atiduoti. Šokiruoja ir tai, jog apie prasidėjusį bendravimą su aferistais žinojo moters artimieji, bet panevėžietė į giminaičių perspėjimus nusispjovė ir darė viską, kaip sukčiai norėjo. Policijos departamentas fiksuoja ir daugiau panašių atvejų, ir perspėja, jog nekilnojamas turtas – naujausias sukčių taikinys. 

Sukčiai turi naują taikinį: tokio atvejo dar nebuvo
Sukčiai turi naują taikinį: tokio atvejo dar nebuvo / A. Ufarto / BNS nuotr., LNK stop kadras

Sukčiai lietuvius jau palieka ne tik be pinigų, bet ir be namų. Į tokią situaciją pakliuvo panevėžietė.

„Sutiko parduoti savo butą. Moteriai buvo pasakyta, kad pardavimas bus fiktyvus, ištyrus gautus pinigus, moteriai bus grąžinti pinigai ir butas liks jos, bet pardavimas buvo tikras ir pasirašyta pardavimo sutartis“, – teigė Panevėžio VPK atstovė Odeta Jukniūtė.

Sutartis pasirašyta tvarkingai – pas notarą.

„Butą pardavė už 32 tūkst. eurų. Kadangi tai buvo fiktyvus pardavimas, moteris galimai nelabai domėjosi, kokia buto kaina, už kiek turėtų parduoti. Ji pardavė už 32 tūkst. eurų. Sukčiai tiesiog paėmė pinigus gautus už butą“, – sakė O. Jukniūtė.

LNK stop kadras.

Iš viso moteris prarado 46 tūkst. eurų.

Panevėžiečiai stebisi, kaip sukčiams pavyko, jog žmonės taip paklūsta ir paliepus net namus parduoda.

„Čia katastrofa, labai didelė nelaimė žmonėms“, – sakė vietos gyventoja.

„Aš neįsivaizduoju, kokie gali būti žmonės čionais“, – kalbėjo vietos gyventoja.

Policija dėsto chronologiją. Pirmas skambutis – rusakalbis apsišaukėlis prisistatė telekomunikacijos bendrovės atstovu ir pirmiausia išpešė asmens duomenis.

„Po kelių valandų skambino sakydami, kad iš banko ir reikia patikrinti jos turimas lėšas. Ji nesuprato, kad tai sukčiai ir „WhatsApp“ programėlės pagalba parodė visus turimus pinigus namuose – apie 14 tūkst. eurų. Neužilgo jie paprašė, kad tuos pinigus atiduotų atvažiavusiam vairuotojui, neva pinigai padirbti ir reikia patikrinti“, – pasakojo O. Jukniūtė.

LNK stop kadras.

O tada skambino vėl – prašyta pagalbos, išaiškinti, kas jai davė netikrus pinigus. Taip įkalbėjo netgi butą parduoti, o pinigus už butą atiduoti, bet su garantija, kad neva grąžins.

„Moteris 79 metų. Viskas įvyko per maždaug savaitę laiko, bet jai buvo pasakyta, kad pinigus atgaus kovo 31 d. Iki tos dienos moteris nesikreipė į policiją. Į policiją kreipėsi balandžio 2 d.“, – sakė O. Jukniūtė.

„Blogai, kad taip vyksta, o kaip apsiginti, aš neįsivaizduoju. Gal ji vieniša močiutė“, – svarstė vietos gyventoja.

Artimieji yra – ir kad meškerė ant senjorės jau buvo užmesta – jie žinojo ir perspėjo.

„Giminaitis informavo ir perspėjo, kad tai turbūt yra sukčiai ir kad nesileistų į kalbas. Bet, matome, kad moteris patikėjo labiau sukčiais“, – komentavo O. Jukniūtė.

Panevėžiečiai ir gaili senjorės, bet kartu ir piktinasi.

„Man dar stogas nenuvažiavo, aš dar pilno proto“, – sakė gyventoja.

Kas butą nusipirko? Galbūt policijai išnarplioti nusikaltimą bus vieni juokai. Anot policijos, į schemą įpainiotas niekuo dėtas pirkėjas.

„Pirkimo sandoris buvo legalus, kaip aš ar jūs parduotume butą“, – teigė O. Jukniūtė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Panevėžio pareigūnai sako, kad tokio atvejo iki šios dienos apskrityje dar nebuvo.

„Tokie sukčiavimai girdimi Vilniuje, bet Panevėžyje pirmas atvejis“, – aiškino O. Jukniūtė.

„Per pastarąsias dvi savaites matome naują sukčiavimą – skambina piliečiai ir prisistato Dmitrijaus Miloro vardu, kad jis pareigūnas, kalba rusiškai arba lietuviškai su rusišku akcentu“, – sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Skambina į mobilų, tada pereina į „WhatsApp“ programėlę.

„WhatsApp“ skambutyje yra užsidėjęs policijos uniformą, neva kaip įrodymą, kad jis yra pareigūnas. Ir įtikina žmones, kad reikia išsiimti banke ar kitose finansinėse įstaigose laikomus pinigus ar net parduoti nekilnojamą turtą ir perduoti jam, neva taip saugiai galėtų saugoti grynuosius“, – sakė R. Matonis.

Buto vos neprarado ir 66 metų vilnietis.

„Taip, paskutiniai atvejai buvo nukreipti į nekilnojamą turtą. Pastaruoju metu buvo 2 atvejai. Jų pats pradinis tikslas nėra nukreiptas į nekilnojamąjį turtą, bet kai mato, kad jumis galima manipuliuoti, jie bendrauja toliau ir eis iki galo“, – nurodė Vilniaus apskrities kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Olegas Bikbajevas.

Pastarosiomis dienomis policija fiksuoja ir įspūdingas išviliotas sumas.

Iš 76-erių vilnietės sukčiai per beveik tris mėnesius pasisavino net 163 tūkst. eurų. Tai viena didžiausių šiemet sostinėje išviliotų sumų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
jis

Fiktyvus pardavimas- ar tai nereiškia, kad norima nusukti pinigus nuo valstybės mokesčių? Godus moka dvigubai.
1
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų