Ukrainiečiai įtariami nelegaliai gabenę darbuotojus į Lietuvą ir slėpę mokesčius

 • Teksto dydis:

Ukrainiečius ir baltarusius į Lietuvą dirbti atvežę verslininkai įtariami nuslėpę per 0,5 mln. eurų mokesčių, antradienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Pasak tarnybos, didelės apimties ikiteisminiame tyrime iš viso penkiems Ukrainos piliečiams yra pateikti įtarimai dėl galimai apgaule įgyto didelės vertės svetimo turto, apgaulingo apskaitos tvarkymo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo bei neteisingų duomenų apie įmonės pajamas, pelną ir turtą pateikimo.

FNTT pareigūnai Vilniuje atliko šešiolika kratų įtariamųjų namuose, darbo vietose, jų automobiliuose. Kratų metu buvo paimti tyrimui reikšmingi buhalterinės apskaitos dokumentai, kompiuteriai, mobilieji telefonai, neapskaityti grynieji pinigai, rankraštiniai užrašai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, bendrininkų grupė per dvejus metus į Lietuvą atsivežė daugiau kaip 300 darbuotojų iš Ukrainos ir Baltarusijos.

Manoma, kad penkias įmones Lietuvoje ir Lenkijoje valdę organizatoriai galėjo klastodami dokumentus dirbti atvykusius asmenis neva įdarbinti savo pačių įkurtose įmonėse Lenkijoje, o vėliau pagal subrangos sutartis darbuotojus komandiruoti į Lietuvą.

Tyrimo metu konstatuota, kad iš tiesų darbuotojai galėjo nebūti įdarbinti nė vienoje iš įmonių, o pagal tokią schemą veikę verslininkai galėjo nemokėti mokesčių nė vienoje iš šalių.

Tyrimo metu konstatuota, kad iš tiesų darbuotojai galėjo nebūti įdarbinti nė vienoje iš įmonių, o pagal tokią schemą veikę verslininkai galėjo nemokėti mokesčių nė vienoje iš šalių.

Nustatyta, kad veiklos organizatoriai turėjo sudarę sutartis su trylika statybos sektoriaus įmonių Lietuvoje, kuriose atvežti darbuotojai atlikdavo elektros montavimo darbus.

FNTT įtaria, kad gavę pajamas už darbuotojų atliktus darbus verslininkai pasitelkdavo dar vieną jiems Lietuvoje priklausančią įmonę, per kurią sudarydavo fiktyvius statybos darbų tarpusavio sandorius.

Iš viso tokiu būdu į valstybės biudžetą galėjo būti nesumokėta per 278 tūkst. eurų PVM ir per 240 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Ikiteisminio tyrimo metu laikinai apribota įtariamųjų teisė naudotis turtu už daugiau nei 300 tūkst. eurų, du iš įtariamųjų teismas leido suimti, kitiems pritaikytos švelnesnės kardomosios priemonės.

„Tai ne pirmas FNTT atskleistas atvejis ir pradėtas tyrimas, kai pagal analogišką nusikalstamą schemą trečiųjų šalių piliečiai fiktyviai komandiruojami iš Lenkijos į Lietuvą, nemokant jokių mokesčių. FNTT, įžvelgdama šias neigiamas tendencijas, atidžiai stebi, analizuoja kitų šalių piliečių įdarbinimo atvejus, o užfiksavusi pažeidimų ar nusikalstamų veikų požymių, sprendžia klausimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo ir kaltų asmenų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, – rašoma tarnybos pranešime.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja specializuoto Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
Tiek slavų net stalinas neprivežė, anie tai nors dirbo, o šitie gauna išlaikymą ir nemokamas studijas lietuvių sąskaita.

Kopustas.

Kopustas. portretas
Reiskiasi, kad ir is Sudo Varske imanoma isspaust.

Makas

Makas portretas
Kada bus uzdraustas chacholu, bulbasu ir kitu svetimsaliu patekimas i Sengeno salis? Koki cia koluki kuria?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių