Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Šiaulių apygardos prokuroras trečiadienį kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir baudos skyrimo O. J.
Kaip skelbia prokuratūra, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad vienos Šiauliuose veikiančios vaistinės farmacinės veiklos vadovė O.J., siekdama Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos, turinčios teisę skirti valstybės kompensuojamus vaistus sergantiems pacientams, palankumo, ją papirkinėjo už tai, kad ši gydytoja pacientams išrašytų vaistinei pelningus kompensuojamus vaistus ir juos tikslingai pasiūlytų įsigyti minėtoje vaistinėje.
Nuo praėjusių metų vasaros iki šių metų sausio mėn. kaltinamoji kelis kartus apsilankiusi pas minėtą gydytoją ant stalo palikdavo vokus su kelių šimtų eurų kupiūromis. Tačiau moters ketinimai papirkti gydytoją taip ir liko neišpildyti – gydytoja pinigų nepriimdavo. Apie duotą kyšį ji pranešė savo darbovietės vadovybei, kuri vėliau ir kreipėsi į STT.
Ikiteisminio tyrimo metu paimtus papirkimui skirtus pinigus siūloma konfiskuoti – neatlygintinai paimti juos valstybės nuosavybėn.
STT ir prokuratūra teigia, kad korupcijos reiškinys medicinoje ir toliau išlieka opia problema Lietuvoje, kurios aktualumą nuolat patvirtina įvairių sociologinių tyrimų duomenys, taip pat ir STT pareigūnų atskleidžiamos nusikalstamos veikos.
2015-2016 metais STT Šiaulių valdybos pareigūnai atskleidė ne vieną korupcijos nusikaltimą, kuris susijęs su Šiaulių medikais.
Birželį Šiaulių apygardos teismas (ŠAT) paskelbė nuosprendį Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos gydytojui A.Š. Teismas pripažino jį kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė 6 tūkst. 400 eurų baudą.
Ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnai nustatė, kad Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos gydytojas A.Š. iš pacientų ėmė kyšius už vaistų suleidimą nemokant už šią paslaugą į ligoninės kasą. Šioje baudžiamojoje byloje įtarimai dėl gydytojo papirkimo buvo pareikšti ir šešiems pacientams.
Primenama, kad nuo 2015 metų spalio STT Šiaulių valdybos pareigūnams tiriant galimas korupcines schemas vykusias Šiaulių ligoninėje, šiuo metu į vieną didelės apimties ikiteisminį tyrimą yra sujungta dvylika pradėtų ikiteisminių tyrimų. Įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 13 asmenų.
Tiriamos aplinkybės dėl Šiaulių ligoninės generalinio direktoriaus galimo piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, prekybos poveikiu siekiant turtinės naudos sau ir artimiems asmenims, ligoninės lėšų pasisavinimo, galbūt neskaidriai ligoninėje vykdytų viešųjų pirkimų. Šiuo metu Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinio direktorius Petras Simavičius nušalintas nuo pareigų.
Naujausi komentarai